Skocz do zawartości
Nerwica.com

Prowadzenie skromnego życia z wyboru.


padaka

Skromne i proste życie z wyboru:  

24 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Skromne i proste życie z wyboru:

    • 1. Prowadzę takie życie.
      11
    • 2. Nie prowadzę, ale chciałbym tak żyć.
      2
    • 3. Nie prowadzę i nie mam zamiaru tak żyć.
      11


Rekomendowane odpowiedzi

Jak już wspomniano wysoka cena nie zawsze idzie w parze z wydoką jakością ale tyczy nie to mimo wszystko głównie produktów innych niż spożywcze (poza "kilkoma" wyjątkami).

 

Jeśli chodzi o produkty spożywcze to oczywiście możana wiele robić samem zamiast kupować gotowe - można zamemu mrozić warzywa, zrobić komfiturę zamiast skupoważ mały słoiczek za 10PLN, samemu ubijać masło, gotować szynkę it.d itd. ALE po pierwsze trzeba umieć a po drugie trzeba poświęcić temu czas. Można oczywiście zrezygnować z "rarytasowych" produktów ale co wtedy jeść? Do końca życia chleb z małem?

 

W Polsce jest takie powiedzenie: "Ludzi nie stać na tanie jedzenie" a to dlatego, że te tanie produkty są zupełnie pozbawione wielu wartościowyc hskładników, zasadniczo są to zapychacze. Tanie mięso i wędliny to gówno, które nic człowiekowi nie daje poza uczuciej sytości, beznadziejna woda mineralna ma mnie jskładników mineralnych niż woda z kranu, tanie warzywa i owoce już nie wspomnę. A co za tym idzie - problemy zdrowotne w późniejszym życiu i majątek wydany na lekarzy.

W Polsce nie da się tanio żyć - takie jest moje zdanie.

 

-- 05 kwi 2015, 11:53 --

 

izaa, jak chodzi o kosmetyki to nie widzę sensu kupowania drogich perfum, znam bardzo ładne i trwałe zapachy za 30zł, które sie podobają dziewczynom nie powiem jakie tylko, ze dostepne w kazdym rosmanie :]

Ale za jaki "litraż" :D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, można oszczędzać, ale te przykłady są trochę naiwne. Najczęściej chyba przepłacamy jednak za ubrania. Jako jedzenie podałeś zmianę owoców morza na ziemniaki. No... pewnie nie była to dosłownie taka zmiana, ale sam fakt, że jesz ziemniaki nie wpływa najlepiej na zdrowie. Ryż i kasze byłyby o wiele lepszym wyjściem. W kosmetykach jednak widać sporą różnicę, zwłaszcza dla dziewczyn z długimi włosami, z wymagającą cerą.

 

W ankiecie brakuje odpowiedzi "żyję skromnie, ale nie chcę". Jeśli sprawę postawimy tak, jak Ty to zrobiłeś, to ja jednak wybieram jakość produktów. Na razie nie mogę sobie pozwolić na zakupy z wyższych półek, ale w to mierzę.

 

Podajesz za argument to, że zaoszczędziłeś dużo pieniędzy. Ja staram się na to nie patrzeć. Jeśli dostaniesz od rodziców kilka tysięcy, fajnie, możesz coś za to kupić. Ale to, co naprawdę się liczy, to Twoja zdolność do generowania tych pieniędzy. Umiejętności, wartość, marka. To, czy jesteś potrzebny na rynku, czy potrafisz dostarczyć coś, czego nikt inny nie potrafi. To jest najważniejsze, bo pozwala osiągnąć niezastąpioną pewność i spokój, po prostu. Lepiej się na tym skupiać, by nie musieć się skupiać na oszczędzaniu i znaleźć złoty środek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No masełko z awokado na pewno cię wyjdzie taniej niż byle margaryna hihih

Kilo margaryny w Biedronce - 2,50zł. Jedno awokado również 2,50. Rzeczywiście, bardzo opłacalne jest to masełko z awokado, które będzie na kilka razy. A i cytrynę jeszcze kupić, aby awokado nie szczerniało.

Awokado przeciętnie kosztuje 3PLN z czego wywalić trzeba wielgachną pestkę i skórkę. Poza tym, awokado ma na tyle specyficzny zmak, że nie każdemu podejdzie. Zresztą masło z awokado zaliczaje jest do jednych z droższych, z tym że jest bardzo zdrowe ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryż i kasze byłyby o wiele lepszym wyjściem.
Nikt mnie tutaj nie zrozumiał. Ja nie mam zamiaru być totalnym ascetą i jeść tylko ziemniaki i chleb z Vegetą :D Po prostu chcę żyć skromnie, nie mam zamiaru przepłacać za pierdoły. A ryż czy kasze jem i nie mam zamiaru z nich rezygnować.

 

Mam rentę socjalną i kiedy kupowałem luksowe jedzenie czy kosmetyki, to pod koniec miesiąca zostawało mi 50zł, albo i nic. Od jakiegoś czas przestawałem wydawać pieniądze na wszelkie pierdoły, więc miałem 400-500zł każdego miesiąca i tym sposobem odkładam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryż i kasze byłyby o wiele lepszym wyjściem.
Nikt mnie tutaj nie zrozumiał. Ja nie mam zamiaru być totalnym ascetą i jeść tylko ziemniaki i chleb z Vegetą :D Po prostu chcę żyć skromnie, nie mam zamiaru przepłacać za pierdoły. A ryż czy kasze jem i nie mam zamiaru z nich rezygnować.

 

Mam rentę socjalną i kiedy kupowałem luksowe jedzenie czy kosmetyki, to pod koniec miesiąca zostawało mi 50zł, albo i nic. Od jakiegoś czas przestawałem wydawać pieniądze na wszelkie pierdoły, więc miałem 400-500zł każdego miesiąca i tym sposobem odkładam.

To wysoką masz ta rentę, ale chyba nie wynajmujesz mieszkania i nie utrzymujesz się w pełni sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam z rodzicami.

tak myślałem bo inaczej byś z tej renty nawet na wynajem nie miał albo wydał wszystko i nawet na suchy chleb nie miał.

Ja zarabiam minimum plus nadgodziny a że mieszkam z mamą i bratem tez jeszcze coś tam odkładam i nie muszę nawet specjalnie oszczędzać, ale też rozrzutny wybitnie nie jestem poza wydatkami na słodycze na które wydaje często po 50 zł tygodniowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blah!, woda toaletowa

W Rossmann-ie nie ma wody toaletowej za 30PLN w litrazu 100ml...hmm...sprwdzałam w sklepie internetowym.

Najtańsza woda 100ml jest za 35,99, a kolejna 100ml jest dopiero za 90LN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Rossmann-ie nie ma wody toaletowej za 30PLN w litrazu 100ml...hmm...sprwdzałam w sklepie internetowym.

Najtańsza woda 100ml jest za 35,99, a kolejna 100ml jest dopiero za 90LN.

Jak nie ma? Jest całkiem sporo

http://sklep.rossnet.pl/Produkt/La-Rive-Rock-for-man-woda-toaletowa-dla-mezczyzn-100-ml,327340,1827,5346

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blah!, tak myślałem że chcesz zrobić dochodzenie i odgadnąć produkt, więc zmieniłem troszkę dane, co jednak nie ma wpływu na treść głównego przesłania 100ml ~ 30zł - 4miesiące pięknego zapachu i powodzenia u kobiet.

a w jakich buteleczkach czy trzeba kupić dwie za 15zł czy w jednym sklepie drożej a w innym taniej, to już mniej ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blah!, tak myślałem że chcesz zrobić dochodzenie i odgadnąć produkt, więc zmieniłem troszkę dane, co jednak nie ma wpływu na treść głównego przesłania 100ml ~ 30zł - 4miesiące pięknego zapachu i powodzenia u kobiet.

a w jakich buteleczkach czy trzeba kupić dwie za 15zł czy w jednym sklepie drożej a w innym taniej, to już mniej ważne.

A ja myslałem że kobity leca na naturalne zapachy czyli męski pot, chyba pora zrewidować moje poglądy i postępowanie. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malizia Uomo Vetyver to niezwykle świeża, a jednocześnie zdecydowana kompozycja zapachowa - idealna dla eleganckiego, pewnego siebie mężczyzny.
ja nie jestem pewny siebie no ale może laski by się mną dzięki niej zainteresowały :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, nuty zielone wcale nie są dla pewnych siebie, bardziej dla intrygujących myślicieli.

brzmisz jak byś wciskał te kosmetyki ludziom. Miałem perfumy za ponad 200 zł a jakoś powodzenia nie zwiększały zresztą zapach to 4-ta rzędna sprawa w powodzeniu jak człowiek boi się nawet odezwać i mieszka w wieku 35 lat z rodzicem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, może i tak brzmie ale co tam :P też kiedyś miałem perfumy za ponad 200zł kenzo, ale badziew to był, dałem się młody i głupi zwieść reklamami w gazetach dla hedonistów typu ckm. po zużyciu połowy tak mi to zbrzydło, że psikałem już tylko w komary i jako odświerzacz powietrza stosowałem. pieniądze wyrzucone w błoto.

dla pewnych siebie skoro już o tym mowa to czarny adidas z tych tańszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×