Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak ona długo trwa?


Kropeczka423

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie moje brzmi jak długo trwa leczenie depresji?

Od czego to zalerzy?

Jestem na poczatku leczenia,ale Ciekawi mnie jak długo ono potrwa?

Ja bym chciała chyba długo ,bo gdy używam leki czuje sie lepiej.Ciekawe jak przestane je urzywać ,to czy będe mogła żyć i czuc sie normalnie?to ciekawe.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kropeczka423, pierwszy epizod powinno leczyć się conajmniej pół roku po ustaniu objawów, każdy kolejny już dłużej do kilku - kilkunastu lat. Wszystko zalezy od ondywidualnego przypadku.

Leczenie nie trwa tyle "ile TY chcesz" tylko aż się wyleczysz i wtedy właśnie po odstawieniu leków powinnaś czuć się dobrze.

Poza tym powinno się oprócz leków chodzić na psychoterapię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób można dojśc do tego sedna wlaśnie?

Czy to lekarz psycholog ma poszukac gdzie tkwi problem?

Przepraszam za być moze głupie pytania,ale tak bardzo mnie to interesuje wszystko.

Ten problem dotyczy mnie samej więc jest bardzo mi bliski.

Dziękuje za odpowiedz z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi lekarz (psychiatra) który przepisuje lekarstwa powiedział że depresje nalezy leczyć dwutorowo, tabletki swoją drogą ale ważna jest też rozmowa z psychologiem zgadzam sie z linką biorąc same lekarstwa nie pozbędziesz sie przyczyny która wywołała u Ciebie depresje, rozmowa z psychologiem naprawdę bardzo pomaga, ja przed pierwszą wizytą nawet nie wiedziałam o czym mam rozmawiać co mam powiedzieć ale nie było tak źle moja psycholożka sama zadawała pytania, a teraz to mówie jej wszystko jak na spowiedzi. Pytasz sie czy to lekarz psycholog ma poszukać gdzie tkwi problem, wiesz tak naprawdę Ty sama wiesz gdzie on tkwi psycholog naprowadzi Cie na właściwe tory on może Ci uświadomić co stanowi problem, psycholog np. zadając pytania, drążąc jakiś temat pomoże ustalić właśnie to sedno.

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×