Skocz do zawartości
Nerwica.com

Pomysły na zabawy dla przedszkolaków:


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. ;-) Niebawem jako wolontariusz będę zaangażowany w organizację zabaw dla przedszkolaków. Mają one być związane z tematyką bajek ("Dzień bajek"). Poza tym przydałoby się wymyślić jakiś prosty sposób na przeistoczenie się w jakąś bajkową postać, przy czym mam 20 lat i nie chcę, by to było komedią. :D Macie jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hans, założyciel wątku z pewnością oczekuje tutaj na konstruktywne opinie dotyczące "Dnia bajek" w przedszkolu.

Jeśli nie masz niczego mądrego do powiedzenia w tej kwestii to proszę nie zaśmiecaj wątku.

Rozumiem, że w przedszkolu mogłeś się bawić psocąc, ale to nie ten wątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysł z pacynką. Przypomniało mi się, że sam byłem zadowolony, gdy w przedszkolu mieliśmy zajęcia z pacynkami i... każde dziecko dostało jedną w prezencie. o.O

 

W Internecie oczywiście znalazłem już kilka "kuszących propozycji":

 

1. Czarodziejska chusta

 

Propozycja dla grupy lub grupki. Siadamy w kółeczku, bierzemy wybrany przedmiot (polecamy dużą chustę lub apaszkę, zawiązaną w luźny supełek) i przekazujemy je kolejnej osobie – chusta ma przejść przez wszystkie rączki, nikogo nie wolno pominąć – przekazując instrukcję. Zabawa polega na tym, by w każdej „rundce” chusta miała inne właściwości, np. „Przekazujmy sobie chustę, jakby... była bardzo gorrrąca!/była bardzo ciężka/zamieniła się w małego pieska/była kłująca/ pachniała kwiatami" etc.

 

2. Stopklatka

 

Uczestnicy wspólnie ustalają hasło będące tematem zabawy, np. "wycieczka". Następnie chodzą/biegają po sali. Na słowa prowadzącego "stopklatka" każde z dzieci musi przyjąć nieruchomą pozycję w ten sposób, by ciało ułożone było zgodnie z ustalonym wcześniej tematem zabawy.

 

3. Zajączki - dzieci siedzą w kole, począwszy od nauczyciela odliczają kolejno. Każdy musi zapamiętać swój numer. Zabawę rozpoczyna nauczyciel, przykłada dłonie do swojej głowy i kiwając nimi (robi zajączka), mówi: zajączek numer jeden pozdrawia zajączka numer..., wywołany zajączek kiwa swoimi „uszami” i pozdrawia następnego, podając swój numer i numer pozdrawianego.

 

4. Sałatka jarzynowa – wszystkie dzieci siedzą na krzesełkach w kole, prowadzący zajmuje miejsce w środku koła. Nauczycielka dzieli dzieci na równe zespoły: marchew, groszek, kukurydza itp. Na hasło „marchew i groszek”, te dzieci zamieniają się miejscami, na hasło „sałatka warzywna”, wszyscy zamieniają się miejscami.

 

5. Ciasteczka – dzieci siedzą wraz z nauczycielką w kole, naśladują za pomocą gestów i mimiki cały proces robienia ciasteczek. Z ręki robią miskę, wsypują po kolei mąkę, cukier, dwie łyżeczki proszku do pieczenia, dwa jajka, wlewają roztopioną margarynę, mieszają wszystkie składniki dużą łyżką. Wyjmują ciasto z miski, kładą na stolnicę, biorą wałek i dużymi ruchami wałkują ciasto. Biorą foremki i wycinają z ciasta różne kształty: słoneczka, gwiazdki, bałwanki.

 

6. Wolne miejsce – dzieci siedzą na podłodze w siadzie skrzyżnym tworzą koło, zostawiają wolne miejsce, dziecko prosi kolegę:

Miejsce obok mnie jest wolne,

zapraszam Maćka,

by przyszedł tu jak żabka..., ptaszek..., piesek... itd.

 

Ale nie wiem, co najbardziej spodoba się przedszkolakom. Ja największą radość czerpałem z układania drogi z pomalowanych drewnianych plansz i jeżdżenia po niej wykonanymi z tego samego materiału samochodzikami oraz z gry planszowej, w której pionkiem był ciekawy samochodzik, o którego kłóciłem się z kolegami. Oprócz tego lubiłem być wredny dla dziewczyn i tak mi już zostało. :mrgreen:

 

-- 14 kwi 2015, 18:39 --

 

Hmmm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×