Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwice z powodu niepowodzeń, jakie leki przepisują lekarze?


mich.9

Rekomendowane odpowiedzi

Z różnych powodów, niepowodzeń w pracy, krytyki innych, nerwica aż do wymiotów, bólu żołądka. Co lekarze przepisują w takich wypadkach? Leczenie jakimi lekami stosuje się  najczęściej? Antydepresanty? Benzodiazepiny pewnie są ok, ale mogą uzależnić. Zapewne najlepsza jest psychoterapia, ale wiadomo, że nie każdego na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć, najpierw wizyta u lekarza, diagnoza i leki, leki + psychoterapia, sama psychoterapia. Pytanie czy to tylko nerwica?

Ja przyjmuję leki, na psychoterapię się nie zdecydowałem bo sam ją przerabiam.

Rozwiązaniem jest dystans (wiem, cholernie trudno) i zmiana nawyków, życia. Pytanie czy korzystasz z używek, ukojenia..?

da się zmienić swoje życie, ja je zmieniam, to trudne ale możliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Setralina mnie dobiła, potem mieszanki różnych leków z różnym skutkiem. Teraz jadę na paroksetynie max dawka + lamitrin stabilizator  i ketrel na sen. Paro zadziałała ale początek to był horror. Miałem też benzo (loraden) doraźnie, to pigółka szczęścia (działa jak narkotyk) ale uzależnia i ja przetrwałem bez tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to głównie parcie na antydepresanty. Mnie one mega zamulały i powodowały masę szkód niestety. To jest problem dziury w psychiatrii / neurologii, że brak leków, które nie miałyby potencjału uzależniającego i nie były też antydepresantami. Zawsze mnie to dziwiło, przepisywanie antydepresantów na choroby inne niż depresja. W zasadzie dziś przepisują je na wszystko, na ból, na bezsenność, na zbyt dużą senność, całkiem możliwe że na depresję najmniej. No nic, pozostaje własna ocena sytuacji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×