Skocz do zawartości
Nerwica.com

Natrectwa na tle brudu.


Lusesita Dolores

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie natrectwa na tle brudu. Często myje ręce, aczkolwiek już nie tak często jak kiedyś.

Kiedyś było strasznie, bałam sie wszystkiego, bałam sie dotknąć ściany, półki, ubrań, bałam sie wyjść do łazienki, przejść obok ludzi.

Leżałam w łóżku a mama podawała mi jedzenie. Całą noc potrafiłam siedzieć w wannie albo pod prysznicem. Rachunki za wode kosmiczne.

Przerodziło sie to wszystko w stan psychotyczny. Miałam nieswoje myśli, świat mi wirował.

Trafiłam na lek solian. Początkowo dawka 800mg a teraz 200mg naprawił mój świat.

Polecam ten lek na natrectwa i lęki i objawy wytwórcze.

Da sie to pokonać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie natrectwa na tle brudu. Często myje ręce, aczkolwiek już nie tak często jak kiedyś.

Kiedyś było strasznie, bałam sie wszystkiego, bałam sie dotknąć ściany, półki, ubrań, bałam sie wyjść do łazienki, przejść obok ludzi.

Leżałam w łóżku a mama podawała mi jedzenie. Całą noc potrafiłam siedzieć w wannie albo pod prysznicem. Rachunki za wode kosmiczne.

Przerodziło sie to wszystko w stan psychotyczny. Miałam nieswoje myśli, świat mi wirował.

Trafiłam na lek solian. Początkowo dawka 800mg a teraz 200mg naprawił mój świat.

Polecam ten lek na natrectwa i lęki i objawy wytwórcze.

Da sie to pokonać.

 

 

Skąd ja to znam. Też miałam rózne lęki na temat brudu. Nasiliło się to po tym jak kiedyś widziałam osoby które skorzystały z toalety a nie umyły rąk. Miałam wrażenie, że teraz jak dotknę coś co dotknęły wcześniej takie osoby jest brudne. Mimo, że natręctw na tym pukncie już nie mam i się nie zastanawiam 24 h na dobę to i tak bym nie dotknęła takiej klamki wiedząc o tym. Obrzydza mnie taka świadomość. Brzydziłam się ksiązek. Ucząc się do matury przewracano mi kartki albo sama to robiłam długopisem :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie patrzeć zarówno obsesje w nerwicy natręctw jak i urojenia w stanach psychotycznych są zaburzeniami treści myślenia (nie mylić z zaburzeniami toku myślenia czy struktury). Różnią się krytycyzmem, wglądem i zdawaniem sobie sprawy z własnego zaburzenia- w tym pierwszym tak, w tym drugim nie. Skoro neuroleptyki są skuteczne w urojeniach, które są związane z nadmiarem dopaminy na szlaku mezolimbicznym (obj. pozytywne), a zgodnie z modelem biologicznym w OCD dochodzi m.in. hiperaktywności ukł. dopaminergicznego- to neuroleptyki mogą wykazywać pewną skuteczność w łagodzeniu natręctw. Risperidon i inne neurolepy stosuje się przecież w OCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×