Skocz do zawartości
Nerwica.com

Być Polakiem,duma czy wstyd ?


wiejskifilozof

Rekomendowane odpowiedzi

ojej kocham was

 

eh tak bardzo nie lubie sie powolywac na schopenhauera ale niestety musze to zrobic

Najmniej wartościowym natomiast rodzajem dumy jest duma narodowa. Kto bowiem nią się odznacza, ten zdradza brak cech indywidualnych, z których mógłby być dumny, bo w przeciwnym wypadku nie odwoływałby się do czegoś, co podziela z tyloma milionami ludzi. Kto ma wybitne zalety osobiste, ten raczej dostrzeże braki własnego narodu, ponieważ ma je nieustannie przed oczyma. Każdy jednak żałosny dureń, który nie posiada nic na świecie, z czego mógłby być dumny, chwyta się ostatniej deski ratunku, jaką jest duma z przynależności do danego akurat narodu; odżywa wtedy i z wdzięczności gotów jest bronić πυξ και λαξ [rękami i nogami] wszystkich wad i głupstw, jakie naród ten cechują.

 

a tu https://www.facebook.com/Polak-malkontent-419616784799580/?ref=ts&fref=ts wiecej typowego polaka polecam jak kogos bawi post carlosa tak jak mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że jestem dumny z bycia Polakiem,czarne owce są w każdej społeczności ;nie należy przez pryzmat "przygodnych" i antypolsko nastawionych polityków przy władzy warunkować ocenę 1000 letniej historii Polski.To wspaniały kraj pełen wspaniałych ludzi którymi czasami rządzą kanalie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojej kocham was

 

eh tak bardzo nie lubie sie powolywac na schopenhauera ale niestety musze to zrobic

Najmniej wartościowym natomiast rodzajem dumy jest duma narodowa. Kto bowiem nią się odznacza, ten zdradza brak cech indywidualnych, z których mógłby być dumny, bo w przeciwnym wypadku nie odwoływałby się do czegoś, co podziela z tyloma milionami ludzi. Kto ma wybitne zalety osobiste, ten raczej dostrzeże braki własnego narodu, ponieważ ma je nieustannie przed oczyma. Każdy jednak żałosny dureń, który nie posiada nic na świecie, z czego mógłby być dumny, chwyta się ostatniej deski ratunku, jaką jest duma z przynależności do danego akurat narodu; odżywa wtedy i z wdzięczności gotów jest bronić πυξ και λαξ [rękami i nogami] wszystkich wad i głupstw, jakie naród ten cechują.

 

a tu https://www.facebook.com/Polak-malkontent-419616784799580/?ref=ts&fref=ts wiecej typowego polaka polecam jak kogos bawi post carlosa tak jak mnie

 

Bzdura to sześcianu,nie ma żadnej sprzeczności między kształtowaniem swej niezależności i wyjątkowości a identyfikowaniem się z całością której jest się częścią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bączuś,

Bzdura to sześcianu,nie ma żadnej sprzeczności między kształtowaniem swej niezależności i wyjątkowości a identyfikowaniem się z całością której jest się częścią.

 

no właśnie o to chodzi, w dodatku będąc dumnym z Polski nie porównuje swoich osobistych cech do cech przeciętnego Polaka i nie mówię sobie "oooo ale Przeciętny Polak to jest gość będę się nim chwalił przed innymi, że z tego samego Narodu jesteśmy", tylko jestem dumny z siły i i kierunku w jakim razem podążamy i jaki to ma potencjał, co nie raz Polacy udowodnili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry ale nie przekonaliscie mnie - imo trzeba miec mega kompleksy zeby pochodzenie z takiego a nie innego kraju uwazac za powod do dumy/wstydu

 

Uzasadnij na jakiej podstawie tak sądzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smiercionosny w sumie juz zrobil to za mnie bo takie pochodzenie kompletnie nie jest zalezne od nas i to kwestia przypadku ze urodziles sie w tym czy innym kraju wiec jak mozna w ogole mowic o dumie/wstydzie z tego powodu? tak jak juz zostalo napisane dumny mozesz byc z wlasnych osiagow a nie kolesi ktorzy zamieszkiwali to samo terytorium co ty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry ale nie przekonaliscie mnie - imo trzeba miec mega kompleksy zeby pochodzenie z takiego a nie innego kraju uwazac za powod do dumy/wstydu
Nie do końca, duma /wstyd z cech narodu to także duma lub wstyd z własnych jednostkowych przymiotów lub wad. Nie da się zaprzeczyc, że charakter/zachowanie jest w dużej mierze kształtowany przez geny, a nasi ziomkowie najczęściej wykazuja podobny genotyp do naszego. Wiadomo, że mam więcej wspolnych genów z Polakami, niż np. z Pigmejami. Wiec Polacy tez pośrednio swiadczą o tym, jaka ja jestem :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo,

bo takie pochodzenie kompletnie nie jest zalezne od nas i to kwestia przypadku ze urodziles sie w tym czy innym kraju wiec jak mozna w ogole mowic o dumie/wstydzie z tego powodu?

 

całkowicie nietrafiony argument, błędny już w samych założeniach - podstawą dumy narodowej czy wstydu nie jest i nie ma być jednostkowy wybór bo przecież tożsamość narodowa wykracza poza jednostkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×