Skocz do zawartości
Nerwica.com

Witam i pytam


Matsurika

Rekomendowane odpowiedzi

Hej witam, nazywam się (a raczej mój nick to) Matsurika. Jestem szesnastolatką. Mam nadzieję że będę mogła tu z kimś porozmawiać.

 

Przy okazji chciałabym się spytać, jak wy uważacie, czy mam nerwicę?

 

Przez całe życie żyję w stresie przez surowego i impulsywnego ojca. Mam napady lękowe, gdy ktoś na mnie krzyczy od razu zaczynam płakać (nie umiem nad tym panować), miewam trudności w kontaktach z ludźmi, zaniżone poczucie własnej wartości, ataki szału, bóle głowy i brzucha z nerwów. Bywało że kaleczyłam się lub głodziłam ale to akurat minęło. Czy to nerwica?

 

Boże, nie mogę iść nawet do psychologa, bo ojciec uważa że jest tylko dla ułomnych i chorych psychicznie a on nie ma ułomnego dziecka. Co prawda według niego jestem głupia ale nie na tyle ułomna aby chodzić do psychologa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matsurika, objawy, o których wspominasz mogą wskazywać na zaburzenia nerwicowe. Najlepszym rozwiązaniem było by udanie się do psychologa. Zupełnie nie rozumiem podejścia Twojego ojca, chociaż sam spotkałem się już z podobnymi sytuacjami. Jeżeli nie jesteś w stanie mu tego przetłumaczyć proponuję we wrześniu udać się do szkolnego pedagoga i powiedzieć to co tu napisałaś. Pedagog powinien się zająć tą sprawą tak jak należy. Nie ma sensu, żebyś się z tym sama męczyła bo to może się pogłębiać.

 

Pozdrawiam,

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×