Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dyskusja nie na temat, przepychanki słowne, obrażanie się nawzajem


ImFlying

Rekomendowane odpowiedzi

Wiele razy brałem udział w pikiecie obrony życia, wyrażaliśmy także sprzeciw przeciwko krzywdzeniu narodzonych dzieci przez środowiska skrajnie lewicowe. Mijały nas tłumy ludzi dla których byliśmy pośmiewiskiem , młodzież, dorośli , starzy... Wszyscy nami gardzili , krzywili się i śmiali . Niektórzy nawet nagrywali aby mieć uznanie i materiał na swoje media społecznościowe . To dokładnie pokazuje jak nędzne i zdemoralizowane mamy społeczeństwo dla którego liczy się wygoda , konsumpcja i wyłącznie.... jego życie. Upadek i moralne dno . Media masowego przekazu przez lata pracowały na to aby człowiek żył bez sumienia, aby dobro i wartości były wyśmiewane tym samym złodzieje czasu dla własnych korzyści majątkowych skutecznie zatrzymują rozwój duchowy całej masy ludzi którzy w efekcie są zimni jak lód a życie ludzkie nie wiele dla nich znaczy .   Jeżeli podczas twojego ziemskiego życia całkowicie nie wyparłeś się Chrystusa , dobra i wartości , widząc swoją pyche i zło na sądzie ostatecznym będziesz prosił o wybaczenie i o jeszcze jedną szanse ... Nie będziesz mógł sobie wybaczyć że nie głosiłeś słowa Bożego i nie sławiłeś Jego imienia. Natomiast jeśli ubóstwiasz samego siebie i swoje grzeszne życie , zabiłeś w sobie wartości Chrystusowe nie poczujesz skruchy i nie wyrzekniesz się diabła. Poniesiesz śmierć duchową . Piekło jest karą za grzechy jak również śmiercią duchową. Niewyobrażalne cierpienie z nienawiści do siebie samego  jak również Stwórcy . Świat popełnia wielki błąd myśląc że może wyrzucić religie ze swojego wzorca narodowych zachowań i zarazem pozostać wciąż tym samym światem . Było by to prawdą gdyby religia byłaby czymś nie istotnym w porządku społcznym takim jak wyścigi konne a nie sumą cnót od których zależy sprawiedliwość i pokój .Opustoszały dom staje się w końcu domem zrujnowanym

Edytowane przez ImFlying

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2022 o 19:45, ImFlying napisał(a):

Wiele razy brałem udział w pikiecie obrony życia, wyrażaliśmy także sprzeciw przeciwko krzywdzeniu narodzonych dzieci przez środowiska skrajnie lewicowe. Mijały nas tłumy ludzi dla których byliśmy pośmiewiskiem , młodzież, dorośli , starzy... Wszyscy nami gardzili , krzywili się i śmiali . Niektórzy nawet nagrywali aby mieć uznanie i materiał na swoje media społecznościowe . To dokładnie pokazuje jak nędzne i zdemoralizowane mamy społeczeństwo dla którego liczy się wygoda , konsumpcja i wyłącznie.... jego życie. Upadek i moralne dno . Media masowego przekazu przez lata pracowały na to aby człowiek żył bez sumienia, aby dobro i wartości były wyśmiewane tym samym złodzieje czasu dla własnych korzyści majątkowych skutecznie zatrzymują rozwój duchowy całej masy ludzi którzy w efekcie są zimni jak lód a życie ludzkie nie wiele dla nich znaczy .   Jeżeli podczas twojego ziemskiego życia całkowicie nie wyparłeś się Chrystusa , dobra i wartości , widząc swoją pyche i zło na sądzie ostatecznym będziesz prosił o wybaczenie i o jeszcze jedną szanse ... Nie będziesz mógł sobie wybaczyć że nie głosiłeś słowa Bożego i nie sławiłeś Jego imienia. Natomiast jeśli ubóstwiasz samego siebie i swoje grzeszne życie , zabiłeś w sobie wartości Chrystusowe nie poczujesz skruchy i nie wyrzekniesz się diabła. Poniesiesz śmierć duchową . Piekło jest karą za grzechy jak również śmiercią duchową. Niewyobrażalne cierpienie z nienawiści do siebie samego  jak również Stwórcy . Świat popełnia wielki błąd myśląc że może wyrzucić religie ze swojego wzorca narodowych zachowań i zarazem pozostać wciąż tym samym światem . Było by to prawdą gdyby religia byłaby czymś nie istotnym w porządku społcznym takim jak wyścigi konne a nie sumą cnót od których zależy sprawiedliwość i pokój .Opustoszały dom staje się w końcu domem zrujnowanym


Wrzuciłaś do jednego worka: krzywdzone dzieci (jeśli są krzywdzone to nie tylko przez jedną grupę społeczną), bezdusznych ludzi gardzących poglądami innych (zaraz potem zrobiłaś to samo w stosunku do innych), zdemoralizowane społeczeństwo (popraw mnie, ale wygoda i konsumpcja napędzały i napędzają rozwój od wieków i na tym też wyrosła Twoja religia), braku sumienia (każda grupa społeczna ma swoje media i swoje racje), życie ludzkie, które nic nie znaczy (historia pokazuje nam, że nigdy nie miało zbyt dużej wartości), nauki Chrystusa (znam wielu żydów, buddystę czy ateistów, którzy są dobrymi ludźmi i nie potrzebują do tego Jezusa), narodowe zachowania (w Polsce to raczej zachowania negatywne i nie mają nic wspólnego z religią).

Opustoszały dom nie musi stać się zrujnowanym. Pojawiają się nowi lokatorzy, malują ściany na inne kolory, żyją i umierają pozostawiając dom innym. Pozostaw po sobie piękny dom. Dom, który inni będą wspominać z myślą o Tobie i tym w co wierzyłaś.

Może i masz rację w tym co piszesz. Tylko że świat nie lubi i nie lubił fanatyków, ślepo wierzących w swoje racje i gardzących wszystkimi innymi. Gdzie w Twoim wpisie tolerancja? gdzie miłosierdzie? gdzie nauki Chrystusa, na którego się tak często powołujesz? gdzie wartości miłości i szacunku?

Wg mnie przez takie podejście do wartości, o jakich piszesz wartości te umierają w dzisiejszym świecie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2024 o 22:42, kokeshi napisał(a):


Wrzuciłaś do jednego worka: krzywdzone dzieci (jeśli są krzywdzone to nie tylko przez jedną grupę społeczną), bezdusznych ludzi gardzących poglądami innych (zaraz potem zrobiłaś to samo w stosunku do innych), zdemoralizowane społeczeństwo (popraw mnie, ale wygoda i konsumpcja napędzały i napędzają rozwój od wieków i na tym też wyrosła Twoja religia), braku sumienia (każda grupa społeczna ma swoje media i swoje racje), życie ludzkie, które nic nie znaczy (historia pokazuje nam, że nigdy nie miało zbyt dużej wartości), nauki Chrystusa (znam wielu żydów, buddystę czy ateistów, którzy są dobrymi ludźmi i nie potrzebują do tego Jezusa), narodowe zachowania (w Polsce to raczej zachowania negatywne i nie mają nic wspólnego z religią).

Opustoszały dom nie musi stać się zrujnowanym. Pojawiają się nowi lokatorzy, malują ściany na inne kolory, żyją i umierają pozostawiając dom innym. Pozostaw po sobie piękny dom. Dom, który inni będą wspominać z myślą o Tobie i tym w co wierzyłaś.

Może i masz rację w tym co piszesz. Tylko że świat nie lubi i nie lubił fanatyków, ślepo wierzących w swoje racje i gardzących wszystkimi innymi. Gdzie w Twoim wpisie tolerancja? gdzie miłosierdzie? gdzie nauki Chrystusa, na którego się tak często powołujesz? gdzie wartości miłości i szacunku?

Wg mnie przez takie podejście do wartości, o jakich piszesz wartości te umierają w dzisiejszym świecie.
 

To teraz pokaż mi inną grupe społeczną która w świetle prawa adoptuje dziecko i je okalecza operacją zmiany płci . W Ameryce dzieje się to od dawna tak samo na zachodzie Europy i czeka to także Polske . Dziecko w takiej "rodzinie" jest wykorzystywane i nie ma szans na normalne życie. Ponadto! Dewianci próbują dostać się do szkół i zapychać głowe dziecka rzeczami od których narmalnemu człowiekowi w głowie się nie mieści , jednocześnie pobudzając za wcześnie ich seksualność. Ja nie mam ani szacunku ani tolerancji do takich ludzi i dla mnie to nie są ludzie . Może i jestem fanatykiem religijnym ale wole nim być i przyznawać się do Jezusa gdziekolwiek pójde niż iść za światem i być marną kopią tych bez kręgosłupa moralnego. Czemu te twoje dobre i tolerancyjne społeczeństwo tak nas nienawidzi i śmieje się na widok porozrywanego dziecka na banerach z którymi przychodzimy ? Wiesz dlaczego? Bo przypomninamy im o zbrodni którą akceptują . Opustoszały dom w końcu stanie się domem zrujnowanym .... Twoje ciało jest domem i świątynią Ducha Świętego, jeśli żyjesz daleko od Boga nie zaznasz życia wiecznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjmijmy, że któregoś dnia staniesz przed obliczem Jezusa.
Myślisz, że przywita Cię z uśmiechem? Przytuli i pogratuluje Twojej nienawiści i braku tolerancji do innych? Pochwali, że nie trzymałeś się jego przykazań?

Naprawdę nie widzisz, że wszystko, co piszesz o innych, nijak ma się do Twojej wiary? Możesz być rozgoryczony i zły na to, co dzieje się z dzisiejszym światem, tylko co Ci da ta nienawiść? Jak chcesz przekonać innych do swoich racji? Krzycząc, obrażając i wyzywając? To jest droga Twojego Jezusa? To wyczytałeś z Biblii?

Operacja zmiany płci nie jest okaleczaniem człowieka. To tylko rozwój medycyny, psychologi i własnej świadomości. Patrząc przez pryzmat Twojej wiary — dusza się nie zmienia, a ciało jest tylko powłoką, którą dostaliśmy od Boga. Dał nam wolną wolę — decyzja zmiany płci jest jej przejawem prawda?

Do reszty Twoich wypowiedzi się nie odniosę, ponieważ to zlepek wszystkiego i niczego. Właśnie dlatego nigdy Wy fanatycy nie dotrzecie do ludzi. Nie umiecie rozmawiać, nie macie żadnych argumentów, badań, statystyk, czegokolwiek. Nie widzicie, że świat się zmienił. To nie średniowiecze gdzie każda inność była karaną śmiercią.

Zbrodnia? Zbrodnią jest to i jak się wypowiadasz. Wg mnie fanatyk nie jest godzien swojej wiary. Niszczy ją. Niszczy wszystko, co w niej piękne, a piszę Ci to jako ateista szanujący każde wyznanie. Nie szanujesz nawet tego forum, gdzie ludzie szukają pomocy i spokoju, a nie fanatyzmu w imię Jezusa. Obrażasz wszystkich ludzi naprawdę wierzących w jego słowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" Szczęśliwy człowiek, który nie idzie za radą występnych, nie wchodzi na drogę grzeszników i nie zasiada w gronie szyderców, lecz w prawie Pańskim upodobał sobie i rozmyśla nad nim dniem i nocą. On jest jak drzewo zasadzone nad płynącą wodą, które wydaje owoc w swoim czasie, liście jego nie więdną, a wszystko co  czyni jest udane. Co innego grzesznicy : są jak plewa którą wiatr rozmiata. Albowiem znana jest Panu droga sprawiedliwych, a droga występnych zaginie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie cytujesz księgę Psalmów. Ja też znam Twoją księgę:

"Czcij ojca i matkę oraz miłuj swego bliźniego jak siebie samego!"
Ewangelia Mateusza, 19

Edytowane przez kokeshi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2024 o 22:42, kokeshi napisał(a):


Wrzuciłaś do jednego worka: krzywdzone dzieci (jeśli są krzywdzone to nie tylko przez jedną grupę społeczną), bezdusznych ludzi gardzących poglądami innych (zaraz potem zrobiłaś to samo w stosunku do innych), zdemoralizowane społeczeństwo (popraw mnie, ale wygoda i konsumpcja napędzały i napędzają rozwój od wieków i na tym też wyrosła Twoja religia), braku sumienia (każda grupa społeczna ma swoje media i swoje racje), życie ludzkie, które nic nie znaczy (historia pokazuje nam, że nigdy nie miało zbyt dużej wartości), nauki Chrystusa (znam wielu żydów, buddystę czy ateistów, którzy są dobrymi ludźmi i nie potrzebują do tego Jezusa), narodowe zachowania (w Polsce to raczej zachowania negatywne i nie mają nic wspólnego z religią).

Opustoszały dom nie musi stać się zrujnowanym. Pojawiają się nowi lokatorzy, malują ściany na inne kolory, żyją i umierają pozostawiając dom innym. Pozostaw po sobie piękny dom. Dom, który inni będą wspominać z myślą o Tobie i tym w co wierzyłaś.

Może i masz rację w tym co piszesz. Tylko że świat nie lubi i nie lubił fanatyków, ślepo wierzących w swoje racje i gardzących wszystkimi innymi. Gdzie w Twoim wpisie tolerancja? gdzie miłosierdzie? gdzie nauki Chrystusa, na którego się tak często powołujesz? gdzie wartości miłości i szacunku?

Wg mnie przez takie podejście do wartości, o jakich piszesz wartości te umierają w dzisiejszym świecie.

 

Coś Ci się pomieszało. Żydzi potrzebujący Chrystusa? Żydzi zabili Chrystusa bo Go nienawidzieli. Chrześcijańscy fanatycy bo bronią życia nienarodzonego? A kto ma to życie bronić? Nienarodzone dzieci, których szczątki są palone w piecach krematoryjnych Europy? Tak, w dwudziestym pierwszym wieku pali się szczątki nienarodzonych dzieci.. niemy krzyk pomordowanych. Ludzie aby złagodzić to co robią nazwali ten proces "usunięciemciąży", to jest zabójstwo, poprostu zabujatwo w majestacie prawa. Tolerancja.. Tak, obnoszenie się zeswoim zbodzeniem, musisz mnie tolerować.. nawet wtedy gdy pcham się do szkoły podstawowej w której uczy się moje dziecko. To jest hipokryzja i narzucanie ideologii. Ja nie obnoszę się tym, że jestem hetero. Historia potwierdzą że społeczeństwa przeżarte dekadencją są w końcu zmienione z powierzchni ziemi, tok było, jest i będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, miL;) napisał(a):

Coś Ci się pomieszało. Żydzi potrzebujący Chrystusa? Żydzi zabili Chrystusa bo Go nienawidzieli. Chrześcijańscy fanatycy bo bronią życia nienarodzonego? A kto ma to życie bronić? Nienarodzone dzieci, których szczątki są palone w piecach krematoryjnych Europy? Tak, w dwudziestym pierwszym wieku pali się szczątki nienarodzonych dzieci.. niemy krzyk pomordowanych. Ludzie aby złagodzić to co robią nazwali ten proces "usunięciemciąży", to jest zabójstwo, poprostu zabujatwo w majestacie prawa. Tolerancja.. Tak, obnoszenie się zeswoim zbodzeniem, musisz mnie tolerować.. nawet wtedy gdy pcham się do szkoły podstawowej w której uczy się moje dziecko. To jest hipokryzja i narzucanie ideologii. Ja nie obnoszę się tym, że jestem hetero. Historia potwierdzą że społeczeństwa przeżarte dekadencją są w końcu zmienione z powierzchni ziemi, tok było, jest i będzie.



Jezusa nie zabili żydzi, tylko rzymianie. Żydzi wykorzystali rzymian, aby zgodnie z prawem pozbyć się człowieka, który zagrażał ich pozycji. Pozbyto się człowieka, który nie pasował do zasad tamtego społeczeństwa religijnego. Gdzie tutaj nienawiść? Dbali o swoje interesy i niszczyli konkurencję zgodnie z panującymi w tamtych czasach zasadami. A że z tego człowieka inni ludzie zrobili syna Bożego, a pomysł się spodobał i rozlał po świecie — to już inna sprawa.

Czy widzisz tutaj hipokryzję? Chrześcijanie bronią życia nienarodzonego, ale nienawidzą gejów, lesbijki, transów i wszystko to, co im się nie spodoba związane z płcią i seksualnością? Jednocześnie Ci sami chrześcijanie, ja wolę o nich mówić katolicy, tolerują pedofilię w kościele!?! Gdzie tu logika? Walczą o nieme płody, ale nie umieją rozmawiać z człowiekiem myślącym? Co to za wiara co nie potrafi rozmawiać z innymi?

Piece krematoryjne Europy. Jakże to puste i głupie. Bazujące jeszcze na naszych lękach z II wojny światowej. A gdzie mają być palone ludzkie szczątki? Od tego są krematoria. Naprawdę nie widzicie, że świat się zmienia? W krematoriach palone są nie tylko martwe dzieci, także kończyny po amputacjach, zwłoki zwierząt itp.

Usunięcie ciąży to decyzja kobiety. Trudna i odpowiedzialna decyzja. Jako katolik powinieneś wspierać taką osobę, otoczyć ją troską, rozmawiać i najważniejsze: uszanować jej decyzję. To jej ciało, jej życie, jej odpowiedzialność, to ona z tym będzie żyła. Nie Ty.

Współczuję dziecku, które ma za rodzica fanatyka religijnego. Jeśli ma słabą psychikę, to odbije się to na jego całym życiu, w którym mam wielką nadzieję znajdzie w końcu akceptację i miłość, na jaką zasługuje.

Owe społeczeństwa zmiecione mogły być w Biblii tylko, co pokazuję "miłość" Stwórcy. Historia pokazuje nam, że każda forma fanatyzmu i totalitaryzmu ginie. 
Zabiera ze sobą tysiące istnień ludzkich, ale ginie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kokeshi mówisz o miłości i tolerancji ale za nic masz ludzkie życie, sam przyznałeś to wielokrotnie . A więc jak to jest? Ponadto nie wzruszają cie mordowane i deprawowane dzieci . Zastanawiam się czy jesteś ślepy czy masz w sobie coś z ped0flLa i podoba ci się, cytuje z ciebie " że świat się zmienia" i zmieniają się obyczaje które są fundamentem człowieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, ImFlying napisał(a):

Kokeshi mówisz o miłości i tolerancji ale za nic masz ludzkie życie, sam przyznałeś to wielokrotnie . A więc jak to jest? Ponadto nie wzruszają cie mordowane i deprawowane dzieci . Zastanawiam się czy jesteś ślepy czy masz w sobie coś z ped0flLa i podoba ci się, cytuje z ciebie " że świat się zmienia" i zmieniają się obyczaje które są fundamentem człowieczeństwa.



Fanatyk nie dostrzega nic poza myśleniem zero jedynkowym. Skoro fanatycznie nie jestem przeciwny zabijaniu, to jestem za zabijaniem? Zastanów się jak prymitywne i wręcz głupie jest to myślenie. To zwykła manipulacja.

Wszedłeś z butami do wątku, który mówi o czymś dobrym. Wiara nie ma nic wspólnego z tym, co głosisz i jaką jesteś osobą. Tak głośno krzyczysz o tych dzieciach i Jezusie, a gdzie Twoja empatia tutaj? W miejscu, gdzie ludzie szukają pomocy, wsparcia, zrozumienia, a czytają fanatyka umazanego krwią z wielkim napisem: "NIENAWIDZĘ CIĘ, BO JESTEŚ INNY".

Chcesz, aby Cię wysłuchano? Wysłuchaj innych.
Chcesz, aby Cię szanowano? Szanuj innych.
Chcesz, zmienić ten świat? Zmień transparent "NIENAWIDZĘ CIĘ" na "Świat może być piękny".

Nie pozwolę się obrażać nawet przez fanatyka — zgłosiłem Twój post do moderatora. Dyskutuj (może nauczysz się dyskutować z ludźmi, a nie oblewać ich krwią Jezusa czy nienarodzonych dzieci), ale nie obrażaj.

ps. Krucjata dziecięca w 1212 roku to odpowiedź na to, co mówisz o zabijaniu, bezsensownej śmierci czy deprawowaniu dzieci. Świat się zmienia 🙂


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kokeshi napisał(a):



Jezusa nie zabili żydzi, tylko rzymianie. Żydzi wykorzystali rzymian, aby zgodnie z prawem pozbyć się człowieka, który zagrażał ich pozycji. Pozbyto się człowieka, który nie pasował do zasad tamtego społeczeństwa religijnego. Gdzie tutaj nienawiść? Dbali o swoje interesy i niszczyli konkurencję zgodnie z panującymi w tamtych czasach zasadami. A że z tego człowieka inni ludzie zrobili syna Bożego, a pomysł się spodobał i rozlał po świecie — to już inna sprawa.

Czy widzisz tutaj hipokryzję? Chrześcijanie bronią życia nienarodzonego, ale nienawidzą gejów, lesbijki, transów i wszystko to, co im się nie spodoba związane z płcią i seksualnością? Jednocześnie Ci sami chrześcijanie, ja wolę o nich mówić katolicy, tolerują pedofilię w kościele!?! Gdzie tu logika? Walczą o nieme płody, ale nie umieją rozmawiać z człowiekiem myślącym? Co to za wiara co nie potrafi rozmawiać z innymi?

Piece krematoryjne Europy. Jakże to puste i głupie. Bazujące jeszcze na naszych lękach z II wojny światowej. A gdzie mają być palone ludzkie szczątki? Od tego są krematoria. Naprawdę nie widzicie, że świat się zmienia? W krematoriach palone są nie tylko martwe dzieci, także kończyny po amputacjach, zwłoki zwierząt itp.

Usunięcie ciąży to decyzja kobiety. Trudna i odpowiedzialna decyzja. Jako katolik powinieneś wspierać taką osobę, otoczyć ją troską, rozmawiać i najważniejsze: uszanować jej decyzję. To jej ciało, jej życie, jej odpowiedzialność, to ona z tym będzie żyła. Nie Ty.

Współczuję dziecku, które ma za rodzica fanatyka religijnego. Jeśli ma słabą psychikę, to odbije się to na jego całym życiu, w którym mam wielką nadzieję znajdzie w końcu akceptację i miłość, na jaką zasługuje.

Owe społeczeństwa zmiecione mogły być w Biblii tylko, co pokazuję "miłość" Stwórcy. Historia pokazuje nam, że każda forma fanatyzmu i totalitaryzmu ginie. 
Zabiera ze sobą tysiące istnień ludzkich, ale ginie.

 

Ty tak poważnie czy za pieniądze? Porównujesz palenie zamordowanych dzieci do palenia amputowanych rąk? Kto zrył tobie tak psychę bo o mózgu już nie ma mowy. Świat idzie do przodu? Co za brednie. Czyli postęp równa się morderstwa niewinnych w ramach zaspokajania przyjemności? Od mojego dziecka się odczep bo chyba nie masz swoich. Misiu, jaką Biblia??? Widać że na lekcjach historii siedziałeś w komórce. Hunowie, Mongołowie starli w pył imperium Rzymskie. Usunięcie ciąży to decyzja kobiety? Tylko kobieta ma do tego prawo? Usunięcie ciąży to decyzja o zabiciu bezbronnego dziecka. A ta kobieta prędzej czy później to odczuje, w chorobie psychcznej, załamaniu, czy stoczeniu się.. tam gdzie były podwaliny zbrodni. Ktoś zrył ci czereśni i jesteś mocny tylko na forum...

54 minuty temu, kokeshi napisał(a):



Fanatyk nie dostrzega nic poza myśleniem zero jedynkowym. Skoro fanatycznie nie jestem przeciwny zabijaniu, to jestem za zabijaniem? Zastanów się jak prymitywne i wręcz głupie jest to myślenie. To zwykła manipulacja.

Wszedłeś z butami do wątku, który mówi o czymś dobrym. Wiara nie ma nic wspólnego z tym, co głosisz i jaką jesteś osobą. Tak głośno krzyczysz o tych dzieciach i Jezusie, a gdzie Twoja empatia tutaj? W miejscu, gdzie ludzie szukają pomocy, wsparcia, zrozumienia, a czytają fanatyka umazanego krwią z wielkim napisem: "NIENAWIDZĘ CIĘ, BO JESTEŚ INNY".

Chcesz, aby Cię wysłuchano? Wysłuchaj innych.
Chcesz, aby Cię szanowano? Szanuj innych.
Chcesz, zmienić ten świat? Zmień transparent "NIENAWIDZĘ CIĘ" na "Świat może być piękny".

Nie pozwolę się obrażać nawet przez fanatyka — zgłosiłem Twój post do moderatora. Dyskutuj (może nauczysz się dyskutować z ludźmi, a nie oblewać ich krwią Jezusa czy nienarodzonych dzieci), ale nie obrażaj.

ps. Krucjata dziecięca w 1212 roku to odpowiedź na to, co mówisz o zabijaniu, bezsensownej śmierci czy deprawowaniu dzieci. Świat się zmienia 🙂


 

Zdajesz sobie sprawę że twój pań poglądów wystawi rachunek? Prędzej czy później... bo on Cię mami ale jednocześnie nienawidzi.. I możesz mnie zgłaszać Gdzie chcesz ale to przyjdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kokeshi napisał(a):



Jezusa nie zabili żydzi, tylko rzymianie. Żydzi wykorzystali rzymian, aby zgodnie z prawem pozbyć się człowieka, który zagrażał ich pozycji. Pozbyto się człowieka, który nie pasował do zasad tamtego społeczeństwa religijnego. Gdzie tutaj nienawiść? Dbali o swoje interesy i niszczyli konkurencję zgodnie z panującymi w tamtych czasach zasadami. A że z tego człowieka inni ludzie zrobili syna Bożego, a pomysł się spodobał i rozlał po świecie — to już inna sprawa.

Czy widzisz tutaj hipokryzję? Chrześcijanie bronią życia nienarodzonego, ale nienawidzą gejów, lesbijki, transów i wszystko to, co im się nie spodoba związane z płcią i seksualnością? Jednocześnie Ci sami chrześcijanie, ja wolę o nich mówić katolicy, tolerują pedofilię w kościele!?! Gdzie tu logika? Walczą o nieme płody, ale nie umieją rozmawiać z człowiekiem myślącym? Co to za wiara co nie potrafi rozmawiać z innymi?

Piece krematoryjne Europy. Jakże to puste i głupie. Bazujące jeszcze na naszych lękach z II wojny światowej. A gdzie mają być palone ludzkie szczątki? Od tego są krematoria. Naprawdę nie widzicie, że świat się zmienia? W krematoriach palone są nie tylko martwe dzieci, także kończyny po amputacjach, zwłoki zwierząt itp.

Usunięcie ciąży to decyzja kobiety. Trudna i odpowiedzialna decyzja. Jako katolik powinieneś wspierać taką osobę, otoczyć ją troską, rozmawiać i najważniejsze: uszanować jej decyzję. To jej ciało, jej życie, jej odpowiedzialność, to ona z tym będzie żyła. Nie Ty.

Współczuję dziecku, które ma za rodzica fanatyka religijnego. Jeśli ma słabą psychikę, to odbije się to na jego całym życiu, w którym mam wielką nadzieję znajdzie w końcu akceptację i miłość, na jaką zasługuje.

Owe społeczeństwa zmiecione mogły być w Biblii tylko, co pokazuję "miłość" Stwórcy. Historia pokazuje nam, że każda forma fanatyzmu i totalitaryzmu ginie. 
Zabiera ze sobą tysiące istnień ludzkich, ale ginie.

 

Już jestem blokowany. Jakieś punkty karne..  trudno prawda boli..

Usunięcie ciąży to decyzja kobiety, bo ciało należy do kobiety. Oczywiście, że ciało kobiety należy do kobiety, ale nowo powstałe życie jest integralne. Jeżeli zabijasz to życie to nie usprawiedliwiaj decyzji dbałością o ciało, zabijasz to jest fakt, moralny i faktyczny. Jeżeli ktoś chce mnie zblokować za taką tezę to chętnie podejmę polemikę. A refleksja przychodzi zazwyczaj o 3 w nocy.. a potem już się tylko rozlewa.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

“Dyskusja z fanatykiem jest jak gra w szachy z gołębiem. Nieważne, jak dobrze grasz, gołąb i tak na koniec przewróci wszystkie figury, nasra na szachownicę i będzie dumny z tego, że wygrał.”

Następne zgłoszenie do moderatora.

Edytowane przez kokeshi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, kokeshi napisał(a):

“Dyskusja z fanatykiem jest jak gra w szachy z gołębiem. Nieważne, jak dobrze grasz, gołąb i tak na koniec przewróci wszystkie figury, nasra na szachownicę i będzie dumny z tego, że wygrał.”

Następne zgłoszenie do moderatora.

No to już wiem z jakim poziomem intelektualnym mam doczynienia... Jak brakuje argumentów to pozostaje język rynsztoku..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, miL;) napisał(a):

No to już wiem z jakim poziomem intelektualnym mam doczynienia... Jak brakuje argumentów to pozostaje język rynsztoku..


Cytat ten pochodzi z książki Andrzeja Pilipiuka i raczej nikt nie nazywa jego twórczości, językiem jak to ująłeś rynsztoku. Co do argumentów to wybacz, ale fanatyk taki jak Ty (sam się tak określiłeś) ich nie ma i mieć ich nie będzie. Dowiodły tego badania Festingera. Poczytaj.

Jeśli zarzucasz komuś takie słownictwo i wypowiedzi to najpierw sam przeczytaj swoje. Nie obraziłem Cię w żaden sposób i nie zamierzam. Po przeczytaniu książki Shermera nabrałem dużego dystansu do wszelkiego rodzaju fanatyzmu. Dzisiaj śmieszy mnie to tylko.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Dryagan napisał(a):

Panowie, widzę, że nawet osty nie pomogły i dyskusja toczy się dalej - za chwilę wszyscy tu obecni będą mieli moderację zawartości jeśli nie będzie końca tej przepychance słownej. Nie pasują Wam poglądy oponentów, to można daną osobę zablokować, a nie robić tu śmietnik 



Argumenty.. ręce opadają.

@Dryagan — ja poproszę o moderacje zawartości moich postów. Jestem bardzo, ale to bardzo ciekawy gdzie przekroczyłem granice. Wg mnie tolerowanie wypowiedzi takich fanatyków to przyzwolenie na sianie nienawiści. Ignore w tym przypadku nie jest wyjściem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, kokeshi napisał(a):



Argumenty.. ręce opadają.

@Dryagan — ja poproszę o moderacje zawartości moich postów. Jestem bardzo, ale to bardzo ciekawy gdzie przekroczyłem granice. Wg mnie tolerowanie wypowiedzi takich fanatyków to przyzwolenie na sianie nienawiści. Ignore w tym przypadku nie jest wyjściem.

 

Zbyt często używasz słowa "fanatyk". I zabawne jest to, że myślisz, że dodaje to mocy twoim wypowiedziom.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wikipedia:
Fanatyzm religijny – zjawisko określane przez ślepą wiarę i bezgraniczne zaufanie wyznawców w doktryny danej religii, przy czym towarzyszy im brak poczucia rzeczywistości. Taki fanatyzm często prowadzi do prześladowań heretyków przez skrajnych czcicieli. Fanatyka charakteryzuje zapał w działaniach, jednokierunkowe zdeterminowanie, a także brak powściągliwości i emocjonalnego opanowania.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, kokeshi napisał(a):

Wikipedia:
Fanatyzm religijny – zjawisko określane przez ślepą wiarę i bezgraniczne zaufanie wyznawców w doktryny danej religii, przy czym towarzyszy im brak poczucia rzeczywistości. Taki fanatyzm często prowadzi do prześladowań heretyków przez skrajnych czcicieli. Fanatyka charakteryzuje zapał w działaniach, jednokierunkowe zdeterminowanie, a także brak powściągliwości i emocjonalnego opanowania.

 

poważnie??? wikipedia jako źródło naukowe? materiał, który jest pisany przez każdego kto tylko zechce? Chyba przegapiłeś sporo wypowiedzi profesorów w tym temacie  na studiach..

Kolejna kwestia, manipulujesz i kłamiesz - napisałeś, że sam sie określiłem fanatykiem. Wskaż łaskawie miejsce w którym określiłem się fanatykiem?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Nie chciałem wrzucać mocniejszej wersji z PWN, ale proszę:
fanatyzm [łac. fanaticus ‘zagorzały’, ‘szalony’], postawa przejawiająca się w pozbawionym krytycznego dystansu i umiaru przywiązaniu do wyznawanych idei i zasad, bezgranicznej i bezwarunkowej identyfikacji, nietolerancji dla jakichkolwiek przekonań lub rozwiązań alternatywnych, braku gotowości do dyskusji i dialogu, odmowie przyznania nawet częściowej słuszności zwolennikom poglądów odmiennych i rzecznikom dążeń przeciwstawnych;

przeciwieństwo tolerancji.

bardzo ładnie wypunktował jak Ty i tobie podobni niszczycie swoją wiarę:
https://deon.pl/wiara/ks-grzywocz-po-tym-mozna-rozpoznac-fanatyka-religijnego,936031

Chciałem uroczyście przeprosić Cię, że nazywam Cię fanatykiem religijnym.
Napiszę więcej — Twoja erudycja, empatia i szacunek dla wszelkiego stworzenia jest godna podziwu.

Amen.
Miłego życia. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×