Skocz do zawartości
Nerwica.com

Propozycje usprawnień (wydzielony)


Gość polakita

Rekomendowane odpowiedzi

a czemu najpierw nie zostanie ulepszony interfejs tutejszego forum? Jest za dużo reklam, mało czytelne instrukcje, wszystko małym druczkiem itp. ogólnie mało czytelne, mi zabrało sporo czasu w rozeznaniu się w funkcjach możliwościach tematach itd.

 

Wg mnie też brakuje konkretnego obiektywnego opisu czym jest nerwica, skąd się bierze, jakie są uznane sposoby jej leczenia itd. Inaczej każdy nowy musi się tego dowiadywać od nowa. Przynajmniej ja tego na forum nie znalazłam. Skoro jest juz tyle reklam (forum na siebie zarabia) to niech chociaż wygląda profesjonalnie i czemuś służy.

 

Co mówię dlatego że to forum bardzo lubię i chciałabym żeby było jak najbardziej przydatne :D

 

[Dodane po edycji:]

 

Jak również psychologowie - ośrodki powinni się jakoś odróżniać od zwykłych chorych, bo czasami ktoś pisze porady a widać że to psycholog z zawodu (który może sobie szuka klienta, i dobrze ale powinien być jakoś oznaczony).

 

Mogłyby być grupy np. miasta - wtedy jeśli organizujemy spotkanie mogłabym wysłać maila do wszyskich zainteresowanych na raz.

 

Dodawanie obrazków jest utrudnione (chyba nie specjalnie??) trzeba najpierw wejść w podgląd.

 

Mógłby być profil uczestnika taki do wypełnienia gdzie się pisze o sobie, historii choroby, zainteresowaniach itp.

 

Wiem że jestem upierdliwa, nawet pani psycholog na pierwszym spotkaniu mi to powiedziała :twisted::mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polakita, post zupełnie nie związany z tematem, ale mimo to odpowiem tutaj.

Jest za dużo reklam, mało czytelne instrukcje, wszystko małym druczkiem itp. ogólnie mało czytelne, mi zabrało sporo czasu w rozeznaniu się w funkcjach możliwościach tematach itd.

Szczerze mówiąc nie dostawałem tego typu opinii w ostatnim czasie. O jakie dokładniej instrukcje Ci chodzi? Mały druczek - masz na myśli wielkość czcionki postów? Możemy coś ponegocjować. ;)

Co konkretnie jest mało czytelne?

Forum jest zbudowane wg. zasad i kryteriów ogólnie przyjętych w internecie (ogólnoświatowym). Wszelkiego rodzaju odnośniki, przyciski i pola są w standardowych miejscach. Nawigacja również jest czytelna i intuicyjna. Co do reklam - sami rozumiecie, utrzymanie forum też ma swoją cenę. Staram się, żeby reklamy były w miejscach które stali użytkownicy mogą omijać i ignorować.

Wg mnie też brakuje konkretnego obiektywnego opisu czym jest nerwica, skąd się bierze, jakie są uznane sposoby jej leczenia itd. Inaczej każdy nowy musi się tego dowiadywać od nowa. Przynajmniej ja tego na forum nie znalazłam.

Zapraszam zatem do zapoznania się z definicją forum dyskusyjnego: http://pl.wikipedia.org/wiki/Forum_dyskusyjne

http://www.nerwica.com to nie portal pt. 'Informacje o nerwicy' lecz platforma dyskusyjna.

 

Jak również psychologowie - ośrodki powinni się jakoś odróżniać od zwykłych chorych, bo czasami ktoś pisze porady a widać że to psycholog z zawodu (który może sobie szuka klienta, i dobrze ale powinien być jakoś oznaczony).

Na forum oficjalnie nie jest zarejestrowany psycholog ani inny lekarz. Wszelkie rady udzielane nawet przez osoby zajmujące się tematyką na co dzień nie mogą być traktowane jako sztywne wskazówki.

 

Mogłyby być grupy np. miasta - wtedy jeśli organizujemy spotkanie mogłabym wysłać maila do wszyskich zainteresowanych na raz.

Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownicy dostawali by tysiące maili - spamów. Można by było rozwiązać to rozbudowując funkcje społecznościowe. Wówczas forum nie było by forum.

 

Dodawanie obrazków jest utrudnione (chyba nie specjalnie??) trzeba najpierw wejść w podgląd.

Nie trzeba. Wystarczy odpowiedzieć w temacie używając podstawowego odnośnika 'odpowiedz'. W tzw. 'szybkiej odpowiedz' dodatkowe funkcje ograniczone są do podstawowych.

 

Mógłby być profil uczestnika taki do wypełnienia gdzie się pisze o sobie, historii choroby, zainteresowaniach itp.

Istnieje coś takiego jak profil i znajduje się tam część z wymienionych przez Ciebie pól. Co do historii choroby - możliwe, że w niedługim czasie uruchomiony zostanie dodatkowy dział związany z historiami i dziennikami.

 

Wiem że jestem upierdliwa, nawet pani psycholog na pierwszym spotkaniu mi to powiedziała

Nie uważam, że jesteś upierdliwa. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.nerwica.com to nie portal pt. 'Informacje o nerwicy' lecz platforma dyskusyjna.

Tak oczywiście to rozumiem ale żeby wiedziec o czym dyskutujemy uważam że byłby przydatny oddzielny dział mówiący o tym o czym dyskutujemy. Skąd się bierze nerwica, jakie mogą być objawy (bo ja właśnie byłam przerażona czy to objawy nerwicy co mam czy co innego), jakie są sposoby leczenia. Ja tego bardzo szukałam na początku mojej bytności tutaj i byłam pogrążona w wielkim chaosie jakim badź co bądź są wszystkie wątki. To taka tylko moja uwaga.

 

Jeśli chodzi o interfejs, to co jest mało widoczne to funkcje:

nowych wiadomości: 0 , Użytkownicy Panel użytkownika Wyloguj [ polakita ]

Czat Szukaj

 

Śledź temat | Dodaj do zakładek | Widok do druku | Powiadom przyjaciela Poprzedni temat | Pierwszy nieprzeczytany post | Następny temat, Zobacz swoje posty

 

Za to reklamy są duże!!

 

Aha, i uważam jeszcze że jeśli wysyłam PW to treść tej PW mogłaby się pokazywać odbiorcy w mailu (bo to chyba jest możliwe??) dla lepszej komunikacji :)

 

Znalazłam na forum wiele ciekawych tematów lub poszczególnych postów. Chciałabym mieć możliwość zapisywania sobie np. osób których wypowiedzi mnie zainteresowały oraz postów które chcę zachować na później, gdzie są ciekawe linki, metody, informacje, coś z czego chciałabym skorzystać później

 

Wiem rzeczywiście offtop jeśli chcesz to przenieś do innego wątku.

 

PS. W ogóle forum uwielbiam i spędzam tu cały wolny czas, poznaję ludzi, wymieniam się informacjami, nie wiem czy to aby zdrowy objaw... co nerwica robi z ludzi ;) dobra już się nie odzywam!

 

[Dodane po edycji:]

 

Mały druczek - masz na myśli wielkość czcionki postów? Możemy coś ponegocjować. ;)

Nie, nie chodzi mi o posty tylko o funcje o których wspomniałam typu "zobacz swoje posty" "nowe wiadomości", zobacz posty bez odpowiedzi itp.

Ja część tych rzeczy zobaczyłam dopiero po jakimś czasie bytności na forum bo są takim małym druczkiem.

 

[Dodane po edycji:]

 

Mogłyby być grupy np. miasta - wtedy jeśli organizujemy spotkanie mogłabym wysłać maila do wszyskich zainteresowanych na raz.

Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownicy dostawali by tysiące maili - spamów. Można by było rozwiązać to rozbudowując funkcje społecznościowe.

Nie, jeśli maila do wszystkich zainteresowanych mógłby wysłać tylko moderator, i nie byłyby one wysyłane częściej niż raz w miesiącu. W zasadzie myślę teraz o spotkaniach na które się umawiamy. Jak znam taką możliwość z innego forum, ale tak to raczej nie jestem obeznana w internetowo-komputerowych możliwościach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, i uważam jeszcze że jeśli wysyłam PW to treść tej PW mogłaby się pokazywać odbiorcy w mailu (bo to chyba jest możliwe??) dla lepszej komunikacji :).

To jest dla mnie dziwne......jak chcesz żeby wiadomość była widoczna w mailu to wyślij komuś maila....a wiadomości na forum to wiadomości na forum....nie wiem jak to opisać.

 

Generalnie w ogóle nie bardzo rozumiem, może za długo jestem na ta forum bo ja nie widzę problemu z kwestiami które zostały wymienione, ważne informacje są czytelne i widoczne.

 

Nie bardzo rozumem:

Chciałabym mieć możliwość zapisywania sobie np. osób których wypowiedzi mnie zainteresowały oraz postów które chcę zachować na później, gdzie są ciekawe linki, metody, informacje, coś z czego chciałabym skorzystać później

Stwórz sobie folder w przeglądarce internetowej i pozapisuj sobie linki....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest dla mnie dziwne......jak chcesz żeby wiadomość była widoczna w mailu to wyślij komuś maila....a wiadomości na forum to wiadomości na forum....nie wiem jak to opisać.

Nie mam maili użytkowników przeciez wiesz o tym. Jeśli wysyłam do użytkownika wiadomość o spotkaniu w Wawie, to byłoby fajniej gdyby ją już widział po otworzeniu swojego maila a nie - otwiera maila i dopiero musi wchodzić na forum. Taka jest po prostu moja propozycja.

 

Co do linków, Linko, to za dużo by tego było, nie zapiszę sobie 20 linków zwłaszcza że nie interesuje mnie cały temat ale np. poszczególny post z konkretną informacją. O to mi chodzi. Dla mnie forum jest (albo raczej chciałabym żeby było) zbiorem uzytecznych informacji - jak się leczyć, gdzie, za ile, co komu pomaga i kiedy itp itd. A całe forum jest chaosem z którego chciałabym wziąć te najważniejsze informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już ci daję przykład. Znam to z forum http://www.virtualtourist.com/travel/Asia/Kazakhstan/General_Tips-Kazakhstan-BR-1.html

ludzie piszą posty o miejscach w których byli (tysiące postów) i ja sobie wybieram te które mnie najbardziej interesują i zapisuję na przyszłość, które będę chciała wykorzystać w mojej podróży. Każda podróż jest inna, nawet jeśli jedziemy w to samo miejsce. Tak samo jak nerwica, każda inna, każdy szuka swojego sposobu na leczenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu konstrukcja i interfejs forum jest jak najbardziej standardowy, na innych forach lepiej na bank nie jest. Poza tym na zadnym forum nie ma czegos takiego jak podanie maila uzytkownikowi - to jest poufna dana osobowa potrzebna do rejestracji konta na forum i nie sluzy komunikacji userow. Od tego jest funkcja pw. Wielkosc literek mozesz ustawic sobie w swoim wlasnym kompie w opcjach ekranu. Kompozycja menu nie moze zostac zmieniona ot tak sobie, bo to bedzie moze usprawnienie dla Ciebie ale rewolucja dla wszystkich pozostalych userow, a sama tu przecie nie jestes. Jesli chodzi o reklamy to chyba jest oczywiste ze dzieki nim nie placisz za utrzymanie serwera jak to jest praktykowane na innych forach. Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu konstrukcja i interfejs forum jest jak najbardziej standardowy, na innych forach lepiej na bank nie jest.

ale to jest moje ulubione forum, i chciałabym żeby było idealne :mrgreen:

Jeśli chodzi o usprawnienia, to żeby one były dla dobra wszystkich a nie tylko mojego. Jestem takim samym userem jak inni. Chyba nie do końca tez zrozumiałeś o co mi jeszcze chodzi ale nie chcę teraz jeszcze raz pisać.

 

[Dodane po edycji:]

 

Nie rozumiem też tytułu tego forum, dlaczego nazywa się to "forum psychologiczne" ? My nie jesteśmy psychologami, ani nie rozmawiamy na temat psychologii (tylko własnych problemów) a najczęściej na temat leków, suplementów, psychiatrów itp. Na forum nawet nie ma psychologa. Już bardziej pasuje "Nerwica, depresja".

 

[Dodane po edycji:]

 

Uważam że dział "medycyna niekonwencjonalna" powinien zostać rozdzielony i dodany dział "sumplementy dietetyczne, wpomaganie organizmu, uzupełnianie pierwiastków" itp. Czym innym jest bioenergoterapia, homeopatia lub "doskonalenie umysłu" a czym innym jest uzupełnianie niedoborów magnezu, kwasów omega-3 czy innych pierwiastków, i umieszczanie tego pod hasłem "med. niekonwencjonalna" jest bardzo mylące.

 

Oprócz tego chciałabym żeby dział "Ludzie z forum" (czyli nasze zdjęcia) był dostępny tylko dla zarejestrowanych użytkowników (czyli dla innych chorych) a nie dla kogokolwiek, może bym dała moje zdjęcie ale nie chciałabym być rozpoznana przez kolegów i koleżanki w pracy, przyszłego pracodawcę itp ;) Ewentualnie może każdy mógłby mieć możliwość wgrania kilku zdjęć do swojego profilu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×