Skocz do zawartości
Nerwica.com

Mitingi DDA - moje i Wasze opinie


DddMan

Rekomendowane odpowiedzi

Gunia76, dlaczego co się dzieje, to że ludzie tracą wiarę?

Nie wiem, moż epo prostu modlą się, żeby wq ich życiu się coś zmieniło, żeby przestali cierpieć , a nic się nie zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mitingi dda :) uczestniczyłem w kilku i ogólne wrażenie było takie że po 2h siedzenia bolał mnie tyłek. Nie potrafiłem przełamać się do wypowiedzi za to starałem skupić się na wypowiedziach innych i nie znalazłem nikogo z kim mógłbym się utożsamić. Za to część o sile wyższej jest dla mnie bardzo ważna osobiście nie cierpię religii jako instytucji ale staram się wierzyć w coś silniejszego ode mnie tą istotę ? do której mogę kierować swoje prośby i oddawać słabości. Czasami mi to pomaga czasami nie ale ważne jest dla mnie że zawsze mogę się do siły wyższej zwrócić nawet jeżeli to tylko wymysł mojej podświadomości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile wiem, bo czytałam książkę założycieli DDA - te wtręty religijne są po prostu tradycją.

Pierwsze grupy AA to były spotkania mężczyzn, którzy byli i religijni. Na bazie grup AA powstał schemat działania grup DDA. I modlitwy zostały po prostu z tradycji. Nie ma to na celu kogoś przekonywać do bycia religijnym :pirate: tylko raczej ma na celu to, by znaleźć sobie jakąś siłę (i każden jak chce, to ją nazywa), która za człowiekiem stoi.

Inne natomiast elementy, jak powtarzanie co spotkanie brzmienia 12 kroków - ma po prostu za zadanie stworzenie wrażenia, że te spotkania są czymś stałym, niezmiennym w brzmieniu i przebiegu -> ponieważ w rodzinie z alkoholikiem takiej stałości nie było, nie wiadomo było, co z takim przyniesie następny dzień. Ma to stanowić w zamyśle odmianę od tego braku stabilizacji w domu.

 

Miałam na to pójść, ale boję się, że będę płakać przez całe spotkanie :pirate: ale też i tego, że moja na przykład historia to będzie właśnie takie coś jak to autor napisał: jak złamany paznokieć w porównaniu do historii takiej jak on ma :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są fajne mityngi online. Można przez smartfona wejść albo przy użyciu komputera. Te mityngi DDA są agnostyczne, tzn. nie naciskają na konkretną wiarę. Mityngi odbywają się tutaj  https://discord.link/tarcza  a strona na Facebooku tutaj  https://www.facebook.com/dda.mityngi 

 

Na mityngach DDA/DDD nie porównujemy się i nie oceniamy, więc nie ma stresu 🙂

 

Dajcie znać co sądzicie. Mi pomogły - mojej rodzinie również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×