Skocz do zawartości
Nerwica.com

Brak obłączków na paznokciach, a problemy psychiczne


Gość monooso

Rekomendowane odpowiedzi

Zaciekawiło mnie to, bo zawsze miałam obłączki na paznokciach a teraz patrzę... są tylko na kciukach i jednym wskazującym, reszta zniknęła... A ten na prawym wskazującym też ma dziwny kształt, jakby zanikał. Choruję na nerwicę od pewnego czasu, więc może ma to jakieś znaczenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że mój temat został wykpiony przez resztę użytkowników, trudno. OK może to i brzmi zabawnie ale uważam, że coś jest na rzeczy.

Po prostu oddziel naukę (medyczną) od przypisywania przypadkowych cech ludziom na podstawie długości palca albo miesiąca urodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Półksiężyce mówią o poziomie witalności naszego organizmu.

Okazuje się, że "brak" obłączka (występuje on na każdym paznokciu, u osób które ich "nie mają", po prostu są one na tyle małe, że kryją się pod skórą) lub półksiężyc niemal niewidoczny, może świadczyć o osłabieniu, przemęczeniu fizycznym i psychicznym lub o jakiejś chorobie.

Jeżeli zmniejszają się one to znaczy, że tryb życia ostatnio prowadzony jest zbyt intensywny

 

-- 02 maja 2014, 22:25 --

 

Podsumowując: jeśli macie dobrze widoczne, białe półksiężyce, zajmujące 1/4-1/3 płytki to prawdopodobnie nie macie się czym martwić. Jeśli natomiast są one niemal niewidoczne lub zbyt duże- trzeba zastanowić się co może być przyczyną i postarać się ją wyeliminować.

 

-- 02 maja 2014, 22:32 --

 

Obłączek mają wszystkie paznokcie, ale nie w każdym jest tak wysunięty, że widać go przez płytkę. Jego kolor wynika z tego, że przylega do leżącej pod nim skóry właściwej nieco luźniej niż pozostała część blaszki.Nie ma uzasadnienia medycznego wiązanie zmian w obrębie obłączków z patologią w ośrodkowym układzie nerwowym lub wątrobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×