Skocz do zawartości
Nerwica.com

Złośliwy zespół neuroleptyczny


midaa

Rekomendowane odpowiedzi

OTO CO ZNALAZŁAM:

 

Złośliwy zespół neuroleptyczny - groźne, zagrażające życiu powikłanie występujące głównie u osób leczonych lekami neuroleptycznymi (z grupy leków psychotropowych). Zwykle pojawia się wkrótce po rozpoczęciu leczenia, jednak może także wystąpić w dalszym ciągu leczenia, a nawet po odstawieniu leku.

 

Częstość występowania: 0,5-1% leczonych, 2 razy częściej u młodych mężczyzn niż kobiet. Śmiertelność: 5-20%.

 

:shock::shock::shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i co ??

 

a no to,że właśnie sobie zdałam sprawę z tego,że rok temu mój kuzyn wylądował przez to w szpitalu, miał poważne problemy z sercem, leczy schizofrenię i stany lękowe. A ZNN jest właśnie od brania leków psychotropowych,lekarze tak mu je przepisali,że rozwalił sobie serducho :( albo jego organizm nie był na nie podatny, suma sumarum-branie tych leków na dłuższą metę nie pozstaje wcale takie obojętne dla zdrowia i życia w niektórych przypadkach o czym np. nasi lekarze zdają się zapominć czasami :!: W Anglii jest np. tak,że za przepisanie ludziom chorym na nerwicę leków psychotropowych grozi nawet utrata możliwości wykonywania zawodu :!: co innego w przypadku depresji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZZN występuje przeważnie przy zazywaniu neuroleptyków bardzo nieprzyjemny objaw jesli nie myle z czym innym nazwy polega na sztywnieniu miesni w tym glownie konczyn dolnych i gornych w tym szyi tiki mimowolne twarzy jezyka szczeki mozna sobie nawet odgryzc jezyk nie nie da sie chodzic, mowic tak jakby cale cialo dostalo zakwasow albo skurczów,

Dlatego trzeba byc uwaznym przy zazywaniu wiekszych dawek tego cholerstwa zn neuro i na poczatku leczenia i nigdy nie przekraczac zalecanych dawek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×