Skocz do zawartości
Nerwica.com

ranking dobrobytu 2016


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Liber8, kilka biegle, kilka słabiej i dwóch się teraz uczę. :mrgreen:

Zabrakłoby mi wszystkich butów, które posiadam w domu :mrgreen:

Akurat jeszcze się nie rozeznałam jaki masz stan chorobowy ....

F20 :(

thaur, no to wymien z 5 takich.

O to własnie chodzi, o globalne spojrzenie na sprawę, można podać 10 krajów lepiej prosperujących od Polski, ale można tez podać 100 innych, w których ludzie mają dziadostwo.

 

carlosbueno, również spotkałem z opiniami starszych ludzi, którzy żyją skromnie, że z dobrobytu w Polsce, się ludziom w d^%$#@ poprzewracało - w pełni się z tym zgadzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thaur,
Nie. Ja pytam dlaczego w Polsce Polacy nie integrują się z resztą narodu. Bo skoro problem jest w braku integracji, to czemu w Polsce też jest przestępczość?

 

nie chodzi o samo istnienie przestępczości a o nadreprezentatywność określonych kultur wśród przestępców, zwłaszcza przestępców określonego rodzaju. są ideologie, które legitymizują gwałt na kobiecie w europejskim stroju, to chyba nie przypadek, że procent gwałcicieli wśród wyznawców tych ideologii jest miażdżąco większy :)

 

Nadreprezentatywność tych kultur wynika, moim zdaniem, z faktu, że są nadreprezentowani w klasie niższej, która to klasa jest nadreprezentowana wśród odbywających karę pozbawienia wolności. Podobnie również wśród przestępców znajdziemy całkiem sporo Polaków. I co? To polska kultura czy katolicyzm wpływają na ten stan rzeczy?

 

W Polsce już w tej chwili brakuje rąk do pracy a będzie jeszcze gorzej, to ułatwmy przyjazd Ukraińcom dając dłuższe wizy, a jak i oni nie będą chcieli to jest jeszcze daleki wschód Wietnam, Kambodża te nacje raczej większych kłopotów nie sprawiają.

 

W ten sposób sami strzelimy sobie gola, bo nie będzie presji płacowej. I wynagrodzenia staną w miejscu.

 

przecież angela chciała nam siłą wcisnąć uchodźców którzy wcale tu nie chcieli przyjechać i wypłacać im zasiłki wyższe od pensji Polaków.

 

Wiesz co się stało z większością Syryjczyków, którzy do Polski przyjechali? Już są w Niemczech.

 

thaur, no to wymien z 5 takich.

O to własnie chodzi, o globalne spojrzenie na sprawę, można podać 10 krajów lepiej prosperujących od Polski, ale można tez podać 100 innych, w których ludzie mają dziadostwo.

 

Tylko, że Polska jest częścią Unii Europejskiej, a nie Wspólnoty Niepodległych Państw. Więc nie widzę powodu by równać do patologii.

 

carlosbueno, również spotkałem z opiniami starszych ludzi, którzy żyją skromnie, że z dobrobytu w Polsce, się ludziom w d^%$#@ poprzewracało - w pełni się z tym zgadzam.

 

Bardzo chciałbym, żeby i mi w dupie się z dobrobytu poprzewracało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ten sposób sami strzelimy sobie gola, bo nie będzie presji płacowej. I wynagrodzenia staną w miejscu.
Ukraińców nie było pensje jakoś lawinowo nie rosły. W dwóch ostatnich zakładach w których pracowałem zatrudniano Ukraińców bo nie mogli znaleźć Polaków i to przez długie miesiące, za mało proponowali a podnieść nie chcieli bo niby by im się nie opłacało ale nie wiadomo czy to prawda. Ukraińcy robią za takie same stawki tylko że oni chcą pracować 6-7 dni w tygodniu po 12 h dziennie a Polacy niekoniecznie. Demografia jest nieubłagana czeka nas a właściwie już weszliśmy w okres masowego przechodzenia na emerytury boomu urodzeniowego lat 50-tych przy jednoczesnym wchodzeniu na rynek niżu demograficznego lat 90-tych co musi spowodować niedobory na rynku pracy tym bardziej że wyż lat 70, 80-tych w sporej części wyemigrował. No chyba że gospodarka się załamie wtedy pracy i tak nie będzie wystarczająco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co się stało z większością Syryjczyków, którzy do Polski przyjechali? Już są w Niemczech.

Wiem, ale czego to dowodzi; tego że nie są to żadni uchodźcy tylko emigranci ekonomiczni a bardziej socjalni z których żadnego pożytku nie będzie bo chcą żyć na koszt państwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thaur,

Nadreprezentatywność tych kultur wynika, moim zdaniem, z faktu, że są nadreprezentowani w klasie niższej, która to klasa jest nadreprezentowana wśród odbywających karę pozbawienia wolności. Podobnie również wśród przestępców znajdziemy całkiem sporo Polaków. I co? To polska kultura czy katolicyzm wpływają na ten stan rzeczy?

 

haha typowe zamiatanie sprawy pod dywan, tego się jednak nie da zrobić w sytuacji kiedy ta nadreprezentatywność zwłaszcza przy niektórych przestępstwach jest tak ogromna.

 

w Szwecji muzułmanie stanowią 2% populacji a gwałtów popełnia tam 77%

takiej matematyki nie wytłumaczysz już klasami, zwłaszcza, że muzułmanie są tam traktowani iście po królewsku, zwłaszcza, że to państwo gdzie jak sam napisałeś nie ma dużego rozwarstwienia, tzn. niższe klasy mają zaspokojone potrzeby bytowe, zwłaszcza, że jest wiele innych kultur które tam należą do klasy niższej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Szwecji szef zarabia w stosunku do swoich pracowników bardzo mało, są tam chyba najmniejsze rozbieżności dochodowe na świecie, czytałem nawet że część szwedzkich elit wyjeżdża do innych krajów bo jako dyrektor, lekarz itd zarobi w Anglii czy Niemczech więcej. Także tłumaczenie przestępstw muzułmanów ich rzekoma biedą to kłamstwo, tam nawet nie pracując żyją na poziomie wyższym niż przeciętny Polak. Pewnie trudniej takiemu muzułmaninowi, murzynowi dostać wyższe stanowisko ale nie dlatego ze nie może ale oni raczej olewają wykształcenie i ciężką prace , chyba że chodzi o studiowanie koranu. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×