Złośliwy zespół neuroleptyczny

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Złośliwy zespół neuroleptyczny

Avatar użytkownika
przez midaa 22 mar 2008, 22:21
OTO CO ZNALAZŁAM:

Złośliwy zespół neuroleptyczny - groźne, zagrażające życiu powikłanie występujące głównie u osób leczonych lekami neuroleptycznymi (z grupy leków psychotropowych). Zwykle pojawia się wkrótce po rozpoczęciu leczenia, jednak może także wystąpić w dalszym ciągu leczenia, a nawet po odstawieniu leku.

Częstość występowania: 0,5-1% leczonych, 2 razy częściej u młodych mężczyzn niż kobiet. Śmiertelność: 5-20%.

:shock: :shock: :shock:
MICHAEL JACKSON 1958-2009 [*] Obrazek
Avatar użytkownika
Offline
Posty
135
Dołączył(a)
13 gru 2007, 12:52

przez Loris 23 mar 2008, 14:05
no i co ??
Loris
Offline

Avatar użytkownika
przez midaa 23 mar 2008, 14:44
Loris napisał(a):no i co ??


a no to,że właśnie sobie zdałam sprawę z tego,że rok temu mój kuzyn wylądował przez to w szpitalu, miał poważne problemy z sercem, leczy schizofrenię i stany lękowe. A ZNN jest właśnie od brania leków psychotropowych,lekarze tak mu je przepisali,że rozwalił sobie serducho :( albo jego organizm nie był na nie podatny, suma sumarum-branie tych leków na dłuższą metę nie pozstaje wcale takie obojętne dla zdrowia i życia w niektórych przypadkach o czym np. nasi lekarze zdają się zapominć czasami :!: W Anglii jest np. tak,że za przepisanie ludziom chorym na nerwicę leków psychotropowych grozi nawet utrata możliwości wykonywania zawodu :!: co innego w przypadku depresji...
MICHAEL JACKSON 1958-2009 [*] Obrazek
Avatar użytkownika
Offline
Posty
135
Dołączył(a)
13 gru 2007, 12:52

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Loris 23 mar 2008, 15:50
ZZN występuje przeważnie przy zazywaniu neuroleptyków bardzo nieprzyjemny objaw jesli nie myle z czym innym nazwy polega na sztywnieniu miesni w tym glownie konczyn dolnych i gornych w tym szyi tiki mimowolne twarzy jezyka szczeki mozna sobie nawet odgryzc jezyk nie nie da sie chodzic, mowic tak jakby cale cialo dostalo zakwasow albo skurczów,
Dlatego trzeba byc uwaznym przy zazywaniu wiekszych dawek tego cholerstwa zn neuro i na poczatku leczenia i nigdy nie przekraczac zalecanych dawek
Loris
Offline

Avatar użytkownika
przez metka 09 kwi 2008, 03:28
no dobra, ale takie sztywnienie i skurcze można mieć też po ataku nerwicy, a jeśli przy okazji bierze się neuroleptyki to można źle skojarzyć i spanikować
Avatar użytkownika
Offline
Posty
70
Dołączył(a)
04 paź 2006, 13:13
Lokalizacja
land polski wschodniej

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Przeskocz do