Skocz do zawartości
Nerwica.com

Przeczytałem ostatnio ciekawy artykuł o leczeniu depresji...


Gość basior

Rekomendowane odpowiedzi

Głowne założenia tego artykułu podkreslają zmianę filozofii leczenia wszelkich zaburzeń psychicznych w tym depresji,odchodzi sie od modelu w którym baze choroby stanowi konflikt psychiczny(osobowosciowy) i coraz wiekszy nacisk kładzie sie na zaburzenia biochemiczne w funkcjonowaniu mózgu a co za tym idzie podstawę leczenia stanowi przede wszystkim farmakoterapia zas psychoterapia znajduje głównie zastosowanie w terapii uzależnień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja czytalam ostatnio o pewnym plemieniu w Afryce w ktorym nie wystepuja zadne choroby psychiczne, a to dlatego ze w tym spoleczenstwie kiedy ktos przechodzi ciezkie chwile, wszyscy sa zaangazowani w pomoc takiej osobie. Jest to naprawde wyjatkowa wspolnota, ktorej sposob funkcjonowania pozwala zrozumiec ze problemy psychiczne bardziej powstaja z powodu samotnosci niz zaburzen biochemicznych, zla praca neuroprzekaznikow jest raczej reakcja na trudne okolicznosci zyciowe, ktora trzeba oczywiscie leczyc farmakologicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ideą tego forum jest to by sobie wzajemnie pomagac... mozna by zacytowac słowa z piosenki Dziwny jest ten świat.... lecz ludzi dobrej woli jest więcej i mocno wierze w to ze ten Świat nie zginie nigdy dzieki Nim....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja czytalam ostatnio o pewnym plemieniu w Afryce w ktorym nie wystepuja zadne choroby psychiczne, a to dlatego ze w tym spoleczenstwie kiedy ktos przechodzi ciezkie chwile, wszyscy sa zaangazowani w pomoc takiej osobie.

No widzisz, a my żyjemy w patologicznej społedzności, gdzie ludzie są odizolowani i zdani tylko na siebie, ewentualnie na najbliższych. Ceną za tą izolację są właśnie różne choroby psychiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

celineczka3 napisał(a):

A ja czytalam ostatnio o pewnym plemieniu w Afryce w ktorym nie wystepuja zadne choroby psychiczne, a to dlatego ze w tym spoleczenstwie kiedy ktos przechodzi ciezkie chwile, wszyscy sa zaangazowani w pomoc takiej osobie.

 

No widzisz, a my żyjemy w patologicznej społedzności, gdzie ludzie są odizolowani i zdani tylko na siebie, ewentualnie na najbliższych. Ceną za tą izolację są właśnie różne choroby psychiczne.

 

To przykre, ale rzeczywiscie tak jest :(:roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smutne wnioski - ale prawdziwe - w pracy nie mogę powiedzieć że mam depresję - bo po pierwsze byłbym wyśmiany i usłyszałbym kultowe teksty w stylu - będzie dobrze, wyluzj idz na spacer, kup se meliske itd. czuje się samotną wyspą, zdala od korzeni, jestem sam zdany na siebie - mam cudowną żonę - ale jest mi smutno że teraz w okresie choroby nie mzoe być ze mną - pracujemy w odległych od siebie miastach, muszą nam wystarczyć tylko rozmowy telefoniczne.

Płacę wysokie podatki, jestem produktywny, nie chodzę po zasiłki, zapomogi i co mam z tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×