Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica Lękowa TK głowy


benka002

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was. Piszę już tutaj na forum drugi temat-otóż leczę się na nerwicę lękową od niespełna prawie roku czasu, zaczełam chodzić do psychologa i psychiatry od którego dostałam leki - strzał w dziesiątkę, ale zmartwiło mnie to, że leczenie potrwa minimum rok czasu a nawet dwa lata. Mam już dośc tej nerwicy jej objawy które mam to:

1) ciągły kłujący ból głowy po różnych stronach

2)szumy, przelewania w głowie

3)duszność

4)kołotanie serca, niemożność oddechu

5)drętwienie kończyn

6)chwilowy bezwład ciała

7) ciągłe myśli ze zaraz umre, wmawianie sobie ze mam tętniaki, guzy

8) ciągły paniczny strach przed śmiercią

9) drętwienie twarzy

Już mnie to wykańcza, próbuje sama z tym walczć, iść, pokonywać lęk, ale to takie trudne. Wmówiłam sobie, że nigdzie sama nie wyjdę bo zemdleję, umrę, tętniak mi pęknie i wiecie co, dostałam na wizycie drugiej u neurologa skierowanie na Tk głowy, czekał na badanie pół roku, właśnie po nim jestem i na wyniku okazało się ze jest wszytskio w porządku wszytsko jest prawidłowo nic nie ma. I zamiast się cieszyć"boże nie umieram nic nie mam w mózgu" to ta holerna nerwica lękowa mi nie pozwala, te szare głupie myśli nasuwają się choć tak bardzo powinnam być sczęśliwa teraz. Juz nie wiem jak mam sobie pomóc codziernnie boję się o swoje życie już nie wiem czy kiedykolwiek bede taką uśmiechniętą dziewczyną jak kiedyś..........????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benka002, bedziesz, bedziesz :) Jakie dostalas leki? Bo po lekach nie powinnas miec tych objawow o ktorych piszesz. A czy myslalas o psychoterapii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Ja miałam robione TK głowy równo rok temu,wtedy jeszcze nie wiedziałam, że mam nerwicę. Bardzo często bolała mnie głowa, ale badanie wykazało, że jestem zdrowa. Lekarz powiedział, że to migrena, bo siostra Mamy ma, wiec bardzo prawdopodobne, że ja też mam.

 

Teraz już wiem, że może to i po części migrena, ale też nerwica. Mam podobne objawy, jak Ty, dodatkowo bóle w klatce piersiowej i uczucie odrealnienia ( nie wiem dlaczego zawsze w czasie okresu :cry: ). Najgorsze jest dla mnie to, że nie potrafię przestać o tym myśleć. Cały czas myślę tylko o tym, że za chwilę zwariuję, że ludzie patrzą na mnie jak na wariatkę; ech :(

 

Powiedz mi, chodzisz do psychologa i psychiatry równocześnie?? Bo ja chodzę tylko do psychologa, nie biorę żadnych leków. Boję się, że się od nich uzależnię :(

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak chodzę do psychologa kilka razy w miesiącu i raz na miesiąc do psychiatry po receptę na leki...Biorę Lerivon i Sulpiryd.

Mówiono mi ze leczenie farmakologiczne nie wystarczy i zaczęłam chodzić do psychologa, powiem ze jest troszkę lepiej, ale dużo zależy odemnie muszę z tą nerwicą lękową radzić sobie. Myśłam jeszcze nad psychoterapią grupową i bede szukać takieg0 ośrodka gdzie to prowadzą. Muszę z tego dziadostwa szybko wyjść.....Musimy być dzielne i pożegnać tą nerwicę lękową. POzdrawiam

 

[Dodane po edycji:]

 

też bałam się ze te leki uzależniają, ale lekarz mnie uspokoił, że bez problemu bede mogła je potem odstawić. Więc się nie boję i ty też sie nie bój. Jak masz dobrego psychiatrę w swojej miejscowości śmiało iśc. życzę poodzenia i bądż dzielna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×