Skocz do zawartości
Nerwica.com

Prowokacje (proszę o radę)


faiter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem; jak już pisałem na forum "Witam" główną przyczyną mojej nerwicy były "ataki" na moją osobę. No właśnie - ataki wcale się nie skończyły: Od jakiegoś czasu pewien koleś (19 lat) obmawia mnie za plecami, psując mi opinię, a kiedy go spotykam ironicznie się do mnie uśmiecha... - generalnie próbuje mnie wyprowadzić z równowagi. Jest to działanie celowe - jego rodzina prowadzi ze mną swoistą "wojnę".

Kiedyś próbowałem to ignorować; nie chciałem zniżać się do ich poziomu, brak mojej reakcji tylko wzmagał te ataki na mnie. Wtedy nie wytrzymałem i dałem mu "w pysk". Oczywiście pojawiła się jego matka i po dłuższej rozmowie rozstałem się - jak mi się wydawało w zgodzie (nawet podałem mu rękę). Teraz znowu się zaczyna i tylko koleś czuje się jeszcze bardziej bezkarny i nie powiem; wzbudza we mnie lęk.

Myślałem żeby znowu go 'walnąć" bo nie widzę innej możliwości - trochę "nerwów" mnie to kosztuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co... to naprawdę trudna sytuacja. Takie pasożyty bardzo ciężko wytępić. Może zastosuj jego broń? Tylko to wiązałoby się ze zniżeniem do jego poziomu. Chociaż jeśli dasz mu w mordę to będzie piękne uwieńczenie jego prowokacji. Takim typom w ten sposób robisz satysfakcję. Szczególnie że to Ty możesz mieć przez to kłopoty a nie on. Rozwiązania siłowe w grę nie wchodzą. Ignorancja, traktowanie "z góry". Pokaż mu, kim jest. Ośmiesz go w jakimś towarzystwie. Mocne rozwiązania słowne są bardzo dobre, ale siłowych odradzam. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatrzymaj się i spytaj go , ale przy świadkach - o co mu chodzi? Czego od Ciebie chce? Co mu się nie podoba? Niech to powie prosto w oczy przy wszystkich a nie ciągle za plecami. Daj mu do zrozumienia że jego zachowanie świadczy o jego tchórzostwie i braku dojrzałości i że nie życzysz sobie takiego zachowania wobec swojej osoby. Pokaż że się go nie boisz. Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×