Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Martka

ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

336 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

• Tak
      207
    • Nie
      104
    • Zaszkodził
      44

Rekomendowane odpowiedzi

Acetylocholina.

O Dominik, wróciłeś, geju :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no a tak w ogóle no to jaki neuroprzekaznik odpowiada najbardziej za tzw. "logiczne myślenie" pamięć i koncentrację ???

a) serotonina

b)dopamina

c)noradrenalina

? pozdro :)

Z tego co wiem to żaden z nich, bo za to odpowiada neuroprzekaźnik GABA...

W pewnym uproszczeniu- glutaminian, acetylocholina, dopamina i GABA.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Acetylocholina.

O Dominik, wróciłeś, geju :P

ja jestem w 100% osobą heteroseksualną i jak się okazało nigdzie nie poszedłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Czy ktoś z was doświadczył zaburzeń pamięci krótkotrwałe po esci?

Ja mam ostatnio bardzo duży problem z tym i szukam winowajcy. Przykładowe problemy: trzymam coś w ręku, za chwilę tego nie mam i zastanawiam się, co się z tym stało.

Rozmawiam z ojcem przez telefon, rozłączam się, za 5 minut myślę, że muszę zadzwonić do ojca, bo obiecałam mu, że będę dziś dzwonić.

Odkładam szalik, a potem go szukam i zastanawiam się, dlaczego go nie ma na wieszaku? Owszem, wisi na wieszaku, ale np. w łazience?

Nie wiem co zrobiłam z rzeczami, których używam codziennie - z portfelem, telefonem itd.

Wiem że takie coś każdemu zdarza się sporadycznie, ale u mnie to teraz codzienność. Staram się kontrolować, przez to nabawiłam się jakiś dziwnych nawyków na zasadzie "masz w ręku portfel - teraz chowasz go do torebki, zapamiętaj to".

Obstawiać eliceę czy bardziej trittico?

obstawiałbym SSRI bo mam podobnie od jakiegoś czasu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no a tak w ogóle no to jaki neuroprzekaznik odpowiada najbardziej za tzw. "logiczne myślenie" pamięć i koncentrację ???

a) serotonina

b)dopamina

c)noradrenalina

? pozdro :)

Z tego co wiem to żaden z nich, bo za to odpowiada neuroprzekaźnik GABA...

W pewnym uproszczeniu- glutaminian, acetylocholina, dopamina i GABA.

no tak chodziło mi z tych trzech które wymieniłem , czyli za poprawę pamięci po fluoksetynie czy wenlafeksynie odpowiada dopamina a nie noradrenalina jak już ? :)

chodziło mi o te neuroprzekaźniki działające w leczeniu depresji czy nerwicy: a) serotonina b)dopamina c)noradrenalina

glutaminian, acetylocholina, dopamina i GABA - działają bezpośrednio na poprawę pamięci jak i koncentracji a zwykłe ssri z serotonina je osłabiają ?- ale dziękuje za szczegółową odpowiedz :D

-- 08 gru 2015, 09:38 --

więc w zwykłych psychotropach na pamięć działa lepiej noradrenalina czy dopamina nie licząc Ampakine? :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Czy ktoś z was doświadczył zaburzeń pamięci krótkotrwałe po esci?

Ja mam ostatnio bardzo duży problem z tym i szukam winowajcy. Przykładowe problemy: trzymam coś w ręku, za chwilę tego nie mam i zastanawiam się, co się z tym stało.

Rozmawiam z ojcem przez telefon, rozłączam się, za 5 minut myślę, że muszę zadzwonić do ojca, bo obiecałam mu, że będę dziś dzwonić.

Odkładam szalik, a potem go szukam i zastanawiam się, dlaczego go nie ma na wieszaku? Owszem, wisi na wieszaku, ale np. w łazience?

Nie wiem co zrobiłam z rzeczami, których używam codziennie - z portfelem, telefonem itd.

Wiem że takie coś każdemu zdarza się sporadycznie, ale u mnie to teraz codzienność. Staram się kontrolować, przez to nabawiłam się jakiś dziwnych nawyków na zasadzie "masz w ręku portfel - teraz chowasz go do torebki, zapamiętaj to".

Obstawiać eliceę czy bardziej trittico?

obstawiałbym SSRI bo mam podobnie od jakiegoś czasu

tez tak mialem po esci, na stacji mam podac swoj NIP ktory codziennie uzywam po kilka razy od 10 lat i nagle pustka w glowie, wszyscy sie patrza a ja dukam i nie moge sobie przypomniec, straszne uczucie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kastracja to podwyższony poziom prolaktyny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kastracja to podwyższony poziom prolaktyny.

Jest to prawdą w odniesieniu do neuroleptyków (sulpiryd, amisulpryd, flupentiksol, risperidon, chlorpromazyna itp.), które silnie blokują receptory dopaminowe na szlaku tuberoinfundibularnym i nie posiadają innych receptorowych mechanizmów kompensacyjnych, które by wzrostowi PRL zapobiegały. W przypadku SSRI , wpływ tych leków na PRL jest marginalny. "Kastrację" powoduje nadmierna desensytyzacja autoreceptorów 5-HT1a+ inne, niepoznane dotąd czynniki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no a z ciekawości że się tak głupio zapytam chociaż pewnie jest to oczywiste "desensytyzacja autoreceptorów 5-HT1a+" to co ona powoduje uwolnienie większej ilości serotoniny do przestrzeni miedzsynaptycznej :) ? no a 5HT2a?

...jest w ogóle gdzieś podział tych receptorów 5ht napisany w logiczny i przystępny sposób ? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"zapominanie" po SSRI to tak naprawdę zaburznie koncentracji-uwagi, tak uważam, miałem tam też po innych niz SSRI np spamilanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

łączył ktoś esci i Tianeptynę ?

-- 09 gru 2015, 20:43 --

łączył ktoś esci i Tianeptynę ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Senność, problemy z pamięcią, senność, problemy z koncentracją, odrealnienie i.. senność. To już depresja czy jeszcze uboki esci..?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uboki. Jest raczej niemożliwe, aby mieć kliniczna depresje, jeśli przewlekle zażywasz 10 mg esci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już nie mam pomysłu, co by tu zmienić...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Senność, problemy z pamięcią, senność, problemy z koncentracją, odrealnienie i.. senność. To już depresja czy jeszcze uboki esci..?

to już uroki esci jeszcze nie depresja :) spróbuj połączyć to z Tianeptyna ;) i daj znać jakie efekty są :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co wy z ta tianeptyna. moja psychiatra mówi, ze zapisuje ja starym babskom natrętnym, którym nawet witamina C by pomogła.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Coaxil na mnie nie działa. Czy solo, czy też w mixach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Co wy z ta tianeptyna. moja psychiatra mówi, ze zapisuje ja starym babskom natrętnym, którym nawet witamina C by pomogła.

Twój psychiatra przepisuje Ci leki na zniszczoną wątrobę przez leki... :P

a jak przepisuje to starym babom to k*rwa droga to zabawa ;) mógłby np. belergot im dawać :mrgreen: albo magnez czy jakieś ziółka :)

a ta senność i brak koncentracji to skutek uwalenia serotoniną czy o co chodzi ?

Lu_80 jeszcze zostają Ci elektrowstrzsy no i lobotomia :shock::mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dominik_wot, coś w tym jest. Polecam film Martina Scorsese "Wyspa tajemnic".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak ktoś mówi, że esci działa na kliniczną depresję to mnie śmiech bierz, ten lek wogóle nie wyciąga z głębokiej deprechy bo jest szitem nic nie wartym.

-- 10 gru 2015, 08:31 --

A propos deprechy to mechanizmy serotoninowe nie są jedynymi: jest beta adrenergiczna down regulacja, GABA-B up regulacja ( hipokamp, kora przedczołowa), zmiany w receptorach D2 i D3, zmiany w wydzielaniu się kortyzolu- tzw HPA axis, co jeszcze? ano jeszcze sporo np. nadmiar acetylocholiny w stosunku do noradrenaliny i dopaminy ( scopolamina działa antydepresyjnie), spore znaczenie może mieć też histamina, melatonina. Serotonina też ale ja po swoich doświadczenaich uważam ją za przereklamowaną w samej depresji , w lękach tak ma duże znaczenie, plus natręctwa ale depresja no wybaczcie... śmiech mnie bierze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie wróciłem od rodzinnego i okazało się, ze mam zapalenie oskrzeli. Zapisal mi Macromax (ten 3 tabl). I właśnie czytam, ze w połączeniu z escitalopramem może on powodować zaburzenia rytmu serca, nawet prowadzące do zgonu.

Możliwe wydłużenie odcinka QT i wystąpienie groźnych zaburzeń rytmu serca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Aminy odpowiedzialne za nastrój to przede wszystkim:serotonina,dopamina,endorfiny czy noradrenalina.Skąd kto może wiedzieć jakich amin ma niedobór a jakich w nadmiarze.Depresja z pobudzeniem zapewne bedzie korelowała z zaburzeniem wydzielania serotoniny,ale byc moze tez endorfin czy dopaminy?A jesli tak to leczenie SSRI w takim przypadku moze przyniesc tylko czesciową poprawe.U mnie np. leki oddziałujące na noradrenalinę pogłębiają depresje,za to serotoninergiki i dopaminergiki są dla mnie błogosławieństwem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi