Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica, syndrom DDA, próby samobójcze


volumiak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zajrzałam dzisiaj na to forum i może tutaj uzyskam jakąś pomoc może poradę. wraz z moją rodziną znaleźliśmy się w bardzo trudnej sytuacji. nasz ojciec jest alkoholikiem od bardzo dawna. od roku czasu nie pije , przeszedł leczenie odwykowe i jakoś się trzyma. pojawił się natomiast problem z 16 - letnią siostrą, która w przeciągu dwóch miesięcy podjęła 2 próby samobójcze, zdiagnozowano u niej nerwicę, przez pewien okres zażywała narkotyki, ale dobrowolnie nie chce poddać się leczeniu psychiatrycznemu. czy ktoś mi może powiedzieć jakie kroki nalezy w takiej sytuacji podjąć, jak zorgazniować jakąś terapię, nawet przymusową i czy są tego jakieś skutki? dodam że moja siostra jest znakomitą manipulatorką próby rozmów zawsze kończą się fiaskiem, poniewaz potrafi dużo obiecać a nie wywiązać sie z tego. własciwie zachowuje się podobnie do ojca w stadium największego picia, z tym że w tym momencie ona nie pije ani nie zażywa żadnych środków psychoaktywnych. dodam że sprawa jest pilna poniewaz aktulanie znajduje się w szpitalu na oddziale dziecięcym po próbie samobójczej. dodam jeszcze że po otrzymaniu skierowania do szpitala w garwolninie na odział nerwic dla dzieci i młodziezy nawet tam pojechała ale na miejscu terpaii odmówiła a lekarz uznał że nie może jej do tego zmusić ponieważ skończyła 16 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze najlepiej by mieć jakiegoś znajomego lekarza psychologa ale pewnie nie masz?? W takim razie sama umów się na wizytę i opowiedz o swojej siostrze, może by lekarz mógł coś poradzić, czy coś, powiedziałby jak masz postępować wobec siostry jak ją przekonać na leczenie. powiedz siostrze że ma poważne kłopoty ale to wszystko może ulec zmianie jeśli podejmie terapię. Że jej życie może stać się lepsze i może znowu zacząć cieszyć się życiem. Wspieraj ją rozmawiaj mów że ją kochasz że ona i jej zdrowie jest dla ciebie ważne, że zwariowałabyś gdyby coś jej się stało. Duzo z nią rozmawiaj. Wspieraj jak matka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×