Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak namowic do leczenia ?


esiane

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie,

otoz mam problem. Moj brat (25lat) cierpi na nerwice natrectw. Zaczelo sie to okolo 8 lat temu. Jego obiawy to przede wszystkim: codzienny rytual mycia sie (zdarza sie nawet ze przesiaduje w lazience pol dnia), nieustatnie odkurza swoj pokoj, dba o to,zeby wszystkie drzmi byly szczelnie pozamykane, jak sprzata to uzywa rekawic kuchannych, ma problemy z jelitami, snem itp czyli jak tu wyczytalam, sa to typowe objawy. Jak byl mlodszy (ok. 5 lat temu) dal sie namowic na wizyte u psychatry. Zaczal leczenie, jednak z czasem odstawil leki twierdzac ze mu tylko pogarszaja zdrowie... Przez to kompletnie stracil zaufanie do rodzicow i lekarzy. Widze jak bardzo sie meczy i jak meczy sie cala nasza rodzina... Bardzo chcialabym mu pomoc, ale tak naprawde nie wiem jak? w jaki sposob go namowic na wizyte u lekarza? Jak trafic do dobrego lekarza, ktory przepisze mu wlasciwie talbetki? A moze takich znacie i jestescie mi w stanie pomoc? bardzo prosze o rade...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam swietnego lekarza ale z Warszawy. Nie wiem skad jestes.

Co do tego jak namowic brata na leczenie - sama musisz skonsultowac sie z psychologiem i pod jego okiem pracowac nad bratem tak aby on zdecydowal sie popracowac nad soba.

Nerwica natrectw nie jest choroba z powodu ktorej chory podlega ubezwlasnowielnieniu, nie ma wiec prawnych mozliwosci zmuszenia go do leczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo dziekuje za odpowiedz...

Ja jestem z Poznania i wchodza w gre jedynie lekarze w obrebie Wielkopolski. No wlasnie on sie zniechecil do lekarzy i nie chce podjac kuracji... znaczy ufa tylko mi tak naprawde i mozliwe ze jakbym zaprowadzila Go do prawidzwego specjalisty to by sie zgodzil... Wiec prosze poleccie mi kogos z ww. rejonu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×