Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nastolatek u psychiatry


Wpisz_byle_co

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć , mam 17 lat i objawy depresji. Chce szukać pomocy, ale bez wiedzy, przynajmniej początkowo, rodziców. Oni mają tę mentalność, że depresja to fanaberia, próba zwrócenia na siebie uwagi, a do psychiatrów chodzą niebezpieczni przestępcy bez szans na poprawę. Szkoła odpada, bo pierwsze co zrobi pedagożka to do nich zadzwoni. Nigdzie dzwonić nie będę, bo nie mam szans na dłuższą rozmowę bez podsłuchiwania. Czy jeśli pójdę do psychiatry/psycholga mam prawo leczyć się bez zawiadamiania rodziców i szkoły? Czy istnieją specjalne instytucje dla osób w takiej sytuacji. Proszę o konkretną odpowiedź na zadane pytanie, możliwie bez dygresji i z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda było to 10 lat temu, ale :D

Rodzice i tak najpewniej się dowiedzą.

Możesz szukać pomocy w poradni zdrowia psychicznego lub w poradni psychologiczno-pedagogicznej (ale tam nie ma psychiatry, jest psycholog).

Też miałam wtedy 17 lat i mnie przyjęli do psychiatry w PZP bez wiedzy rodziców, aczkolwiek miałam tam już dwa lata wcześniej założoną kartotekę, więc może dlatego nie robili problemów.

 

Wątpię, aby bez rodziców Cię przyjęli, ale może wyjaśnij w rejestracji swoją sytuację, jacy są Twoi rodzice, jak rozumieją psychiatrię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×