Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak wybrać psychiatrę


gem78

Rekomendowane odpowiedzi

Czym się kierujecie przy wyborze lekarza?

Z lekarzami mam średnie doświadczenia, pierwszy miał wizyty po 30 min co było fajne ale był słaby w lekach. Wnikliwie mnie wysłuchał, rozmwiał ze mną to było ok.

Drugi jest lepszy w lekach ale wizyta planowa 15min trwa zazwyczaj 5min. Prawie nic nie mówi tylko pyta o samopoczucie daje zalecenia i cześć, mam tego szczerze dość.

Patrząc na portale typu znanylekarz czy psychomedic można znaleźć tłum lekarzy, jedni mają wizyty po 15min i 300zł za wizytę inni 20-30 min i 250 zł. Kierować się opiniamii?

Mam taką teorię żeby szukać lekarzy szpitalnych którzy przyjmują prywatnie, lekarze Ci powinni mieć największą wiedzę i doświadczenie w leczeniu, ale ciekawy jestem innych opinii na ten temat.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na opinie w internecie nie patrzę za specjalnie, a znany lekarz to już w ogóle opinie tam są tak wiarygodne, że wcale i wchodzę tam tylko w celu znalezienia kontaktu do lekarza.

Nie napisałeś nic konkretnego czego oczekujesz od lekarza poza dobraniem leków, a to każdy jest w stanie zrobić prędzej lub później.

Ja np. swoją lekarkę poznałam zupełnym przypadkiem i od tego czasu niezmiennie do niej chodzę od kilku lat już. Leki mi dobiera czasem lepiej, czasem gorzej, ale to jak każdy, a przy tym mam kontakt też poza wizytami także reaguje na bieżąco jak coś się dzieje, a przede wszystkim jest jednym z niewielu lekarzy z jajami. Osobowościowo też mi bardzo pasuje bo i można z nią pożartować i pogadać na poważnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, acherontia styx napisał(a):

Ja na opinie w internecie nie patrzę za specjalnie, a znany lekarz to już w ogóle opinie tam są tak wiarygodne, że wcale i wchodzę tam tylko w celu znalezienia kontaktu do lekarza.

Nie napisałeś nic konkretnego czego oczekujesz od lekarza poza dobraniem leków, a to każdy jest w stanie zrobić prędzej lub później.

Ja np. swoją lekarkę poznałam zupełnym przypadkiem i od tego czasu niezmiennie do niej chodzę od kilku lat już. Leki mi dobiera czasem lepiej, czasem gorzej, ale to jak każdy, a przy tym mam kontakt też poza wizytami także reaguje na bieżąco jak coś się dzieje, a przede wszystkim jest jednym z niewielu lekarzy z jajami. Osobowościowo też mi bardzo pasuje bo i można z nią pożartować i pogadać na poważnie.

Z lekarzem miło było by porozmawiać o leczeniu, oczekiwaniach, planach, problemach. A nie tylko jak się pan miewa, aha to dobrze to leki utrzymujemy i widzimy się za 2 miesiące i całość 5min z zegarkiem w ręku. To nie jest wizyta to nabijanie kasy wizyty co 15min. Kolejne pytanie to czy wizyta NFZ czy płatna? Czy lekarze na NFZ się angażują i można im zaufać czy są bo  muszą jak nasz cały niewydolny system zdrowia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mojego lekarza na początku też było dość sztywno ale teraz jak już chodzę do tego samego to całkowicie inne podejście I z tych wszystkich których odwiedziłem a było ich kilku jest zdecydowanie najlepsza i wizyta nie trwa 5 min tylko tyle ile potrzebuje i na każde zadane przeze mnie pytanie odpowiada jasno i klarownie a jak mam jakieś pytanie albo czegoś nie jestem pewny to pisze maila i zawsze mi odpisuje nawet kilku moim znajomym poleciłem tego lekarza i każdy też jest bardzo zadowolony tyle ode mnie 

 

ps: przede wszystkim trzeba mieć zaufanie do lekarza i dystans 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, gem78 napisał(a):

Z lekarzem miło było by porozmawiać o leczeniu, oczekiwaniach, planach, problemach. A nie tylko jak się pan miewa, aha to dobrze to leki utrzymujemy i widzimy się za 2 miesiące i całość 5min z zegarkiem w ręku. To nie jest wizyta to nabijanie kasy wizyty co 15min. Kolejne pytanie to czy wizyta NFZ czy płatna? Czy lekarze na NFZ się angażują i można im zaufać czy są bo  muszą jak nasz cały niewydolny system zdrowia.

Wiesz, no pierwsze wizyty zawsze są "sztywne" i tego się nie zmieni. Lekarz nie zna pacjenta jeszcze, jego reakcji na leki itd., to takie wizyty zawsze będą się raczej skupiały głównie na problemie, z którym pacjent przyszedł, objawach i dobraniu leków i niewiele poza tym. Relacje z lekarzem też trzeba sobie wypracować. Ja mam zajebiaszczą relację z moją lekarką, ale ja chodzę do niej od 7 lat i to też nie jest tak, że zawsze trafia z lekami, bo nie. Rzadko bo rzadko, ale zdarzy jej się trafić z lekiem jak kulą w płot, ale no u mojej lekarki nie ma skakania z dawki na dawkę co chwilę. Na początku jak zdychasz na leku, to zdychasz, sorry not sorry, miesiąc minimum trzeba wytrzymać (no chyba że dzieje się coś totalnie nieakceptowalnego, ale nie, nasilenie lęków, które uniemożliwiają wyjście z domu nie należą do takich rzeczy), a jak uboki dają w kość to jedną z jej ulubionych metod jest zwiększenie dawki. Działa? Działa (przeważnie). No ale tu też trzeba mieć zaufanie do lekarza, a nie zakładać, że lekarz ma gdzieś i robi coś co nam się wydaje bez sensu, ale sens ma.

A jeśli chodzi o NFZ, to na NFZ wizyty w większości miejsc będą niestety krótkie, poza pierwszą wizytą i to też nie do końca jest wina lekarza, bo fundusz narzuca przychodni limity, które lekarz musi wypracować. Jak chcesz wizyty 30 min to niestety ale raczej trzeba szukać prywatnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2024 o 14:54, gem78 napisał(a):

Z lekarzem miło było by porozmawiać o leczeniu, oczekiwaniach, planach, problemach. A nie tylko jak się pan miewa, aha to dobrze to leki utrzymujemy i widzimy się za 2 miesiące i całość 5min z zegarkiem w ręku. To nie jest wizyta to nabijanie kasy wizyty co 15min. Kolejne pytanie to czy wizyta NFZ czy płatna? Czy lekarze na NFZ się angażują i można im zaufać czy są bo  muszą jak nasz cały niewydolny system zdrowia.

Lekarze na NFZ po pracy na etacie idą do prywatnych gabinetów, i owszem, z wizyt na NFZ mam bardzo dobre wspomnienia. Godzina na pacjenta to chyba sporo? 

 Chyba że się szuka prywatnego na zasadzie jakie leki daje ten czy inny.

 Pozdrawiam 😷😷😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×