Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy to depresja?


Gość smutna_15

Rekomendowane odpowiedzi

Mam poważny problem.Nie mogę odróżnić depresji od lenistwa.Od początku roku szkolnego nic mi się nie chce,czyli uczyć uprawiać żadnego sportu,czytać...po prostu przez cały dzień mogła bym spać albo oglądać telewizję.Tęsknię za pewnymi osobami,które wyjechały,a są mi bardzo bliskie(jedną z tych osób,które wyjechały jest mama).Czuję,że gdyby były przy mnie,moje życie było by prostsze i weselsze.Rodzice się kłucą,relacje między nimi są beznadziejne.Mam tu na myśli rozwód przez zdradę.Z tatą nie ma o czym pogadać bo krzyczy i się czepia,rodzeństwo jest zajęte bo o czym można pogadać ze smarkulą.Bo taka jestem według innych.Mam bardzo niską samoocenę,z niczego co zrobię nie jestem zadowolona bo uważam,że mogłam to zrobić lepiej.Na wakacje nigdzie nie wyjeżdżam bo nie mam gdzie i rodzice nie pozwalają.Z koleżanką boje się o tym porozmawiać bo może sobie pomyśli,że coś mi odbija.Jednym słowem mam wszystkiego dość...nic mnie nie cieszy.

Proszę o jak najszybszą odpowiedz bo jestem załamana,nie wiem co mam ze sobą robić.Mówiłam o tym rodzicom,ale oni to bagatelizują i mówią,że nic mi nie jest.Chciałam iść do psychologa,ale mieszkam w małej miejscowości więc boję się,że ktoś znajomy mnie zobaczy i pomyśli,że jestem głupia.Pomóżcie...błagam. :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten post własnie pokazał jak Polska jest daleko za wszystkimi:( w USA prawie co druga osoba korzysta z porad psychologa w Polsce chodzenie do psychologa jest kojarzone z głupotą-żal poprostu pisać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ,że to początek depresji-czeka Cie niestety wizyta u psychologa albo psychiatry(jak psycholog nie pomoże).POwinnaś mieć wszystkich ludzi w du.ie,bo chyba najważniejsze jest Twoje samopoczucie(z co za tym idzie zdrowie psychiczne).

Im wcześniej sie zdecydujesz na taką wizytę tym lepiej-jeszcze wspomnisz moje słowa ,kiedy będziesz zwlekała.....

Może być(niestety) tylko gorzej ,jeśli się za Siebie nie weźmiesz,trzymaj się,pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×