Skocz do zawartości
Nerwica.com

Co robię nie tak??Jak być sobą????


Gość paula19

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 19 lat. KIedyś jeszcze w podstawówce byłam bardzo lubiana, miałam pełno koleżanek kolegów. Niestety jak rozwiedli się moi rodzice i zmieniłam miejsce zamieszkania oraz szkołę wszystko się zmieniło. Mam straszne problemy z nawiązywaniem kontaktów z obcymi ludzmi, nie umiem zagadywać itd jak kogoś nie bardzo znam. Każdy kto mnie do końca nie zna( np ludzie ze szkoły i klasy) uważa że jestem ponurakiem, że uważam się za ważną ,a tak nie jest! Ja strasznie chcę nauczyć się rozmawiać z obcymi zagadywać zabawiać... Jak już kogoś dobrze znam wszystko jest ok, jest wesoło i po prostu jestem sobą. Przy znajomych mojego chłopaka i w szkole po prostu spinam się, wstydzę się odzywać mam wrażenie że coś palnę- wolę nie otwierać ust, ale jak wypiję np 3 piwa to nie mam z gadaniem i wygłupianiem się najmniejszych problemów...Jak mogę sprawić aby czuć się swojo przy innych, nie mieć tej blokady, wstydu??? Pomóżcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm tylko problem w tym że ja raczej się akceptuje, jednak z góry mam wrażenie że wszyscy źle na mnie patrzą, że mój głos głupio brzmi i takie tam... Jednak gdy jestem np po alkoholu wszystko znika, gadam jak najęta i co tylko, wszyscy od razu lepiej na mnie patrzą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesz się z tego, że kiedy już kogoś dobrze poznasz, potrafisz przy nim być sobą. Skoro odróżniasz kiedy jesteś sobą a kiedy nie, to znaczy że masz choć mniej więcej świadomość tego,jaka jesteś naprawdę. A to jest dużo. Gorzej byłoby, gdybyś zupełnie nie potrafiła sie odnaleźć. Mówisz też,że ludzie którzy Cię nie znają, postrzegają Cię jako ważną i wyniosłą. Na ogólne postrzeganie, nie ma wpływu tylko to jaka jesteś wewnątrz,ale też jak prezentujesz się 'na zewnątrz', Twoje gesty, mimika. Może jesteś bardzo spięta tym jak postrzegają Cię inni ludzie, i dlatego wydaje się że jesteś sztywna i ponura. Może kiedyś ktoś,komu zaufałaś i się przed nim otworzyłaś skrytykował Twoją osobowość? Dlatego teraz trzymasz dystans, bo nie chcesz się narażać na negatywną ocenę ludzi. Łatwiej jest się nie odzywać i uchodzić za małomównego, niż zwracać na siebie uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że znaczna część ludzi z forum ma podobny problem do Twojego, więc chyba nie tak łatwo o poradę.

Ja też piję alko w towarzystwie żeby się rozluźnić. Kiedy kogoś lepiej poznam, to alko przestaje mi być potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno najważniejsze to uważnie słuchać innych,bo gadułów to pełno wszędzie,a dobrego słuchacza to ze świecą szukać ,

wiele problemów mi się rozwiązało jak zaczęłam uważnie wsłuchiwać się w to co mówią inne osoby ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×