Skocz do zawartości
Nerwica.com

Spamowa wyspa


Etna

Rekomendowane odpowiedzi

Powietrze na strychu przeszywa bolesna cisza.Wzrok dziewczynki wbity w pustkę okazujący przerażenie i bezradność.Wrośnięcie w ścianę jako formę ucieczki od tego co ją otacza i przeraża.

Nie słyszy słów,ale sposób wypowiadanych ich i sens do nie docierał.Wie,że ten głos nie toleruję sprzeciwu,że nie ma ucieczki,drugiego wyjścia.Dziewczynka nic nie mówi.Strach blokuję ją na tyle,że tylko lekko,prawie niezauważalnie ,kiwa główką dając tym samym nieme przyzwolenie.

.....

 

Mogę myśleć.Odzyskałam sprawność swojego umysłu.Przez ostatnie dni jedyną formą myślenia była ona Ana.Nieustanne liczenie kcal,bmi,przeliczniki spalonych kcal przy wysiłku.Liczby,liczby….niekończący się obłęd przepełniający lękiem ponieważ wciąż wskazywały na moją nieudolność,niedoskonałość i brak kontroli nad sobą.

Teraz Ana jest z boku.Biernie się przygląda aby znów uderzyć do ataku.Próbuję bezradnie odnaleźć się w rzeczywistości.Być tu i teraz.Fala myśli i uczuć uderza znów boleśnie.Powtarzam w myślach słowa,niczym mantrę:nie jem,nie jem ,nie jem…..

 

.....

 

 

Dziewczynka milczy.Jest nieobecna,w innej rzeczywistości.Grzecznie i po cichu,jak przystało na 8 letnie dziecko poddaje się cierpieniu.

 

 

.....

 

Sklepy.Lubię je zwiedzać.Jakbym oglądał dzieła sztuki w muzeum.Spaceruję pomiędzy obficie wypełnionymi półkami.Patrzę na kolorowe papierki batonów,ciastek.Wącham zapach pieczywa,ciast,ciasteczek.Robię to bardzo dokładnie jak wszystko.Spacerując czuję się odległa od pokus.Napawam się poczuciem.Moje wnętrze wypełnia duma.Siła którą zbudowałam w sobie.Karmię się smakiem wolności.

.....

Dni mijały. Dziewczynka zapomniała o zdarzeniu. Szkoła, nauka to było jedyne na czym się skupiała. Kochała szkołę. Była najlepsza, wiedziała o tym i dodawało jeszcze więcej motywacji. Wyróżniana na każdym kroku dodawało skrzydeł. W domu nie czuła się doceniana. Miała uwagę tylko wtedy, gdy zaciskała zęby i pomimo bólu poddawała się bezgłośnie cierpieniu.

 

 

 

.....

 

Ścisk żołądka gdy się kurczy boli jak przy chorobie wrzodowej. Pokochałam ten ból. To kolejny krok na drodze do celu. Zalecają aby napić się ciepłej herbaty. Nie! Nie będę sobie dogadzać! Gdy boli zwijam się w kłębek i bez mrugnięcia powiek wczuwam się w głodowe dolegliwości.

Ktoś puka. Dźwięk wyrwał mnie z letargu, aż podskoczyła przerażona. Chwiejnym krokiem podążam w stronę drzwi. Cienkie nogi próbują pęknąć pod ciężarem kościstego tułowia i nie proporcjonalnej dużej głowy. To sąsiadka. Zmierzyła mnie z góry do dołu. Pewnie pomyślała, że wyglądam odrażająco. Zamieniając z nią zdawkowo kilka zdaniem w progu wyjaśniając, że jestem sama w domu, szybko odwróciłam się na pięcie i już bardziej energicznym krokiem zamknęłam się w swoim azylu.

Mój azyl jest idealny. Perfekcyjnie wysprzątany.Wszystko ma swoje miejsce na półce, ani grama kurzu i pyłku na dywanie. Zawsze dbałam o czystość choć cały dom przypominał o pijacki melanżach, u mnie było idealnie. Z przerażeniem obserwowałam pokoje koleżanek z grubą warstwą kurzu po szafkami. U mnie choć podłoga była ze starych desek, zawsze lśniła wypastowana i starannie wyfroterowana. Kolejnym moim bzikiem było okno przyozdobione papierowymi motylkami. Musiało lśnić czystością, a firanki porażać bielą.

 

Piszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łazi po pokoju. Pali papierosa za papierosem. Kompletnie bez sensu.

 

-- 03 mar 2014, 12:23 --

 

platek rozy, platku, jak odpoczniesz to mam nadzieje, że zadzwonisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

platek rozy, mój tata też miał takie wyniki, ale jakoś z nich wybrnął, tak że nie musi być cukrzyca ;)

 

W zeszłym tygodniu zostawiłam terminarz u klienta :shock: Teraz jestem pewna, że go znaleźli, przeczytali moje osobiste zapiski, stwierdzili, że u nas wariaci pracują i będą robić problemy :shock:

:hide:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×