Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Lunatic

No to ja tak wlasnie czekam na esci...jak na pierwszy lek.

Bo nie powiem,lęki sue schowaly,panika nie występuje.

..ale....ja w trakcie brania esci zwalam sobie sprawę,ze nie o zniwelowanie lęków mi chodzili,bo z tym dawalam sobie rade.Chcialam czuc sie lepiej,w sensie,bez samoboczucia nerwicowego....nie wiem jak mam to wytlumaczyc.Na seroxacie tak mialam,ze parlam do przodu,wiedzialam czego chce.A na esci czuje sie tak,jakbym sie cofnela di tylu,sana nie wiem czego chce....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No,myślę,ze sie rozkręci,ze jak na razie jestem za krotko na pelnej dawce.....

 

-- 05 mar 2014, 13:37 --

 

Seroxat u mnie rozkrecil sie dopiero po5tygodniu,wiec myślę,ze z esci tez tak moze byc.

 

-- 05 mar 2014, 13:40 --

 

Oczywiscie seroxat rozkrecil sie po 5tyg na dawce20mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elmopl79, ja niestety przy drugiej ciąży przez kilka tygodni brałam seroxat,nerwica nie do opanowania-trzęsawki,omdlenia,duszności itp,brałam przez 3 m-ce 20mg.

tylko proszę,żeby nikt mnie nie uświadamiał,że w czasaie ciąży nie wolno.jak trzeba,to nie ma wyjścia. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Freda

Nikt Ci nie będzie dawal wtkladow,bo nikt nie ma do tego prawa!!!

Jeśli jest taka potrzeba to jest i koniec.

Ale na początku ciąży bralas leki czy pod koniec?

A dzieciątko jak,zdrowe czy jednak cis sue odbilo na zdrowiu maluszka po porodzie?

 

-- 05 mar 2014, 15:20 --

 

A jak na Ciebie dzialal seroxat(w porownaniu z asentra)

 

-- 05 mar 2014, 15:25 --

 

Teraz jestes na esci?Bo juz sie gubię....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elmopl79,

niektórzy piszą nawet o kilku miesiącach do uzyskania optymalnego działania, dla mnie to trochę dziwne bo na tyle leków co brałem 3 tygodnie to było max, jak nie zadziałał dobrze do tego czasu to już potem nic się nie zmieniało na lepsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lunatic

Moze ta zależy od zabuzenia,bo na ulotce esci jest napisane,ze optymalny czas rozkrecenia leku w zaburzeniu lęków,to wlasnie trzy miesiące....

Mnie seoxat zaczal dzialac po 5tyg.dawki20mg.a10mg.bralam4tyg.Takze u mnie to dlugo sie rozwijają leki.

Dlatego czekam na laskawosc esci....

 

-- 05 mar 2014, 16:16 --

 

Lunatic

Sprobuj wytrzymać na leku dluzej,moze w tym tkwi problem?!

 

-- 05 mar 2014, 16:42 --

 

Lunatic

A probowales jeszcze kiedyś sertraline?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lunatic

Sprobuj wytrzymać na leku dluzej,moze w tym tkwi problem?!

ostatnio byłem na jednym i tym samym az za długo, efekt był taki ze masa straconego czasu, nie bede juz brał leków które w dłuzszej perspektywie szkodzą tylko

 

-- 05 mar 2014, 16:45 --

 

elmopl79,

wczoraj Ci pisalem ze próbowałem ostatnio sertraline

 

-- 05 mar 2014, 16:50 --

 

Moze ta zależy od zabuzenia,bo na ulotce esci jest napisane,ze optymalny czas rozkrecenia leku w zaburzeniu lęków,to wlasnie trzy miesiące....

jakie zaburzenia lękowe 3 miesiące? bo chyba nie na ataki paniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elmopl79, ja biorę seroxat z przerwami od 9lat.w ciąży brałam na początku,było bardzo źle.synek zdrowy.byłam pod opieką psychiatry i ginekologa.obaj byli za braniem leku,no bo jak żyć,kiedy się nie śpi,nie je,trzęsie?a seroxat działa na mnie super,innych leków nie brałam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Freda

I za każdym razem seroxat dziala na Ciebie tak samo dobrze?Bo chodza sluchy,ze brany pod rząd ten sam lek nie dziala juz tak dobrze....

 

-- 05 mar 2014, 18:36 --

 

Freda

Przepraszam,ze tak wypytuje,ale,ten temat bardzo mnie interesuje:)

Czyli ginekolog tez chcial zebys brala lek....a jak ogarnelas sama ciaze i poród bez lekow?Po porodzie wrocilas do lekow?

Bierzesz seroxat 9lat z przerwami,a jak dlugie mialas przerwy....

Ja bralam seroxat cztery lata temu.Posrawul mnie na nogi,ale na nim tez nie mialam stabilności.Bylo roznie raz lepiej raz gorzej,ale nie dal mi takich skutków ubocznych jak esci....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elmopl79, działa,działa.mój lekarz mówi,że skoro działa,to po co zmieniać.czasem nie brałam rok i wracało.czasem dwa i wróciło.po porodzie przez dwa lata nie brałam leków-co nie oznacza że dobrze się czułam,karmiłam piersią i się powstrzymywałam,ale nie było źle.potem się pogorszyło i tak dalej.to moje czwarte podejście do paro i jest ok.reszta ciązy i poród -cesarka z zewnątrzoponowym -były cudowne :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Freda

Co Ty mówisz,lepiej z takim znueczuleniem?Nie balas sie cesarki,znieczulenia?

Mówisz,ze po porodzie nie bylo tak źle....czyli mój gin.poniekad mial racje....

 

Ja tez zastanawiam sie czy nie wrócę do seroxatu...mysle,ze bylo mi na nim lepiej niż na esci....

Tym razem nie dostalam seroxatu,poniewaz moja p.dr.stwierdzila,ze ciezko sie go odstawia i jak na moje dolegliwosci tym razem esci będzie b.dobre....

 

-- 05 mar 2014, 19:22 --

 

Jak dlugo teraz jestes na seroxacie?Czujesz sie stabilnie czy miewasz sinusoidy w samopoczuciu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elmopl79, z porodem jest tak,że jak już leżysz na łżku to ci wszystko jedno.ja poród wspominam bardzo dobrze.widziałam co się dzieje,lekarze zagadywali,opowiadali o wakacjach,pytali o imię dla synaitp.teraz biorę ponad rok,czasami z rana czuję się rozbita,ale trzeba nad sobą popracować,za dużo nie wymyślać,mieć zajęcie,to pomaga.

a ciąża i leki to sprawy,które trzeba omówić z lekarzem.tak zwane uspokajacze,typu relanium są dawane pacjentkom na podtrzymanie ciąży.i co o tym myśleć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elmopl79,

tak,brałem paroksetyne ostatnie dwa lata, dla mnie beznadziejny lek, w ogole nie powinien byc klasyfikowany jako antydepresant, przeciwlękowo działa dobrze to fakt, no ale miałem go zapisanego na ataki paniki a nie na depresje, pod tym względem zadziałał bardzo dobrze juz po niecałych 2 tygodniach, ale TYLKO zadzialal dobrze na ataki paniki, reszta to po prostu porazka na tym leku, u mnie oczywiscie, zeby nie było

 

-- 05 mar 2014, 19:51 --

 

przy zadnym innym SSRI nie czułem tak duzej blokady dopaminy jak przy tym Seroxacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Freda

Co Ty mówisz,relanium podaja....?Czyli w czasie ciąży mozna brac doraźne leki na uspokojenie....?

No wiem,ze jak sie jest juz ba sali porodowej,to jakby nie ma innego wyjścia....:)

Wiem tez,ze trzeba dużo nad sobą pracować....ale ja na esci czuje takie jakieś zablokowanie umyslowe....przeciez to tez nie jest moje pierwsze leczenie i juz cos przez ten czas przerobilam....a teraz czuje sie tak jakbym sie cofnela....a przecież to jest niemożliwe.Nie wiem o co chodzi.Mowilam o tym mojej p.dr.stwierdzila,ze to moja sugestia na lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seroxat w depresji mógłby być dobry ale w takim typie gdzie dominuje silne pobudzenie, duża chwiejność emocji,gdzie jest potrzebne działanie wyciszające, ale tam gdzie występuje niedobór energii, chęci, motywacji to jest tylko gwóźdź do trumny

 

-- 05 mar 2014, 20:00 --

 

elmopl79,

moznaby to wytłumaczyć tym ze u Ciebie problem był tylko lęk, Seroxat go wyeliminował i poczułaś sie lepiej w każdym aspekcie dzięki temu, nawet energetycznie, nie widze za bardzo innego wytłumaczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×