Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy potrzebuje pomocy? :(


Po prostu maciek

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem tylko spytac o taka sprawe.

Czy np jesli ide po ulicy i czasami (a ostatnio coraz czesciej) zdaje mi sie ze widze znajomych ludzi, a pozniej okazuje sie ze to są osoby calkiem obce to czy to oznacza ze mam jakis problem z percepcja jak np ludzie z alzheimerem? Pamiec ostatnio mi tez siada. Szczegolnie pamiec krotkotrwala. Czesto nie moge sobie przypomniec co jadłem poprzedniego dnia albo jaki film ogladalem wieczorem. Czy powinienem isc do specjalisty?

 

Jest to tzw. iluzja/złudzenie należąca/e do izolowanych objawów psychiatrycznych. Nie jest objawem chorobowym, występuje u ludzi zdrowych.

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Z%C5%82udzenie_%28psychologia%29

 

Natomiast deficyt uwagi(problemy z pamięcią, koncentracją) to może być wynik zaburzeń nerwicowych, depresyjnych itp.

Bardzo dziekuje za odpowiedź. Czyli jednak czubkiem nie jestem. A to ulga :)

Wiem natomiast jednak, że z depresją i nerwicą mam spory problem :(

 

-- 19 lis 2013, 15:56 --

 

Maciek, a ty mnie po prostu irytujesz.

 

Piszesz z zapytaniem czy potrzebujesz pomocy. Ktoś Ci wykłada jak krowie na rowie - co i jak, pokazując że od leczenia psychiki są specjaliści. A dalej, ty to podsumowujesz - pewnie chcą zarabiać i mają marne wyniki.

W ogóle się na tym nie znasz, ale autorytarnie bredzisz dyrdymały, które tylko upewniają Cię w tym, żeby się nie leczyć.

A swoją drogą, tak - specjaliści chcą zarabiać. Ty wykonujesz swoją robotę za darmo ?

No i po co te nerwy? Ja prowadze dyskusje w tym watku a nie kłótnie...wiec nerwy w konserwy radze.

Mam watpliwosci co do lekarzy prywatnych gdyz z nimi moze byc jak z mechankami samochodowymi. W twoim aucie jest mała usterka a oni dopatruja sie kazdego szczególiku i z malej usterki robia ci wielkie zepsucie by tylko nabic se kobze.

A po 2 to ja wolontariuszem nie jestem i za prace kaze sobie płacic. Wiem jednak, ze za tepieniadze robie dobra robote.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiesz, ale lekarze pracujący prywatnie, pracują PAŃSTWOWO w godzinach porannych.

 

Nie bez przyczyn, dałeś swój wątek w z.o. - a to się leczy długo i na dodatek nie lekami, a terapią.

Z góry współczuje twojemu terapeucie/lekarzowi.

A mogę poznać przyczynę współczucia lekarzowi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównie z powodu twojego myślenia - że ktoś chce na tobie zarobić, a nie że chce pomóc. Gdzie jednocześnie sam piszesz, że za swoją pracę żądasz zapłaty. Dwa, że marne są wyniki takowego leczenia gdzie kompletnie się na tym nie znasz a wydajesz sądy ostateczne.

 

Spoko, każdy może mieć swoje zdanie.

Tylko jak ty z tym co masz w głowie pójdziesz do terapeuty czy lekarza - to nie zobaczysz że to jest "pomoc" tylko "nabijanie kabzy". Z takim przeświadczeniem, po 1 wizycie tylko umocnisz się w swoich przekonaniach.

 

No, ale cóż ;)

Poczytaj sobie wątki innych osób o terapii / leczeniu z.o. Dużo można się dowiedzieć nie płacąc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypadek nieuleczalny ;)

Byc moze :)

 

-- 10 gru 2013, 17:07 --

 

Dzisiaj znów to miałem. Wydawało mi się że widze kuzyna a później ze widze swaja ex dziewczyne choc wiem ze obojga nie ma w moim mieście. Zastanawiam się czy zaczynam tracic nad wszystkim kontrole... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×