Skocz do zawartości
Nerwica.com

erecepty - recepty elektroniczne


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Filmik, obejrzałem pierwsze 5 minut i dalej mi się nie chciało.

 

Słysze pierwszy raz o ereceptach, pomysł mi się nie podoba, nie wiem jak to będzie wyglądać w praktyce.

Epłatności, erecepty, świat mi ucieka, wolałem gotówkę i recepty papierowe. Społeczeństwo od tego odchodzi i przenosi się powoli wszystko do internetu, do bani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e recepty szczególnie dla polskich staruszków , którzy w ogóle nie kumają internetu , dobre to będzie , zamieszanie jak na obrazie Matejki " Bitwa pod Grunwaldem " . A jak ktos nie ma internetu i nie ma konta w banku i żyje z tego co przyniesie listonosz kur , kvrwa ja się pytam Jarosławie ? Mateuszu zaniechaj tej cyfryzacji poronionej !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz Liber8, że w niektórych państwach (o ile to prawda) recepty są realizowane "elektronicznie" dla osób chorych psychicznie by psychiatra mógł wiedzieć czy pacjent faktycznie wykupuje leki, a także jest ogólnodostępna baza historii tyjże osób, aby móc wyciągnąć wnioski z ich terapii?

 

Coś jak aktualne badania statystyczne np. osób chorych na schizofrenię na NCBI, albo ich remisji. Sam nie wiem czy nie jestem gdzieś uwzględniony w badaniach choć wątpię.

A to elektroniczne jest znacznie bardziej dokładne, dodatkowo rozwijające psychiatrię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie było tych e recept podczas pandemii, to byłaby masakra. Ale przychodnia do której należę wycofała się z wystawiania ich przez internet. Teraz dzwonisz do przychodni, mówisz jakie leki i mówią ci jaki kod przez telefon, nie wysyłają SMS. Dlaczego tak robią? Bo rejestruja to jako teleporade i dostają więcej pieniędzy z NFZ. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×