Skocz do zawartości
Nerwica.com

wybor, ciezki wybor ...


trOnk12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

 

Mieszkam w Holandii , ucze sie w klasie maturalnej. W przyszlym roku mam mozliwosc wyboru studiow . W Polsce badz w Holandii w miescie Groningen gdzie zycie studenckie jest super ... Ale przeciez we WRoclawiu tez !

 

Wakacje maturalne trwaja 4 miesiace, tyle czasu bede mial na nacieszenie sie moja dziewczyna ktora mieszka w Polsce. No i wybierajac studia w Holandii jestem zmuszony na poltora roczna przerwe... gdyz dziiewczyna bedzie konczyla liceum ... Po liceum ma zamiar do mnie przyjechac rowniez na studia . Wybierajac studia w Polsce, bede juz z moja dziewczyna na zawsze za 8 miesiecy . tyle trwa klasa maturalna. Ale mozliwosc pracy w zawodzie w Holandii bedzie nie mozliwa, albo bardzo malo mozliwa.

 

Prosze o doradzenie ... Studia w Holandii to chyba przygoda ... Ktorej nie zawsze bede mogl podjac .... Ale te dodatkowe poltora roku tesknoty ... Boze ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doradzam Ci zdecydowanie pozostanie w Holandii. Myśl o Waszej wspólnej(jak najlepszej) przyszłości, a nie o kilku miesiącach, które miną tak szybko, że nawet się nie obejrzysz. Zakotwiczyłeś się już w jakimś stopniu w Niderlandach, więc wzmacniaj tam te młode korzenie. Z pewnością mają dużo większe możliwości i szansę na trwalszą stabilizację. W Holandii z pewnością nie zginiesz :P

 

p.s. Erasmus? :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam :) U siebie to nie to samo co za granica ;) Dlatego tez mieszkajac w bloku i pracujac nie dokonca w branzy bedziemy rownie szczesliwi :) I wrocic i tak zamierzamy :) ale mysle ze studia tutaj otwieraja mi mozliwosc pracy w Holandii i pracy w Polsce . A po studiach w Polsce mialbym tylko Polske do wyboru..l no sam nie wiem.

 

-- 24 wrz 2013, 10:44 --

 

A w Holandii znowu nie tak kolorow jak sie wydaje ! :) Tez nie jest tak hop siup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak inni uważam, że Holandia da Ci więcej możliwości, a odległość.. Narzeczony mojej kuzynki pracował za granicą przez pewien czas i związek przetrwał. Poza tym weź jedną rzecz pod uwagę - jeśli zostaniesz i rozstaniesz się ze swoją Panią, czego Ci nie życzę, ale w życiu różnie bywa, będziesz żałował niewykorzystanej szansy. No i ten czas rozłąki to przy okazji dla Was próba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×