Skocz do zawartości
Nerwica.com

"Nie ma do kogo gęby otworzyć"


Gość Brid

Rekomendowane odpowiedzi

Żartujesz?

Rzeczywiście bardzo na temat się wypowiadasz. Tylko nie na temat poruszony w tym wątku. Nawet Twoja uwaga odnośnie tytułu nie mieści się w granicach tego tematu. Gdybyś brała udział w dyskusji albo byłabyś nią zainteresowana to wiedziała byś czemu ta dygresja jest nietrafiona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to dość popularne powiedzenie, którego w ogóle nie czuje. Często się zastanawiam czy to ja taki po prostu jestem, czy to jest jakieś zahamowanie. Generalnie nie czuje potrzeby odzywania się do "świata", rozmowa nie sprawia mi przyjemności, a raczej jest dla mnie wysiłkiem. Mógłbym w ogóle z nikim nie gadać i żyć.

 

To są moje odczucia, a w rzeczywistości, ja często prowokuje rozmowę, gdyż wydaje mi się że "muszę się odzywać!"

Przez ten fakt, jestem lubiany( że kontaktowy, pogada itp.), tylko że ja tak naprawdę to udaję, nie ma w tym luzu, tylko jest ciągłe staranie się. Potęguje to późniejszą niechęć do rozmów i tak w kółko... :hide:

 

Najgorzej jest siebie samego zmuszać. Wewnętrznie tego nie chcesz, ale towarzystwo czy sytuacja do tego skłania.

Często było tak u mnie ''że starałam się na siłę''. a w głębi siebie tak naprawdę tego nie chciałam.

Ale trzeba być dla innych ''fajnym, ''miłym'', ''takim do pogadania''.

Takie coś też powoduje nerwicę.

Moje zdanie na temat ''kontaktów z innymi'' musi wypływać z ''prawdziwego chcenia''.

Bo ktoś nasze ''zmuszanie'' może odczytać niechęcią do innych. a to powoduje jeszcze większe uciekanie w siebie.

to musi wypływać ''naturalnie''.

Trzeba dobrze się z sobą poczuć aby móc do innych wyjść.

Czuć siebie, nauczyć się siebie. Nie każdy jest taki sam.

Można być ''gburem'' bo takie zachowanie''luzaka'' czy inne może nam nie pasować a nawet śmiesznie wyglądać.

 

Np. poszłam z siostrą do sklepu. I tak patrze. O ładna bluzka.

Ubieram a sistra na to: - wyglądasz jak żona Mikołaja.

Nie to co nam się podoba to nam pasuje!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×