Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zioła a leki - interakcje, czego unikać


michmich

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zamierzam w najbliższych dniach rozpocząć terapie wspomagającą ziołami. Znalazłem dwie popularne mieszanki ziołowe (jedną na tym forum, drugą na innym), które podobno pomogły wielu osobom (dokładne przepisy podaje poniżej). Jednocześnie przyjmuję Zoloft 125 mg dziennie. Wyczytałem, że niektórych ziół nie powinno się łączyć z lekami - np. różańca górskiego, kozłka lekarskiego czy dziurawca. Czy ktoś z Was posiada dokładniejszą wiedzę na ten temat? Jakich innych ziół nie powinno łączyć się z lekami takimi jak Zoloft? Wizytę u psycho mam dopiero za 3 tygodnie, a żadnego zielarza w Poznaniu nie udało mi się znaleźć. Pozdrawiam :)

 

Recepta 1:

Owoc róży 100g

Koszyczek rumianku 100g

Liść melisy 50g

Ziele krwawnika 50g

Korzeń arcydzięgla 50g

Ziele dziurawca 50g

Szyszki chmielu 20g

Korzeń waleriany 20g

Liść mięty pieprzowej 20g

 

 

 

Recepta 2:

1/ część (50g) ziela rdestu ptasiego

2/ część (50g) ziela melisy

3/ część (50g) ziela srebrnika

4/ część (50g) krwawnika pospolitego

5/ część (50g) ziela serdecznika

6/ część (50g) ziela dziurawca

7/ część (50g) lisc miety+ pokrzywy+ podbialu

8/ dwie części czyli 100g kwiat glogu

9/ część (50g) korzen lukrecji

10/ część (50g) porost islandzki

11/ dwie części czyli 100g szyszki chmielu

12/ trzy części czyli 150g korzenia kozłka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie pomogę w odpowiedzi na to pytanie. Mam nadzieję, że ktoś bardziej kompetentny jeszcze się wypowie. Ze swojej strony mogę jedynie powiedzieć, że nie odważyłabym się leczyć taką dawką zoloftu i takimi mieszankami ziół. Wg mnie takie połączenie jest za bardzo ryzykowne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogolnie rzecz biorac nie powinno sie przyjmowac zadnych lekow chemicznych stosujac leczenie ziolami, tym bardziej roznymi mieszankami. ja lecze sie obecnie ziolami i mam zakazane przyjmowanie jakichkolwiek lekow, unikanie nawet zwyklej nospy czy ibuprofenu.

ziola to nie soczki, one takze moga spowodowac szkody w organizmie jesli sa nieumiejetnie dobrane, tym bardziej laczone z chemia. mieszanki ziol powinny byc dobrane indywidualnie do danego pacjenta przez doswiadczonego zielarza po wysluchaniu dokladnej historii choroby, zebraniu wywiadu o ogolnym stanie zdrowia, dolegliwociach ze stronych roznych czesci organizmu itd. zdecydowanie nie powinno sie ich "projektowac" samemu badz przez wyczytanie w internecie, bo komus tam pomogly. komus pomogly, a Tobie moga zaszkodzic, tak wiec ostroznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linka - doskonale sobie zdaje sprawę, pisałem w pierwszym poście, że dziurawiec odpada :)

 

Z obu recept wykreśliłem dziurawiec, kozłek lekarski i różaniec górski, gdyż te 3 zioła na pewno wchodzą w interakcje z lekami.

 

asia - obie recepty są zaprojektowane przez zielarzy stricte pod kątem nerwic. Jasne, zielarstwo to nie soczki tylko dziedzina medycyny, doskonale zdaje sobie z tego sprawę i nie zamierzam zrobić nic głupiego. Dlatego też moja próba konsultacji tutaj jak i z zielarzami (znalazłem w Internecie dwóch, wysłałem maile z prośbą o pomoc, zobaczymy czy odpowiedzą). Na pewno można łączyć zioła z lekami, nawet tymi bardzo mocnymi, np. na raka, tylko trzeba wiedzieć jak - próbuję spokojnie do tego dotrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

michmich, eeeee, nie znam się za bardzo...ale jak Ty sobie sam wywalasz zioła z recept + jesz leki (klasyczne) -to raczej wynik takiego ziołolecznictwa jest wątpliwy....

 

ja uwazam tak samo jak linka, ale zdaje sie michmich jest juz zdecydowany... moim zdaniem ziola powinny byc dobrane indywidualnie do danej osoby - nie wystarczy, ze np. dana mieszanka pomaga ogolnie na nerwice. dolegliwosci poszczegolnych osob w nerwicy sa rozne, maja rozne nasilenie tak wiec zarowno ziola jak i ich proporcje powinny byc dobrze dobrane do konkretnego pacjenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×