Skocz do zawartości
Nerwica.com

czy pod odstawieniu clopixolu dostanę dyskinezy późnej?


ja czyli on

Rekomendowane odpowiedzi

lekarz mnie straszy, że jeżeli przestane nagle chodzić na zastrzyki clopixolu to dostane dyskinezę póżną. zastrzyki biorę od jakieś 1,5 miesiąca co 10 dni.

 

ja obawiam się bardziej, że od zażywania tego syfu niekontrolowane drżenia ciała będą narastać. czy słusznie?

 

W jakich przypadkach stosowany jest Clopixol

Clopixol stosuje się w leczeniu ostrej i przewlekłej schizofrenii oraz innych psychoz, szczególnie z takimi objawami, jak: omamy, urojenia, zaburzenia myślenia, pobudzenie ruchowe, niepokój, wrogość i agresywność.

 

Clopixol jest również stosowany w leczeniu manii w zaburzeniu afektywnym dwubiegunowymi.

 

żadne z tych objawów podanych na ulotce u mnie nie występują, więc nie ma ryzyka, że po odstawieniu mi coś będzie. a drżenia się nasilają. pomimo, że mówiłem o tym lekarzowi, to nie odstawił mi tego leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam drżenie, ale zażywam akineton. nie poszedłem na zastrzyk pomimo ostrzeżeń lekarza. stwierdziłem, że sam lepiej wiem jak się czuje. ponadto uważam, że to od tych zastrzyków mam drżenia, więc gdybym je kontynuował, a drżenia by się utrzymywały i wtedy chciałbym je przerwać, to po dłuższym czasie brania tego syfu słowa lekarza mogłyby być prawdziwe.

 

ponadto sam sobie odrzuciłem 3 leki: kertel 100, kertel 25,depakine i biorę abilify.

 

czuje się dużo lepiej.. po tym jak sobie sam zmieniłem leczenie. bo abilify jest lekiem przeciw psychotycznym, ale też powoduje bezsenność, a to mi chodziło.

 

lekarza teraz będę traktował jako maszyne do wydawania recepty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lekarza teraz będę traktował jako maszyne do wydawania recepty.

 

to raczej nie przejdzie. ale przecież lekarz nie zgadzając się na moje propozycje pozbawiłby mnie możliwości stanowienia o samym sobie. lekarz może mi zaproponować formę leczenia, a ja mogę się z tym zgodzić albo nie. to moje życie i moje zdrowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie zrozumiałem, że moja schizofrenia, a dokładnie nie dające żyć w pewnym etapie życia objawy negatywne, to nie schizofrenia tylko demencja spowodowana niedoczynnością tarczycy.

 

jak byłem w szpitalu to ZBIEGIEM OKOLICZNOSCI zrobiono mi badania na tarczyce i wszyło, że mam chyba jakąś niedoczynność tarczycy, ale zignorowałem problem. teraz wiem, że to błąd.

 

mam problemy z pamięcią i często ziewam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×