Skocz do zawartości
Nerwica.com

hej co to jest ta sympatykotonia


mamukaroli

Rekomendowane odpowiedzi

A wogóle to coś znaczy, bo może zastanawiamy sie nad słowem bez znaczenia.... Mr. Green

 

Dark gdybysmy wiedzieli co to znaczy to raczej nikt by sie juz wiecej nie glowil i nie szukal... ehhh nie wierze, ze nikt nie ma w domu encyklopedii albo slownika wyrazow obcych. :lol::lol::lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sympatykotonia - stan wzmozonego napiecia układu współczulnego (sympatycznego), objawiajacy sie zwykle przyśpieszeniem tetna, rozszeżeniem źrenic, potliwością, wzmożona pobudliwością psychiczna.....

 

Nie jestem taki mądry...hehe. To informacja ze słownika wyrazów obcych. Ale chyba wystarczajaco wyjasnia znaczenie słowa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wam powiem co to jest sympatykotonia, bo jestem chyba jadyną osobą na forum, która ją ma.

 

moja stała sympatykotonia objawia się wiecznym napięciem, uczuciem niepokoju, nosi mnie , jestem niecierpliwa, nie mogę usiedzieć w miejscu, przy czym jestem osobą dobrą dla innych i nikomu krzywdy nie wyrządzę :] (gdy dana osoba ma symaptykotonię, a jest oskarżona o ciężkie przestępstwo to proces jest prowadzony ponownie, gdyż tacy jak ja nie są zdolni do gwałtów i mordu) mój kardiolog powiedział mi, że za sympatykonię dzieci będą mnie kochac, a mąż może się ze mną rozwieść, bo nie będzie miał do mnie cierpliwości. osoby z symatykotonią charakteryzują się nadmierną uczuciowością i wrazliwością. najczęściej są to artści, ludzi kreatywni bądź przywódcy.

moja symaptykotonia została zdiagnozowana przez badanie EKG, które zrobiłam z powodu dokuczliwych duszności. okazało się, ze moje serce nie wyrabia. lekarz powiedział, że moje EKG wygląda, jakbym miała co kilka sekund mały zawalik albo stan przedzawałowy. do tego mam wyraźnie podwyższone ciśnienie i puls w granicach 90-140

sympatykotonia to nie tyle choroba, co taka uroda organizmu, raczej się jej nie leczy (można stosować środki uspokajające). mi kazano się z nią pogodzić i spróbować żyć normalnie.

tyle. jakies pytania? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja chyba też tak mam, tylko nie wim czy z powodu tej choroby.

Jestem przerażająco dobra, dzieci mnie kochają , mąz nie wyrabia i z tym tętnem i ciśnieniem też się zgadza.

A z tym tętnem i ciśnieniem wyrabiasz bo ja mam caly czas powyżej 100tętno jak mi świruje powyżej 140 to nie mogę i ciągłe duszności, czasem to trudno mi oddychać mimo ,że nie ma ataku, tak jakbym musiała świadomie prowokować oddech?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, mam problemy z tętnem i oddychaniem. okropnie się męczę nawet przy małym wysiłku, serce wali jak szalone i oddychać się nie da. po normalnym spacerze wyglądam czasem jakbym przebiegła się sprintem wokół osiedla. hiperwentyla tez się czasem zdarza. a EKG robiłaś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×