Skocz do zawartości
Nerwica.com

Depresja a powracające sytuacje kryzysowe


agnesik1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was. Chce się podzielić swoją historią i poradzić. 2 lata temu zmagałam się z depresją . Dzięki spotkaniom z psychologiem, pracy nad sobą, wsparciu Bliskich udalo mi się porozwiązywać spory i żyć w harmonii. To długa historia i ciężka lecz udalo sie.Niestety od jakiegoś czasu pojawił się konflikt między moją siostrą a moim narzeczonym. Mieszkaliśmy razem z chlopakiem.Niestety w ostatnim czasie chciałam ich pogodzić (wiem niepotrzebnie ale taka mam nature). Narzeczony byl zazdrosny chyba o czas spędzany z siostra. Dosc sporo(po pracy,wakacje, pomagałam jej w wielu sprawach). Napisal jej ze ma na mnie zły wpływ, ze mnie wykorzystuje. Ona sie obraziła. Trzymała uraz. Ja się starałam nie mieszać ale w końcu chciałam załagodzić sytuacje. Wyszlo bardzo zle. On poczuł sie zaatakowany. Odtrącony przeze mnie. Wyszedł z domu. Sporo w nerwach powiedzial złego, siostra tez mu odpowiedziała a ja jak slup nic. Totalny szok. Teraz ona go nie chce znac. On nie chce się kłócić ale i nie do konca widzi swój błąd. Chce wrócić do mnie. Ja się boje podobnej sytuacji. Nie chce tez popsucia relacji z siostra. Zawsze na nią mogę liczyć. Na niego tez.Ona jednak wścieka sie jak słyszy ze się widzieliśmy. Czuje sie strasznie. Nie potrafię poczuć czy z nim chce byc. Z siostra chce rozluźnić relacje bo zawsze jej matkowałam. Będę wdzięczna za wszelkie sugestie i wybaczcie za chaotyczny opis ale ciężko mi to ująć w słowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzmi jak jakas toksyczna relacja z kazdej strony...

Mi sie wydaje, ze powinnas w tym calym balaganie zaczac od siebie. Zastanow sie, czy Twoj facet mial obiektywne powody, by uwazac, ze czas poswiecony siostrze zle wplywa na Wasz zwiazek, a Ty dajesz sie wykorzystywac. W zwiazku jest miejsce dla dwoch osob i jak np masz na doczepke mlodsza siostre, to troche tak, jakby Twoj facet codziennie wracal z pracy z najlepszym kumplem i nie widzial w tym nic zlego...

Ani Twoja siostra nie powinna wymagac od Ciebie, zebys zrywala z facetem, ani facet nie powinien psuc Twoich relacji z rodzina za Twoimi plecami. Ale jesli zrodlem konfliktu jest faktycznie to, ze Twoja relacja z siostra jest zbyt bliska, to kazdy Twoj zwiazek tak sie skonczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×