Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hejterzy


wiejskifilozof

Rekomendowane odpowiedzi

Frustracja powodem hejterstwa nieuzasadnionego. Bo moim zdaniem jest i hejterstwo uzasadnione, np. tak zwana islamofobia - którą to ja właśnie nazywam prywatnie raczej islamohejterstwem, bo z fobią nie ma to u mnie nic wspólnego - fobię to ja mam jeśli chodzi o pająki, a islamu po prostu nienawidzę, z sensownych powodów.

 

A hejterstwo nieuzasadnione? Cóż, przejawia się na wielu płaszczyznach, występuje w wielu odmianach. Ja np. jestem hejterem hiphopu, może bezsensownie, ale nic nie poradzę na to że rapowego popiardywania nie jestem w stanie uznać za muzykę. Inni są hejterami Justina Biebera - mi na przykład koleś zwisa, fakt, jak jest okazja to się śmieję z niego, dobry mem z Bieberem poprawia mi humor, ale nie nazwałbym mojego stosunku do niego hejterstwem. Hejterami Biebera są jego rówieśnicy, którzy zazdroszczą mu sukcesu i dlatego wyśmiewają. Ja śmieję się i z tego małego pedałka jak i z bólu dupy który sprawia swoim antyfanom :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

detektywmonk,

Zna, ktoś może to zjawisko ?

Doprawdy dziwię się, że zadałeś nam takie pytanie. Przecież nie ma chyba żadnego internauty, który by się z tym nie spotkał.

 

Ja tak naprawdę nie wiem o co chodzi z tym pojęciem. Na YouTube i Flimwebie prawie co krok można natrafić na kogoś, kto nazywa tych hejterami, którym nie podoba (film czy teledysk) się to co tym pierwszym. Gdzie tu sens? Nie wiem. Okazuje się, że media już tak wyprały banię co niektórym, że Ci uważają, że nie należy wygłaszać nieprzychylnych opinii. Dla nich najlepszym wyjściem albo chwalić, albo się zamknąć, a każdy krytyczny głos odbierają jako nienawiść do tego co im przypadło do gustu. Wiadomo są i takie kołki, co napiszą jakieś prymitywne zdanie wypełnione bluzgami, tylko po to by komuś dopiec, ale to po prostu zwykły trolling.

 

 

luk_dig,

Skąd ta moda na nazywanie hejtem każdej krytycznej opinii? Skąd idiotyczny pogląd, że każdy, kto wyraża o czymś swoje negatywne zdanie, ma nieudane i żałosne życie?

Zgadzam się w całej rozciągłości. Ja tego nie kumam.

 

 

wykończony,

a ludzie źle znoszą krytykę

To się chyba nigdy nie zmieni. Nie spotkałem nikogo jeszcze, kto by znosił krytykę na luzie i z uśmiechem na ustach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie temat hejterów mnie też interesuje. Mi się poprzewracało w głowie, więc trudno mi zrozumieć ludzi poprzez analogię do samego siebie. Nie mam potrzeby wypisywania w internecie obraźliwych treści. Czasem jak przeglądam stronę Cd-Action jest to widoczne. Zamiast cieszyć się nową grą, ludzie narzekają na różne zjawiska, zamiast w ogóle docenić fakt, że mają możliwość zabawy elektronicznymi gadżetami. Dostrzegają tylko negatywy, nie sposób zaspokoić ich zachcianki. Dadzą 15 grywalnych postaci? Co z tego, jak nie ma mojej ulubionej, z poprzedniej edycji. Tak samo z wymaganiami odnośnie pisma, chcieliby swoje ulubione gatunki gier na płytach, nie myślą jednak, że gazeta by upadła jeśli nie starałaby się spełniać wymagań ogółu graczy. W skrócie, myślenie skoncentrowane na samym sobie, kierowanie się skrajnymi emocjami. Można pewnie do tego dodać myślenie czarno-białe i powiązać to z innymi zjawiskami jak trolling.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monk.2000, a dla mnie to hejterzy tacy stereotypowi

to są marginalnym zjawiskiem a naprawdę to ludzie wkurzają się że ich krytykują

i by podnieść własną wartość w swoich oczach nazywają takiego hejterem

i wyobrażają sobie jak byle jakie jest jego życie

czyli sami są hejterami i są żałośni co za ironia :twisted:8):lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, ktoś z Was padł ofiarą hejtera ?

W pewnym sensie tak, na pewnym portalu w necie. Padłem "ofiarą" całej społeczności hejterów, można powiedzieć. Dostawałem minusy za każdy komentarz, nawet o pozytywnym wydźwięku, bo moje opinie często nie zgadzały się z przesiadującymi tam idiotami. Tyle że wyjebane na to miałem, więc nie wiem czy się liczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

detektywmonk,

Ofiarą to za mocne słowo zdecydowanie. Miałem z jednym taki dość długą i jałową "dyskusję" o pecetach i konsolach (wiadomo, odwieczny konflikt). Koleś nie mógł zrozumieć, że preferuję te pierwsze i doprowadzało go to do wściekłości, zbywał moje argumenty, powtarzał się, a na końcu zaczęły lecieć wyzwiska bo już go cholera brała, tym bardziej, że inni w dyskusji przyznali mi rację, że koleś w ogóle nie ma argumentów tylko forsuje na siłę swoje zdanie i upodobania bez jakiekolwiek wytłumaczenia. Dałem sobie spokój w końcu, a on zaczął wylewać swoje żale komuś innemu. Od tamtej pory całkowicie takich ludzi ignoruję i tak w ogóle nie udzielam się nigdzie indziej oprócz tego forum, bo tutaj poziom jest o niebo wyższy w porównaniu z taki FW czy YT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe tez jest inne zjawisko...mianowicie żaden kogo uznac można za hejtera, samego siebie za takowego nigdy nie uznaje. Swoja działalność sprowadza zawsze do zupełnie normalnego, naturalnego(w jego mniemaniu) wyrażania opinii...oczywiście kazda opinia jest sprawiedliwa :smile: ...Hejterzy nie hejtują, oni sieją opinię, a niekiedy są jedynymi obrońcami prawdy... są jedynymi obiektywnymi, sprawiedliwymi itd...Hejt, to od polskiego nienawiść, a nienawiść to emocja, a emocje są nieracjonalne...Jeden koleś może powiedzieć do żony "kocham cię" i beda w tym emocje. Inny powie to samo do lampy na chodniku i choć przekaz werbalny jest taki sam, to emocje raczej inne...To samo jest z hejterami. To sie po prostu czuje w komentarzach...niby to jest zawsze "tylko opinia".Ale czujesz że z kolesia sie coś wylewa. Ale co ciekawe ci hejterzy są często strasznie zainteresowani tematem, który tak ochoczo negatywnie komentują...

 

Ostatni hejter z jakim sie zetknąłem to był hejter pod blogiem pokerowym jednego z najlepszych pokerzystów w PL. Koleś oglądał po nocach relacje z turków w których grał ów pros, szukał rozdań, komentował...Jego hejting sięgnął takiego poziomu, że autor bloga zaapelował o zbanowanie kolesia...społeczność go zdecydowanie poparła...Hejter sie uaktywnił i pisał, że jest jedynym obiektywnym, sprawiedliwym, rozsądnym itd...koles był wyrażnie kims z otoczenia pokerowego...Oczywiście społeczność jego postami żygała....nawet jak czasem pisał neutralnie to z urzędu dostawał minusy...Nie był to koleś co bluzgał. Ale to raczej tylko forma, bo było widać że w wielu postach strasznie sie starał zrobić przykrość...Co ciekawe jak już było wiadomo że zostanie zbanowany, to kolesia to wyrażnie dotkneło i cięzko było mu sie z tym pogodzić...pisał że minusy dostaje tylko od głupków i gówniarzy...a jak sie okazało że było inaczej to troche oklapł i był to dla niego cios :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zujzuj,

Ale co ciekawe ci hejterzy są często strasznie zainteresowani tematem, który tak ochoczo negatywnie komentują...

To mnie akurat nie dziwi zbytnio, bo samemu czasami takie mnie interesują ze względu na czystą ciekawość i chęć poznania innego punktu widzenia.

 

Teraz należałoby jeszcze stworzyć temat o tzw. fanbojach, tak dla równowagi ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejter to dla mnie troche tak jakby na ulicy podchodzić do grubych ludzi i mówić "ale jestes gruby"...Czy ludzie tak robią? Nie. Czy nie mieliby racji nazywając grubego grubym? Mieliby. Można to zracjonalizować i mówić tylko o wyrażaniu opinii, ale inni nazwą to hamstwem i taka osoba będzie podejrzewana tylko o chęć wyżycia się i zrobienia przykrości... Podobnie jest z opiniami hejterów. Niby wyrażają opinię, no ale czuje sie że są tendencyjni. Opinia i intelektualna częśc wypowiedzi, to tylko zasłona i nośnik dla emocji, które z siebie wyrzucają.

 

a kto to fanboje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zujzuj,

Można to zracjonalizować i mówić tylko o wyrażaniu opinii, ale inni nazwą to hamstwem i taka osoba będzie podejrzewana tylko o chęć wyżycia się i zrobienia przykrości...

Bo to byłoby chamstwo. Inna sprawa by była jakby ten gruby ktoś zapytał o opinię na temat swojej tuszy, a ten drugi tak mu odpowiedział. Wtedy była by to negatywna opinia a nie hejt mający sprawić przykrość i pozwalający na wyładowanie negatywnych emocji.

 

Fanboje to przeciwieństwo hejterów. Ci pierwsi ślepo są w coś zapatrzeni, a Ci drudzy są zaślepieni przez nienawiść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oglądałem dokument o trolach w Australii...było tam między innymi o "trolach cmentarnych". Czyli ludziach którzy troluja i hejtują strony założone przez rodziców/rodzeństwo/małżonków poświęcone zmarłym członkom rodziny... No musze przyznać że to co sie tam pojawiało, to był zupełny kosmos. Jakiś nastolatek sie powiesił bo miał dostać wpieprz w szkole i pojawiały sie filmiki robione przez kogoś w przebraniu(chyba z pętlą na szyi) kto tańczył i śpiewał jakąś głupią piosenkę...zupełny odlot. Jakiegoś kolesia chyba wyśledzili i o dziwo to co tłumaczył docierało do mnie...generalnie on sie koncentrował na ludziach wyrażających kondolencje na stronie. Chodziło o to że tego trola tak strasznie wkórwiało, to że często te kondolencje były sztuczne, nieprawdziwe, wyrażane przez ludzi którzy nawet nie znali zmarłego itd... że nie mógł tego znieść na tyle, że postanowił tak jakby sie odgryzać...Koleś to bezrobotny 30-to latek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zujzuj,

Interesujący rodzaj trollingu. Ja idei tworzenia takich stron nie rozumiem, w kondolencje większości ludzi również nie wierzę (ot konwenanse), ale nie przyszłoby mi do głowy, żeby na nie wchodzić (te strony) i szydzić ze zmarłych czy składających te kondolencje. Co mnie to obchodzi?

 

Dziwię się, że go wyśledzili, w końcu to żadne przestępstwo - szydzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:smile: dziwisz się? Koleś siedział w więzieniu za takie coś(to był recydywista)Takie lub podobne..już dokładnie nie pamietam. Autor dokumentu był dziennikarzem radiowym który sam miał swojego trola którego chciał wytropić i jacys tam specjaliści radzili mu w pewnym momencie iść na policję, bo ich zdaniem robiło sie gorąco.... Co do tych kondolencji, to ja sam pamiętam. Czasem przegladam Onet, czytam infomracje i przeglądam tez komentarze...teraz tego nie ma, ale kiedyś jak tylko była informacja o czyjejś śmierci to pojawiało sie pełno wpisów z kondolencjami. Pamietam, że było ich tak wiele i tak dużo że niektóre zaczęły mnie zdrowo denerwować...i denerwowało mnie to samo co tego trola :smile:

A więc fakt, że kolesie w necie nie wiadomo czemu starają sie wymyślać jakieś teksty, gdzie niektóre były wręcz mdłe...jakby sie przerzucali kto napisze najlepszy...albo to palenie świeczek [*] no normalnie płakałem ze śmiechu...ale jak widziałem kilka tysięcy świeczek w jednym wątku to zaczynałem myślec"czy ich już zupełnie pojebało?" i sie odzywał we mnie hejter...jednak nic nie pisałem. U takich hejterów takie emocje muszą być silniejsze i przechodzą w działanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zujzuj,

Koleś siedział w więzieniu za takie coś(to był recydywista)Takie lub podobne.

Za samą szyderę na pewno nie (są wyjątki co prawda, bo niektórych nie wolno znieważać, bo są "ważniejsi" i "wrażliwsi": prezydent, sąd, policjant itp) chyba, że pojawiły się jakieś pogróżki bo to przy hejtowaniu dość częste zjawisko.

 

Świeczki, R.I.P'y i kondolencje są dla mnie niezrozumiałe. Też mnie to śmieszy, ale jak niektórzy mają takie potrzeby, to niech sobie piszą. Spamu w necie nie brak, parę milionów świeczek nie zrobi większej różnicy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×