Skocz do zawartości
Nerwica.com

Londyn. Ktoś mieszkal i pracował w Londynie? Proszę o pomoc.


bakus

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Mam do was ogromna prośbę. Czy jest ktoś na forum, kto by mi udzielił kilka wskazówek na temat emigracji do Londynu. Jestem zdecydowany, chętny do pracy, ale kompletnie nie mam pojęcia za co się zabrać. Niestety nie mam nikogo, kto w Anglii mógłby mi pomóc w znalezieniu pracy(jest opcja, żebym u kolegi, kolegi, kolegi aby miał na 3-4 dni gdzie przenocować ale ta osoba nie jest w stanie mi pomóc w sprawie pracy, ew mieszkania) i zakwaterowania. Kompletnie nie mam pojęcia od czego zacząć. Mój angielski w mowie jest bardzo dobry, w piśmie już trochę gorzej podobnie jak w czytaniu... był ktoś?? Ktoś porozmawia?? Może ktoś udzieli kilku wskazówek. Będę mieć na start około 1300 funtów. Nie znam, żadnej agencji w Polsce, która załatwia pracę w Anglii, może ktoś takową zna? Jeżeli nie ma czegoś takiego to będę musiał lecieć w ciemno, bo pracy przez internet raczej ciężko szukać bo lepiej być na miejscu i tam chodzić po agencjach(zna ktoś procedurę rejestracji w takiej agencji albo co?)...

Wybaczcie, że tak chaotycznie ale kolekcjonuje, czytam, zbieram te informacje i nie mam pojęcia od czego zacząć. Proszę was bardzo o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bakus, jezeli nie masz tam zadnego punktu zaczepienia to poszukaj agencji. Tu masz cos na poczatek ..mnie to zajelo 5 sekund :roll:http://praca-anglia.blogspot.com/

 

Nie bądź zaczepna :P Wiesz, mam pełną listę agencji, którą podałaś. Niemniej dzięki za tą poradę :) Akurat tej strony, konkrentie tej nie widziałem. Dobrze, ze jest opis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bakus, najłatwiej znaleźć pracę u Polaka na budowie przez ogłoszenie w necie lub gazecie, raczej tego nie polecam ale na początek może być bo na pracę w angielskiej firmie można poczekać dłużej. Jak tam będziesz to pójdź do job centre wiem że przed kryzysem było tam dosyć łatwo o prace ale od kilku lat jest gorzej ale zawsze jakaś szansa jest. Warto tez angielskie portale z pracą przeszukiwać ja bałem się że słabo z angielskim wypadnę to tego nie robiłem ale jak znasz dobrze to powinieneś se poradzić.

 

Mój znajomy przez angielskie ogłoszenia w ciągu tygodnia prace znalazł i miał później jeszcze sporo innych ofert ale warto jest coś umieć typu budowlanka ogrodnictwo, bo tak bez jakiś umiejętności to zmywak, pomoc kuchenna lub fabryki zostają a jak fabryki to Londyn odradzam bo wszędzie płacą minimum a Londyn jest dwa razy droższy od mniejszych miast. Wynajęcie pokoju jedynki w czyimś domu to około 100 funtów tygodniowo ( 2 lata temu tak było) na prowincji to se za ta cenę mieszkanko małe wynajął ale Londyn to miasto możliwości jak ktoś ma dużo zapału i chęci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa w Job Center?? Jedziesz i wypełniasz coś czy przeprowadzasz rozmowę z kimś??

 

Bo tak... czytam i piszą, że chcą mieć komórkę i adres zamieszkania tam na miejscu w CV więc jak mam niby to wysyłać skoro mnie nie ma w londynie, z drugiej strony po prostu myślałem, żeby w ciemno pojechać i wynająć mały pokoik i szukać i liczyć, na to szczęście, że zanim wydam wszystkie pieniądze to byle co znajdę na początek by później móc się rozwijać w czym innym.

 

A jak z zasiłkami? Nie ma pewnie szans dla obcokrajowca co dopiero przyjechał na zasiłek, do czasu aż znajdą prace, prawda?

 

Są jakieś Polskie agencje pracy, które znajdują pracę w anglii? Bo szukam na sieci i nie mogę nic znaleźć!! Kompletna porażka, nie chodzi mi o pośredników ale o normalne zwyczajne wysłanie dokumentów(nawet zapłacenie... im - chociaż podobno nie powinni brać za to kasy) i żeby jechał na coś gotowego i byle co na początek... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do adresu i komórki to prawda wszędzie tam wymagają jego potwierdzenia gdy chcesz coś legalnie załatwić np konto w banku, czy coś w innym urzędzie. Zasiłki przysługują w te chwili również Polakom, ale od razu tak się ich nie dostaje po przyjeździe chyba że jest się uchodźcą politycznym albo ma się dziecko, w ogóle strasznie wolno rozpatrują te sprawy o zasiłki grają na zwłokę.

 

A w Londynie też można pochodzi po agencjach pracy może coś będą miały ale często są to prace dorywcze, ja tak znalazłem szybko pracę ale to była praca 1-2 razy w tygodniu czyli lipa, ale lepsza niż nic. Niektórzy to łażą po knajpach i pytają czy jest tam praca na zmywaku, jako pomoc kuchenna tak tez można znaleźć ale raczej nie będzie to legalna praca albo wezmą na próbę a jak się im spodobasz to później ulegalnią. Są tam też dostępne polskie gazety bezpłatne w każdym polskim sklepie tam jest sporo ofert pracy dla facetów głównie w budowlance chociaż teraz to tez wymagają kart cscs czyli bhpowskiej często i warto ja mieć jak się stara o pracę często też wymagają NIN czyli numeru ewidencji podatkowej czy CiS samozatrudnienia także często trzeba zainwestować pieniądze i czas w różne papiery żeby mieć prace.

 

W ogóle w Londynie jak w każdej stolicy chyba jest sporo pracy ale i tez sporo osób się o nią starających, zjeżdżają się tam ludzie z całego świata co powoduje że zarobki sa raczej mizerne( nie wyższe niż na prowincji) a koszty życia wysokie także wiele osób odradza stolicę.

 

-- 15 lis 2012, 10:06 --

 

A co do job centre to są tam stanowiska komputerowe gdzie można poszukać pracy a później można skorzystać z darmowego telefonu jak jakąś ofertę się znajdzie i zadzwonić do pracodawcy można się tez zarejestrować jako bezrobotny ale nie wiem czy od razu przysługują zasiłki czy trzeba coś przepracować( ale wtedy trzeba mieć wszystkie formalności NiN zameldowanie itd mieć )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×