Skocz do zawartości
Nerwica.com

Spamowa wyspa


Etna

Rekomendowane odpowiedzi

blah!, ale KT nie wykorzystuje pola megnetycznego, tylko promieniowanie rentgenowskie ;)

i jeśli KT było spiralne a nie sekwencyjne to małe szanse, że czegoś nie pokazało ;)

a tętno 90 to jest w normie ;)

doszukujesz się na siłę czegoś ;)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wszyscy już grzecznie w piżamkach? :mrgreen:

Ja zapiżamowana, herbatkę ziołową popijam i chyba spróbuję poczytac przed spaniem. Mam dobre kryminaliszcze przy łóżku, które czeka na wyczytanie.

 

acherontia-styx, w weekend majowy będzie spontan zależny od stanu psychicznego mojego i warunków atmosferycznych na zewnątrz. Marzy mi się piknik w plenerze, kocyk w kratę, jajka na twardo, cisza, spokój, zielonośc... :105:

 

blah!, ja w złych fazach mam 100 do 120 tętno, stąd mój pobyt na kardiologii. Serce jak dzwon, ot nerwicowe. Dostałam od kardiologa lekarstwo i jak zapieprza serducho, to sobie łykam.

 

jasaw, a Ty Kochana dziś na spacerek nocny się wybierasz?

 

nieboszczyk, kto to jest usnuta? :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blah!, ja mam szumy dziwne od wielu, wielu lat, podobno to od zwyrodnienia kręgosłupa szyjnego...

Mnie przechyla w prawą stronę.

Vestibo, poza zawrotami głowy, miało zmniejszyć nasilenie szumów usznych, ale niestety, na to nie działa.

Nie znam badania, o którym wspominasz...ale jeśli miałoby pomóc w diagnostyce, dlaczego nie wykonac go...?

 

kosmostrada, własnie wrócilismy ze spaceru, rozpadało się na dobre, a ja wyszłam w tenisówkach :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acherontia-styx, z polem miałam na mysli MRI a co do MRI i TK, to prawde powiedziawszy niby w jaki sposób te badania pokazują czy z błednikiem wszystko w porzadku? A tętno w moim wieku powinno być w granicach 70 w stanie spoczynku ;). Ale ok, zrzucę to na fajki :D

kosmostrada, z sercem, to ja akurat miałam problemy od bardzo dawna i nie proboem w tym, że bije mi szybko bo z tym nie ma tragedii ale od bardzo dawna miewałam czasem symptomy tachykardii i coś tam z przedsionkiem ale olałam sprawę ;). Poza tym, jak byłam mała to chorowałam na lekką astmę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasaw, szumów usznych są rózne przyczyny i jeśli nie są związane z fizycznym izmianami w organiźmie, to nie da się ich właściwie wyleczyć i jedyne co mozna zrobic, to się do nich przyzwyczaić. Są niby jakieś nowoczesne metody ich zwalczania ale nie wczytywałam się za bardzo. Ten lek by pomógł, gdyby faktycznie wynikały one z braku błednika po jednej ze stron. Ale jesli to od kręgosłupa bądź jak często się zdarza nawet po jakimś głośniejszym koncercie itp. to już lipa i do końca życia się jest na nie skazanym.

Ja myślę o błedniku bo tak m isię to w jedną całośc składa bo własnie od tego się moje objawy zaczęły - od szumów i pisków usznych, uczuciu "pełnego" ucha i tego bujania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blah!, w taki sam jak pokazuje wszystkie inne nieprawidłowości.

Co do tętna to nie wiem skąd wzięłaś granicę 70, bo mało kto ma idealne tętno, a norma jest do ok. 100/min., zresztą nawet jeśli miałabyś tachykardię to przy braku jakichkolwiek nieprawidłowości w budowie serca czy pracy układu bodzco-przewodzącego żaden lekarz i tak nic z tym nie zrobi poza zapisaniem beta-blokera, który będzie działał dopóki będziesz go brać - przestaniesz, tętno wróci do poprzednich wartości.

Przyczyn tachykardii może być wiele, a równie dobrze może to być po prostu taka Twoja natura. Ja miewam tętno 140, przy czym nie biorę żadnego beta-blokera i nawet nie czuję, że mam takie tętno. Wyszło kiedyś przypadkowo przy telemetrii, tak bym nawet nie miała pojęcia o tym, że mam takie tętno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acherontia-styx, z tym TK to chodziło mi konkretnie - biorę zdjęcie i w którym miejscu dokładnie w jaki sposób mam zobaczyć czy ilośc błednika jest prawidłowa czy nie?

A co do pulsu - tak mnie nauczono w AHA, niby norma jest 60-100 ale to zależy m.in. od wieku, od kondycji osoby, od np. palenia itd. Całkiem zdrowa osoba dorosła w nienajgorszej kondycji powinna mieć tak ok 70 niezaleznie czy jest w stanie spoczynku czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blah!, nie zajmuję się interpretacją wyników badań obrazowych także Ci nie odpowiem, bo tym zajmują się lekarze radiolodzy.

Co do tętna 70, nie wiem skąd wzięłaś, że takie tętno powinno być niezależnie czy jesteś w spoczynku czy nie, skoro fizjologiczną reakcją organizmu na wysiłek, stres itp. jest jego przyspieszenie, natomiast w czasie snu tętno może spadać nawet do 40/min. i nie jest to żadna patologiczna reakcja. I uwierz, że widziałam więcej pacjentów z różnymi dolegliwościami ze strony układu krążenia (zaczynając od zwykłej tachykardii, migotania przedsionków, poprzez zawały, burze elektryczne, niewydolność serca na zatrzymaniu krążenia kończąc) niż Ty napisałaś postów na tym forum i wiem co mówię.

Nawet przy tętnie rzędu 90/min. system monitorujący pacjenta na oddziale nie załącza alarmu jeśli nie ma przy tym zaburzeń rytmu, a że pacjenci monitorowani są na Intensywnej Opiece Kardiologicznej, to leżą, przeważnie bez wstawania, nawet do toalety.

Norma jest 60 - 100 i mało kto ma idealne tętno zgodne z tymi normami dla wieku itp., sportowcy np. mają zwolnione tętno i nikt ich z tego nie leczy, bo mają w wyniku treningów większą pojemność minutową (co w efekcie może prowadzić do przerostu jednej z komór, ale to już nie ten temat).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wnioski i sytuacje:

 

1. Teatr bdb. Inscenizacja sztuk o kobietach, sama prawda, można by o tym dyskutować godzinami.

2. Znany Aktor poszedł z nami na piwo.

3. Leżajsk z syropem lawendowym.

4. Chyba mi podpijał to piwo.

5. Może się kiedyś umówimy. Za 6,5 roku?

6. A ja głupia, że nie lubię ekranizacji komiksów, zamiast od razu "jasne, że chcę iść z tobą/wami do kina".

7. A do domu mnie odprowadził inny kolega.

8. I jutro wpadnie oddać parasol.

 

Absolutnie nic nie rozumiem. Jestem głęboko wzruszona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyklopka, udany wieczór :)

 

Ja sie zmagam juz od dłuższego czasu ze zmęczeniem. Myslałam, że przesilenie wiosenne, ale juz mnie to zaczyna wręcz wkurzać ! Godzina 20 a ja zasypiam :why: Potem budze sie o 5 rano, zasypiam, spie niespokojnie. Wieczoram znowu to samo. Mysle tylko o tym kiedy bede juz mogła iśc spac. Zastanawiam sie czy nie isc do lekarza z tym, ale co powiem? Ze chodze wczesnie spac? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acherontia-styx, doceniam Twoje chęci niemniej jednak jeśli nie jesteś lekarzem specjalistą bądź nie masz doświadczenia akurat w tej kwestii (chyba, że masz), to nie rozumiem dlaczego odradzasz robienie tego badania. Tym bardziej, że nie jest ono w żaden sposób inwazyjne więc niczym nie ryzykuję a i ole dobrze wiem jest, to najlepsze dostępne na rynku badanie pod kątem właśnie błednika i daje 100% pewność, czy jakieś problemy człowiek w tej kwestii ma czy nie ;). Wiesz, na Twoim miejscu byłabym po prostu ostrożna w odradzaniu komuś jakiś badań bo co jeśli okaże się, że to trafiony pomysł i coś konkretnego z tego wyniknie a istnieje prawdopodobieństwo, że zrezygnowała bym z jego robienia hmm? ;)

Co do pulsu, tak jest mnustwo czynników, które na niego wpływają ale właśnie ze wzgledu na to, że intensywnie uprawiam (a właściwie, to uprawiałam) sport, to mój powinien być niższy ale tak jak mówię - zrzucam to na fajki ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem szumy uszne po głośniej imprezie. Taki pisk w uchu o sile 70 decybeli. Pomogło wyssanie płynu z ucha. Chodziłem też na zabiegi laserowe. Obecnie nic mi w uchu nie gwiżdzie.

W przypadku szumów usznych potrzebny jest czas. To nie przechodzi z tygodnia na tydzień tylko z miesiąca na miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieslawpas, Hej, ciesze się że Cie widzę :D Zupełnie inaczej piszesz bez błędów nie tak jak przedtem co trudno było coś przeczytać.

Na jakie zabiegi byłeś na to ucho bo mi też szumi w uszach i to mocno?

Jeśli możesz to napisz jakie leki bierzesz i jak się czujesz, hej :D

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×