Skocz do zawartości
Nerwica.com

Psychologia pokoleń


halenore

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa nurtuje mnie od dawna. Gdybym miałam scharakteryzować pokolenie '83, stwierdziłabym, co następuje:

 

*** dziewczyny - pokolenie głodówek, przesadnej chudości, braku biustu i marzeń o cerze z efektem fotoshopa

 

*** chłopcy - pokolenie "Dżolero bojs" - bardzo szczupłych przystojniaczków, skoncentrowanych na swoim życiu erotycznym,

uganiających się za tymi chudzinkami w nadziei, że coś im z tego "skapnie" np.:wąchanie majteczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

halenore, coś bardzo subiektywne te spostrzeżenia ja mógłbym powiedzieć pokolenie rocznik 80

 

chłopcy- koksiarze dla których wielkość bicepsa jest dowodem męskości, podobnie jak ilość panienek zaliczonych na dyskotece a teraz gdy są po 30-ce najważniejsze jest to jak piękne auto, żonę dziewczynę maja i gdzie jeżdżą na wakacje aby dobrze wypaść na facebooku.

 

dziewczyny- jedno z pierwszych pokoleń owładniętych manią studiowania, 1 fakultet to zdecydowanie za mało. Teraz albo cieszą się urokami macierzyństwa i studia im się na niewiele przydały, co najwyżej mogły tam poznać dobrze rokującego kandydata na męża albo robią kariery. Na FB chwalą się swoimi dziećmi a jak nie to kursami studiami które ukończyły i miejscami w świecie gdzie były. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedno się nie zmienia każdy chce być szczęśliwy w życiu tylko kiedyś szczęście ludziom dawało modlenie się albo posiadanie 10-ciorga dzieci darmowych pracowników polowych a dziś rzeczy materialne i tzw samorealizacja.

Ale niektóre rzeczy są wiecznie chcemy bezpieczeństwa, papu, rozrywki i ciupciania niezależnie od czasów i szerokości geograficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już mówimy o psychologii pokoleń,to jak to jest z międzypokoleniowymi konfliktami?Co pokolenie,to ma inne priorytety,które czasami ścierają się z tym,co było ważne dla starszych...

A ja za to jako dziecko i nastolatek to miałem poglądy raczej osób dorosłych, a bardzo nie lubiłem poglądów rówieśników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

halenore, coś bardzo subiektywne te spostrzeżenia ja mógłbym powiedzieć pokolenie rocznik 80

dziewczyny- jedno z pierwszych pokoleń owładniętych manią studiowania, 1 fakultet to zdecydowanie za mało. Teraz albo cieszą się urokami macierzyństwa i studia im się na niewiele przydały, co najwyżej mogły tam poznać dobrze rokującego kandydata na męża albo robią kariery. Na FB chwalą się swoimi dziećmi a jak nie to kursami studiami które ukończyły i miejscami w świecie gdzie były. ;)

Bardzo ładnie uzupełniasz charakterystykę. Dziewczęta '83 wpisują się w schemat bardzo wykształconych kurek domowych.

 

-- 11 gru 2012, 16:07 --

 

halenore, piłaś - nie pisz. :)

Ja nie piję. Alkoholu :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×