Skocz do zawartości
Nerwica.com

Drżenie


Paula001

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś dał radę pozbyć się drżenia głowy ,nóg?

Zaczęło się od czucia ciężkiej głowy i spięcia karku i później zaczęła drżeć głowa.Na początku było to tylko gdy ktoś spojrzał a teraz cały czas to jest okropne.Mam OCD i lęk napadowy nie wiem czy to jest od nerwicy .Od 3 tygodni biorę paroksetynę jednak zaczynam wątpić że  pomoże.Przepraszam za chaotyczny post.Mam nadaje że ktoś coś poradzi .

Paula

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Paula001 napisał(a):

Czy ktoś dał radę pozbyć się drżenia głowy ,nóg?

Zaczęło się od czucia ciężkiej głowy i spięcia karku i później zaczęła drżeć głowa.Na początku było to tylko gdy ktoś spojrzał a teraz cały czas to jest okropne.Mam OCD i lęk napadowy nie wiem czy to jest od nerwicy .Od 3 tygodni biorę paroksetynę jednak zaczynam wątpić że  pomoże.Przepraszam za chaotyczny post.Mam nadaje że ktoś coś poradzi .

Paula

 

Przeszło bo też tak miałam od stresu podobno. Co do paro długo mi wchodziło więc jeszcze się nie poddawaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Paula001 napisał(a):

Dziękuję bardzo za odpowiedź,zaczynam się bac czy to nie jakaś choroba .Nie radzę sobie już z tym.Mam nadzieję że paro jakoś to zlikwiduje ,choć ciężko mi w to uwierzyć.

Uwierz mi że miałam dużo gorsze objawy a na początku brania leków nasiliły się jeszcze bardziej, lecz po pewnym czasie wszystko minęło. Powodzenia w walce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Paula001 napisał(a):

Dziękuję bardzo za odpowiedź,zaczynam się bac czy to nie jakaś choroba .Nie radzę sobie już z tym.Mam nadzieję że paro jakoś to zlikwiduje ,choć ciężko mi w to uwierzyć.

Jakiekolwiek badania były robione? Neurolog? Skąd decyzja o paro? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Paula001 napisał(a):

Paro przepisał mi psychiatra ze względu na OCD i lęki .Jestem już zapisana do neurologa.

Okej. Bardzo możliwe, że to drżenie jest od nerwicy. Natomiast z reguły taką diagnozę zaczyna się od wyeliminowania przyczyn fizycznych. Dopiero jak tam będzie "czysto" zostaje nerwica. Nie martw się, skoro masz OCD i lęki to zapewne to również jest "tylko" psychosomatyczne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak u mnie w rodzinie nigdy nie było problemów neurologicznych więc mam nadzieję że to jest podłoże neurologiczne .Kiedyś już miałam już taki objaw kilka lat temu ale nie zwróciłam tak na to uwagi ani o tym nie myślalam i przeszło.

 

Boje się tej wizyty że będzie to jakaś choroba z którą będę musiała się męczyć do końca życia i nie będę wychodzić z domu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Paula001 napisał(a):

Boje się tej wizyty że będzie to jakaś choroba z którą będę musiała się męczyć do końca życia i nie będę wychodzić z domu 

Nie martw się. Wiem że łatwo jest powiedzieć tak a gorzej to zrobić. Ja też ciągle się martwiłam. Wkręcałam sobie multum chorób. Bałam się diagnoz. A zawsze praktycznie wychodziło że wszystko jest ok. Ale to fakt, że lepiej zrobić sobie badania by wykluczyć inne możliwości. A powiedz mi, czy coś takiego dzieje się cały czas czy tylko w stresującej sytuacji? I od kiedy tak zaczęło się dziać? Od brania paro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczęło się od sztywnienia karku a później drżenie głowy gdy ktoś obcy się na mnie spojrzał .Poźniej zaczęło się nawet przy rodzinie i znajomych .Później zaczęłam skupiać swoje myśli tylko na tym co jest dla mnie typowe w OCD analizowanie wszystkiego.Zaczęlam mieć tego dość bo już nawet nie potrafiłam z nikim rozmawiać więc poszłam do psychiatry.Zaczełam brać paro i wtedy doszło drżenie rąk,szczęki ,nóg jakieś dziwne zrywy mięśni,oczywiście częstsze ataki paniki.Jestem bardzo ambitna a to uniemożliwia mi co kolwiek a moje poczucie własnej wartości poszło na samo dno .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Paula001 napisał(a):

Zaczełam brać paro i wtedy doszło drżenie rąk,szczęki ,nóg jakieś dziwne zrywy mięśni,oczywiście częstsze ataki paniki.Jestem

Poczekaj jeszcze trochę a to minie. Ja niestety też na paro miałam to co ty teraz. Do tego ogólnie mega niepokój albo nadpobudliwość. Na szczęście to mija. Tylko się nie poddawaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×