Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lord Cappuccino

Problem po odstawieniu paroksetyny

Rekomendowane odpowiedzi

Paroksetyna jako lek z grupy SSRI może spowodować dysfunkcje seksualne- np. właśnie obniżenie libido i anestezję genitalną. Jeżeli te dysfunkcje utrzymują się tylko podczas zażywania leku to są to zwykłe działanie niepożądane leku. Jeśli utrzymują się nadal po zakończeniu kuracji i zaprzestaniu przyjmowania leku to może być już PSSD -> https://pl.wikipedia.org/wiki/PSSD

 

Bupropion (Wellbutrin XR) to po prostu lek przeciwdepresyjny z innej grupy, który jak się zwyczajowo przyjmuje w przeciwieństwie do leków z grupy SSRI nie powoduje dysfunkcji seksualnych. Ale czy jest w stanie "naprawić" dysfunkcje seksualne wywołane uprzednio przez SSRI? To już kwestia sporna. Psychiatrzy przepisują ten lek w tym celu off-label (bez wskazań FDA), ale GlaxoSmithKline (producent leku) w 2012r. zawarło ugodę z Departamentem Sprawiedliwości U.S. i zapłaciło 3 miliardy dolarów grzywny za nieuprawnione promowanie Wellbutrinu jako "środka odchudzającego" i "leku na dysfunkcje seksualne".

 

Możliwe też, że nie masz PSSD i samo odstawienie paroksetyny przyniesie skutek, bo minął dopiero miesiąc. Daj sobie czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna działać w ciągu 1-3 tygodni, pełne działanie rozwija po 4 tygodniach. Literatura raczej nie podaje, żeby bupropion(Wellbutrin) był anksjolitykiem, jego działanie jest stricte tymoleptyczne i psychostymulujące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×