Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wątek dla cyklistów


Gość rolosz

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek dla fanów dwóch kółek. Czy są wśród Was pasjonaci kolarstwa, rowerowych rajdów? Śledzicie klasyki i wielkie toury na Eurosporcie? Chcecie się podzielić historiami z rowerem w tle? Czy Wasze miasta prowadzą jakąś "politykę dla rowerzystów" i przeznaczają środki na ścieżki rowerowe? Korzystacie z rowerów aglomeracyjnych (ja bardzo chętnie - lubię ten sposób poruszania się po mieście)?

Zachęcam do wypowiedzi wszystkich fanów jednośladów, kolarzówek, górali, bmx, damek, składaków, tandemów, welocypedów i bicykli :)

 

Najważniejsze, kto ogląda dziś staruszkę Liege-Bastogne-Liege? :105: Oczekiwania wobec Kwiato są bardzo wysokie. Oby uchronił się przed kraksą i dał popis sprytu na finiszu :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem cyklistą użytkowym, jeżdżę na rowerze do pracy czyli jakieś 22 km dziennie plus czasem jeszcze w weekend gdzieś dalej choć zwykle mi się nie chce. Ale czasem myślę żeby udać się na jaką wielodniową wyprawę po Polsce czy nawet Europie, ale najpierw bym musiał pracę rzucić i nauczyć reperować rower w razie w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co rozumiesz przez "wielodniową" wyprawę. Nie udałoby się wziąć kilku dni wolnego, urlopu? Sakwy na rower i w trasę ;)

Trochę majstrowałem przy rowerach jako dzieciak z tatą. Reszty warsztatu się uczyłem z książek i praktyki. Zwłaszcza, że jest parę fajnych książek o naprawach, dobrze zilustrowanych.

 

Kwiato i Niewiadoma na podium :brawo:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

distorted_level68, nie, jestem z tej szkoły, która odradza stosowanie "tradycyjnego" wd-40, chociaż pojawiły się na rynku smary do łańcucha rowerowego Wd-40 bike. Ale jeszcze go nie wypróbowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do żadnej nie nadaje się jako środek smarujący.
i to całe sedno... ludzie używają WD40 do smarowania łańcucha, jak i do odpiaszczania kasety, to przynosi odwrotny skutek, bo wszystko spływa = zero smarowania + zanieczyszczenia które się przykleiły jak magnez, po tej jakże inteligentnej operacji smarowniczej! ...tyle!

 

Dobrze wiedzieć :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×