Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dlaczego przerywamy psychoterapię?


pEka

Rekomendowane odpowiedzi

Wypowiem się jako nieletni były pacjent oddziału dziennego.

 

Chodziłem na terapie całe wakacje z powodu próby samobójczej, depresji i lęków. Niestety matka z góry była negatywnie nastawiona do leczenia. Po wakacjach miała argument, aby zmusić mnie do przerwania terapii, ponieważ zaczynała się szkoła. Gdyby nie matka to teraz być może nie głodził się znowu, nie miał samobójczych myśli i nie przegrywałbym z ed.

 

Więc umnie powodem przerwania była matka....

 

Teraz przez to, co mam w domu zamiast ku wyzdrowieniu zmierzam ku śmierci :why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorensen: mogę Cię prosić o rozwinięcie? co rozumiesz przez "efekty", i po jakim czasie się ich spodziewasz?

 

Jeśli uczęszcza się na terapię regularnie przez rok czy dwa i jest się cały czas w sytuacji wyjściowej, ze wszystkimi problemami z którymi się na terapię przyszło - to właśnie jest brak efektów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przerywamy terapie bo nie jestesmy gotowi na dowiedzenie się o sobie rzeczy, z powodu których musielibysmy cos trudnego zmienic. czasem jedank wolimy zyc w ułudzie bo nie jestesmy gotowi na konsekwencje terapii.

 

czasem przyczyna znika (np odchodzimy od toksycznego partnera) i już sami wiemy co mamay daleej robic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zgadzam się z tym do końca. to zalezy z jakim problemem sie zgłaszasz. oczywiscie jest to zazwyczaj szerszy kompleks problemow ale najczesciej manifestuja sie one w jakiejs okreslonej dziedzinie w okreslony sposób, np. w pracy zawodowej. i od tego sie zaczyna rozwiązywanie.

 

ja chodziłam na terapie krotkoterminowa (erickssonowską) i ona własnie jest nastawiona na konkretne problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×