Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica, natrętne myśli brak energii.


Joannawer

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór.

Od lat cierpię na nerwicę, mam też epizody depresji, choć chyba w zasadzie moje całe życie to depresja, raz lekka, raz większa. Nie odczuwam radości ani entuzjazmu.

Chciałam podnieść problem natarczywych myśli. Zawsze byłam nieśmiała, wiele osób wyczuwając we mnie słabego osobnika bardzo mnie raniło. Te słowa często nawracają w mojej głowie np. że jestem grubasem. Ktoś kto bardzo mnie zranił i publicznie upokorzył użył oprócz teg słowa użył inne słowo ( w trakcie wymiany zdań). Padło tam słowo "router" (nazwa słowa, neutralna, nie nawiązująca w ogóle do wyglądu). Jak tylko słyszę słowo "router" (użyte w całkiem innym kontekście, sytuacji) od razu stoi mi przed oczami tamta sytuacja. Sytuacja która miała miejsce 10 lat temu. Ciągle słyszę "w głowie" tamtą przykrą wymianę zdań (zostałam też nazwana głupią bo nie zrozumiałam do czego służy pewne urządzenie).

Inne przykre słowa (niektóre sprzed 10-15 lat) także mi się przypominają, czasami dzień po dniu. Wystarczy, że np. usłyszę tamto słowo w całkiem niewinnej sytuacji, usłyszane czy na żywo czy w telewizji. Jestem wtedy jeszcze bardziej zdołowana.

Najdziwniejsze jest to, że w dzieciństwie przeżyłam olbrzymie traumy, takie które mają prawo powodować wieloletni stres pourazowy (byłam świadkiem drastycznej śmierci rodzica), ale słowa usłyszane całkiem po tym wszystkim typu "gruba i brzydka" siedzą we mnie (mam takie odczucie) na równi lub niekiedy bardziej niż to co się stało w dzieciństwie.

Do tego jestem pozbawiona energii, życia, wszystko robię na pół gwizdka, nie pracuję zawodową i ledwo ogarniam niewielkie mieszkanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×