Skocz do zawartości
Nerwica.com

zab.osobowości mieszane. - Proszę o pomoc


fredi106

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim tu obecnym.

 

Mam bardzo duży problem. Mój mąż jak się dowiedziałam ma zaburzenia osobowości mieszane i inne F 61.

Nie radzę sobie z jego problem, z dnia na dzień coraz bardziej... U niego objawia się to tak, że ma wybuchy agresji wobec mnie przede wszystkim, wobec innych rzadko (potrafi się powstrzymać).

Na początku myślałam, że jest nerwowy i mu przejdzie. Potem jego zachowanie wybuchowość, impulsywność, agresja, wrzeszczenie były nie do zniesienia i wybrał się do psychiatry, który mu to zaburzenie stwierdził. Dostał na to leki pernazynę (nie znam dokładnej nazwy). Początkowo chodził też do psychologa, ale potem jak zaczął pracować więcej, a teraz jest w delegacji, zrezygnował.

Ma też problemy z myśleniem, wolniej myśli, ale największym problemem jest to, że wyżywa się, ma też obsesyjne myślenia na temat jednej osoby typu "wszystko przeciwko niej".

Mam pytanie, jak można sobie z tym poradzić, myślałam, że porozmawiam z jego rodzicami, ale jak takiej osobie pomóc (czy da sobie pomóc).

Czy te zaburzenia są dziedziczne, czy nasze dzieci mogą to po moim mężu odziedziczyć?

Naprawdę trudno jest mi z tym, czasami nawet jego zachowania, powodują to, że chciałabym się z nim rozstać. Nie wytrzymuję tego, proszę jak znacie odpowiedź co zrobić, proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wasze dzieci mogą to odziedziczyć nawet na zasadzie tego, że się napatrzą na jego zachowania i się nauczą tak reagować jak on.

A skoro przy innych jakoś umie się powstrzymać, a na tobie się wyładowuje - to to nie są żadne zaburzenia, tylko się nad tobą znęca i jest wstrętny. Jeśli masz możliwość to rzuć typa. Piszesz delegacje czy coś - pewnie fajnie zarabia, ale uwierz - lepiej poszukać sobie kogoś spokojnego, a nie sadystycznego typa który swoje agresje na tobie wyładuje i będzie się zaburzeniami jakimiś zasłaniał. do innych jak widzisz agresji nie ma.

 

edit - dodam. że jeśli nawet to jakieś zaburzenia, to to jest dorosły chłop, a nie rozwrzeszczany pięciolatek źle wychowany przez matkę. nie ma prawa się tak zachowywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wasze dzieci mogą to odziedziczyć nawet na zasadzie tego, że się napatrzą na jego zachowania i się nauczą tak reagować jak on.

A skoro przy innych jakoś umie się powstrzymać, a na tobie się wyładowuje - to to nie są żadne zaburzenia, tylko się nad tobą znęca i jest wstrętny. Jeśli masz możliwość to rzuć typa. Piszesz delegacje czy coś - pewnie fajnie zarabia, ale uwierz - lepiej poszukać sobie kogoś spokojnego, a nie sadystycznego typa który swoje agresje na tobie wyładuje i będzie się zaburzeniami jakimiś zasłaniał. do innych jak widzisz agresji nie ma.

 

edit - dodam. że jeśli nawet to jakieś zaburzenia, to to jest dorosły chłop, a nie rozwrzeszczany pięciolatek źle wychowany przez matkę. nie ma prawa się tak zachowywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×