Skocz do zawartości
Nerwica.com

Święto na dzisiaj


Gość *Ai*

Rekomendowane odpowiedzi

02.11 Zaduszki; dawniej Dziady

Imieniny obchodzą: Agapiusz, Ambroży, Bohdan, Bohdana, Eudoksjusz, Jerzy, Malachiasz, Małgorzata, Marcjan, Stomir, Teodot, Tobiasz, Wiktoryn, Wojsław i Wojsława

 

Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych świętują Dzień Niepodległości

 

Dzisiejsze święto obchodzę, oddając się zadumie. Czyli dzień jak co dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tuje jeszcze urodziny mojego dziecka..wyjatkowy dzien, mojego faceta, taty.

Doskonale Cię rozumiem Candy i nie przeczę ,że swięta które wymieniłaś sa mało ważne. Jak najbardziej są ważne i trzeba je zawsze jakoś co roku uczcić . Jednak święta , które wymieniłaś to święta na swój sposób bardzo ludzkie . Moje największe święta to święta Boże , jako ,że to co Boże powinno zawsze iść pierwsze przed ludzkimi rocznicami .

Tak to widzę i tak żyję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, czy grzyby halucynogenne mają związek z Twoim uduchowieniem?

Nie sądzę.Za rzadko je wciągam ,żeby miały jakikolwiek wpływ. Poza tym psychodelia najwidoczniej mi nie służy . A ,że grzyby w avatarze , przypadek , podoba mi się ten obraz i ten styl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1280578900_by_paulekg_600.jpg

 

03.11Święto Myśliwych - Hubertus

Imieniny obchodzą: Hubert, Sylwia, Bogumił, Cezary, Chwalisław, German, Ginewra, Huberta, Marcin, Piotr, Szymon, Teofil, Walenty, Walentyn, Wenefryda, Witalis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 listopada imieniny obchodzą: Agrykola, Amancjusz, Dżesika, Emeryk, Emeryka, Franciszka, Helena, Joannicjusz, Karol, Karol Boromeusz, Modesta, Mojżesz, Mszczujwoj, Mścisława, Mściwoj, Olgierd, Perpetua, Sędomir, Sędzimir i Witalis

 

Dzień Taniego Wina

 

2319_Tanie_wina_sa_dobre_bo_sa_dobre_i_tanie.jpg

 

-- 05 lis 2013, 11:21 --

 

05.11 - Dzień Postaci z Bajek

fota mojego pierwszego idola:

b19407c96d.jpg

 

Imieniny obchodzą: Blandyn i Blandyna (już wiem, jak nazwę bliźniaki), Dalimiar, Dalmir, Dominik, Filotea, Filoteusz, Florian, Gerald, Magnus, Marek, Sławomir, Sylwan, Teotym, Trofima.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj mój brat miał imieniny-Sławomir

Dziś 6

Feliks, Leonard, Trzebowit, Daniela, Teobald

 

-- 16 lis 2013, 15:20 --

 

Dziś Międzynarodowy Dzień Tolerancji

 

Międzynarodowy Dzień Tolerancji

 

 

 

Czym jest tolerancja? Czy uważamy się za osoby tolerancyjne? Warto się nad tym zastanowić w Międzynarodowym Dniu Tolerancji.

 

Słowo tolerancja wywodzi się z języka łacińskiego i brzmi tolerantia co dosłownie znaczy „cierpliwa wytrwałość”. Termin ten stosowany jest w socjologii, badaniach nad kulturą i religią. W sensie ogólnym oznacza on postawę wykluczającą których sposób postępowania oraz przynależność do danej grupy społecznej zaparcie przez innych pozostających w większości społeczeństwa- tak „mówi” wikipedia. Początkowo odnosił się tylko do mniejszości religijnych. Obecnie tego terminu używa się, także wobec mniejszości religijnych i odmiennemu światopoglądowi.

ONZ jako główne zasady przyjmuje tolerancję oraz poszanowanie.

W Deklaracji państwa członkowskie zdefiniowały pojęcie tolerancji. Według zapisów tolerancja to:

• Respektowanie cudzych praw i cudzej własności;

• Uznanie i akceptacja różnic indywidualnych;

• Umiejętność słuchania, komunikowania się i rozumienia innych;

• Docenianie rozmaitości kultur;

• Otwarcie na cudze myśli i filozofię;

• Ciekawość i nie odrzucanie nieznanego;

• Uznanie, że nikt nie ma monopolu na prawdę.

 

Również UNESCO nacisk kładzie walkę z nietolerancją i rasizmem.

Międzynarodowy Dzień Tolerancji obchodzony jest 16 listopada począwszy od roku 1995 zapoczątkowany przez UNESCO. Jest to święto szacunku i akceptacji.

Obchody Dnia Tolerancji mają na celu:

• znalezienie głębszych przyczyn nietolerancji,

• zmobilizowanie opinii publicznej na rzecz tolerancji i informowania jej o niebezpieczeństwach związanych z objawami nietolerancji,

• wypracowanie praktycznych wskazówek dla rządów, placówek, w celu umożliwienia im znalezienia rozwiązań.

 

 

Czy Polska jest krajem tolerancyjnym? Akceptujemy mniejszości religijne, odmienność kulturową, ale to pytanie powinien każdy z nas zadać sobie osobno. Warto poświęcić chwilę na zastanowienie czy aby na pewno akceptuję mniejszości religijne czy seksualne. Jakbym się odniósł gdyby córka/ syn oświadczył, że zmienia religię czy jest innej orientacji seksualnej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×