Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica czy tężyczka?


T07

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Chciałbym poradzić się w jednej sprawie. Od dawna mam objawy OCD - strach przed tym, że gdzieś zostanie moje nasienie, szoruję dokładnie ręce, mycie zajmuje bardzo dużo czasu. Niby wiem, że to absurdalne, ale np jak idę zrobić siku i mam taki śluz na przyrodzeniu (preejakulat?), to potem muszę zaraz szorować ręce, rozporek, a nawet bluzkę, bo przecież dotknąłem ręką przyrodzenia z tym śluzem a potem zapinałem rozporek... Pojawia się paraliżujący strach, że potem ten rozporek nieuważnie dotknę, śluz z powrotem zostanie na ręce, zostawię go na np elemencie w kuchni, potem ktoś położy na tym jedzenie i zje - razem z moim nasieniem. Taki pojawia się schemat myślenia. Powoli sprawia to, że coraz ciężej mi funkcjonować.

 

Chciałem iść do psychologa, ale trochę czytałem, że tężyczka może dawać podobne objawy - czy to prawda? Wynik próby mam +++, niby zlecono mi dużo magnezu i jakieś środki typu persen, ale na ten objaw to średnio pomaga. Ustały tylko ciągle skurcze i drżenia rąk. Może powinienem poprosić z powrotem o mocniejsze leki?

 

I tak z praktycznego punktu widzenia - jak Wy sobie radzicie że świadomością, że gdzieś tam możecie przypadkowo zostawić swoje nasienie? Po prostu macie nadzieję, że zaraz zaschnie i tak zaschnięte nie da rady z powrotem nanieść tak przypadkowo, tylko jakoś wydrapując i szorując? To takie pytanie pomocnicze do tego wyżej, mam nadzieję, że ktoś szczerze opiszę jak to widzi i się przemogę "bo inni też tak robią". Oby, próbować warto :)

 

Od razu napiszę Wam, że poszedłbym do lekarza - ale niestety długie lata mi doradzano wiele leków i sposobów na radzenie sobie z tym, co mi powoduje tężyczka, że częściowo nie mam pełnego zaufania do lekarzy. No i druga część pytania może pomoże mi poznać punkt widzenia innych, co pomoże w leczeniu nawet jak będę już w poradni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T07, jak dla mnie to masz typowy objaw nerwicy natręctw. Takie zaburzenia leczy się poprzez psychoterapię. Leki tu niestety mogą tylko łagodzić objawy, natomiast przyczyny trzeba dojść na psychoterapii i przepracować niektóre trudności na sesjach.

Jeśli chodzi o tężyczkę to zbadaj poziom hormonów tarczycy i poziom wapnia we krwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×