Skocz do zawartości
Nerwica.com

przezwyciężyć wewnętrzny dialog-jak?


kuzyn

Rekomendowane odpowiedzi

ogółnie czas mija mi na rozmyślaniu, mam analityczny umysł, mase myśli, sporo róźnych zainteresowań, jednak cały czas prowadze wewnętrzny dialog-cecha introwertyka, raz prywatnie u psychiatry-lekarz okazał się niewypałem, prywatnie, bo tak większa dyskrecja, w testach psychologicznych wyszło że mam cechy depresyjne, sulpiryd miał mnie napędzić, jednak tylko zamulił, ogólnie brak werwy, inicjatywy, napędu

myśle zastosować ditropan, który to przerwie mi to acetylocholinowe myślenie, do tego jakiś speed typu wellbutrin, znacie jakiegoś lekarza w łódzkim, który słucha się pacjenta, a nie wmawia, że sulpiryd nie powoduje depresji, a ją wręcz leczy rozmowa jak z kimś kto wie napewno lepiej od mnie samego jak się czuje

szukam lekarza, który mi przepisze zestaw, który prawdopodobnie mógł by mi pomóc, a nie gościa z misją,który za wszelką cene będzie mi uświadamiał że coś działa tak i tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znacie jakiegoś lekarza w łódzkim, który słucha się pacjenta

Nie no jestem zmiażdżony tym pytaniem.

Lekarz który się słucha pacjentów szczególnie odnośnie przepisywania leków na receptę nie długo cieszyłby się licencją lekarską :mrgreen:

Mnie nie zmiazdzylo, mnie rozbawilo na maksa :mrgreen::mrgreen: Co to za lekarz ktory sie z pacjentem konsultuje? Gdzie tu odpowiedzialnosc i etyka zawodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli lepiej jak lekarz tak dobiera leki, że za 10 czy 15 razem trafi? a obserwacje pacjenta się nie liczą ?

gdzie tu profesjonalizm? gdzie chęć pomocy? nie to raczej zwykłe odwalanie roboty, typowa polska średniawa, szablonowe podejśćie

 

no tak wszystko można zwalić na karb odpowiedzialności, ale to raczej rutyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli lepiej jak lekarz tak dobiera leki, że za 10 czy 15 razem trafi?
Nie wmawiaj mi, ze masz 10-15 lekow na sobie przetestowanych bo nie uwierze :mrgreen::mrgreen:
a obserwacje pacjenta się nie liczą ?
Owszem, licza sie - w wywiadzie
gdzie tu profesjonalizm?
Na tym wlasnie profesjonalizm polega, ze lekarz dobiera wlasciwe leki a nie pacjent, leki sa na recepte a nie w wolnym obrocie, od leczenia sa lekarze a od noszenia listow listonosze
gdzie chęć pomocy?
A nie chcial Ci pomoc? Nie rozmawial z Toba?
nie to raczej zwykłe odwalanie roboty, typowa polska średniawa, szablonowe podejśćie
Uogolniasz, a to nie jest dobre. Rownie dobrze ja moglbym teraz uogolnic Ciebie i wrzucic do jakiegos worka, szufladki, prawda?
no tak wszystko można zwalić na karb odpowiedzialności, ale to raczej rutyna
A co jesli te Twoje leki ktore sobie sam wybierzesz okaza sie dla Ciebie mocno szkodliwe? Podasz do sądu siebie czy lekarza?

Odnosze wrazenie ze uwazasz siebie za lepiej wyedukowanego niz lekarz. Studiowales 6 lat medycyne? Odbebniles staz w 3ech placowkach? Masz minimum 5 lat doswiadczenia zawodowego i II stopien specjalizacji? Powodzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli lepiej jak lekarz tak dobiera leki, że za 10 czy 15 razem trafi?
Nie wmawiaj mi, ze masz 10-15 lekow na sobie przetestowanych bo nie uwierze :mrgreen::mrgreen:

Majster co pisze w pierwszym poście czytałeś chociaż?

raz u jednego jest napisane jak byk

 

 

No i co z tego, że studiowali pięć lat, przeglądałem to forum-ile nie trafionych leków u poszczególnych użytkowników

 

[Dodane po edycji:]

 

no tak wszystko można zwalić na karb odpowiedzialności, ale to raczej rutyna
A co jesli te Twoje leki ktore sobie sam wybierzesz okaza sie dla Ciebie mocno szkodliwe? Podasz do sądu siebie czy lekarza?

skoro lek jest dopuszczony do lecznictwa wb psychiatrii nie wiem jakim cudem wygrasz z lekarzem, który Ci go przepisał(podaj choć jeden przykład), bo to TY rzucasz hasełka, a z kolei mi zarzucasz uogólnienia? aha i żeby wiedzieć choćby co to zespół serotoninowy czy interakcje IMAO z lekami nie trzeba wcale sześć lat studiować medycyny

lekarz przepisze Ci następny, a to będzie nieudana próba za Twoje pieniądze, lekarza profesjonalisty :mrgreen:

 

podyskutować możemy na żywo, bo na takie dyskusje z anonimami nie chce tracić czasu w necie

 

tu poszukuje informacji

koniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego, że studiowali pięć lat

kuzyn troche szacunku dla pracy i wysiłku innych ludzi..... i trochę pokory.

przeglądałem to forum-ile nie trafionych leków u poszczególnych użytkowników

Jakbyś miał 1% wiedzy medycznej którą myślisz że masz, to byś wiedział że działanie leku zależy również od organizmu w jaki ten lek jest wtłaczany. Każdy ma inną przemianę materii, tolerancje na dany lek i między innymi od tego zależy skutecznośc leczenia , nie tylko od leków, ale i reakcji organizmu na te leki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[

przeglądałem to forum-ile nie trafionych leków u poszczególnych użytkowników

Jakbyś miał 1% wiedzy medycznej którą myślisz że masz, to byś wiedział że działanie leku zależy również od organizmu w jaki ten lek jest wtłaczany. Każdy ma inną przemianę materii, tolerancje na dany lek i między innymi od tego zależy skutecznośc leczenia , nie tylko od leków, ale i reakcji organizmu na te leki

 

 

Tak zaciemnianie sprawy to ulubiona metoda, gdy profesjonalista nie wie.

 

Czy ja mam wiedze, czy gdzieś pisałem, że mam wiedze medyczną?

 

Nie posądzaj mnie o narcyzm, bo jestem cholernie wymagający względem innych, ale też i siebie.

 

Zawsze i w każdej sprawie można znależć tysiące tłumaczeń i dobrze gdy prowadzą one do rozwiązania problemu, a nie są tłumaczeniem jego nierozwiązania.

 

Żeby ich szanować-lekarzy(poszczególne jednostki) muszą sobie na to zasłużyć zresztą jak każdy, są dobrzy i żli jak w każdym fachu.

 

Dla Ciebie lekarz=Bóg, myśl tak dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja mam wiedze, czy gdzieś pisałem, że mam wiedze medyczną?

myśle zastosować ditropan, który to przerwie mi to acetylocholinowe myślenie, do tego jakiś speed typu wellbutrin

Skoro szukasz posłusznego lekarza który przepisze Ci określone leki na receptę (a na receptę są dlatego, że mogą być niebezpieczne dla organizmu przy nieprzemyślanym dawkowaniu) to myślałem, że jakąś wiedzę masz, ale w takim przypadku twoje zachowanie jest całkowicie nieprzemyślane, nieodpowiedzialne i życzeniowe.

 

 

Dla Ciebie lekarz=Bóg, myśl tak dalej

Twój tok rozumowania = ŻAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(a na receptę są dlatego, że mogą być niebezpieczne dla organizmu przy nieprzemyślanym dawkowaniu) to myślałem, że jakąś wiedzę masz, ale w takim przypadku twoje zachowanie jest całkowicie nieprzemyślane, nieodpowiedzialne i życzeniowe.

 

 

 

 

niedługo witamine C będziesz miał na recepte, chodzi tylko i wyłącznie o interes koncernów stricte farmaceutycznych

 

a głupi to i kartką papieru sobie krzywde zrobi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedługo witamine C będziesz miał na recepte, chodzi tylko i wyłącznie o interes koncernów stricte farmaceutycznych

to już się dzieje po mału

 

jak niewiadomo o co chodzi to chodzi o kase

 

udawajcie dalej naiwnych, już nie dyskutuje w tym wątku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×