Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica?


truskawka31

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie problemy rozpoczęły się ponad 10 lat temu, nie byłam jeszcze pełnoletnia. Objawiało się to tak, że wieczorem dostawałam bóli żołądka, trzęsło mnie jak bym miała dreszcze i kołatanie serca. Miałam zrobione podstawowe badanie krwi, echo serca i holtera. Cały czas każdy lekarz twierdził że to nerwica bez żadnej diagnostyki. Nawet kardiolog stwierdził że jestem za młoda na problemy z sercem i zmierzył wtedy tylko ciśnienie..

Udałam się do endokrynologa myśląc, że to może od tarczycy. Przepisał mi leki na niedoczynność (wyszło, że mam Hashimoto). Faktycznie jak zaczęłam brać było lepiej.

W między czasie kilka lat temu zaczęła się u mnie nadczynność tarczycy. Problemy ,, nerwowe '' wracały raz na jakiś czas.


Obecnie leki na tarczycę mam całkowicie odstawione ponieważ wyniki mam w normie ( mam tylko chorobę Hashimoto i Gravsa Basedova).

Zdarza się, że np idę gdzieś i nagle jak by robiło mi się słabo. Zastanawiam się czy to nie są jakieś ataki paniki czy coś w tym rodzaju. ,, Trzesiawki'' najczęściej pojawiają się na wieczór albo w nocy jak się obudzę.

Odczuwam taki niepokój.. martwię się, że coś mi się stanie. Kilka lat był spokój, może odczuwałam jakieś obawy jeżeli chodzi o zdrowie ale nie miałam aż taki objawów fizycznych. 

 

Najgorsze jest to, że idąc do lekarza od razu wali mi serce. Niby powtarzam sobie, że nie ma czym się stresować itd ale to jak by było silniejsze ode mnie. Nie potrafię tego opanować.

Aktualnie w ciągle dnia zdarza się że odczuwam kołatanie serca ale zazwyczaj puls nie przekracza nawet 80. Czuje się taka poddenerwowana.

Czeka mnie teraz echo serca ale nie wiem czy uda się je wykonać jak ja mam taką reakcję organizmu. Być może jest to spowodowane jakimś przykrymi doświadczeniami jeszcze jak byłam dzieckiem. Czy w ogóle taka reakcja może być spowodowana nerwicą? Niestety nie każdy lekarz jest wyrozumiały i podczas badania nie jest zbyt miły. 

Stwierdziłam, że zrobię wszystkie badania jeżeli będzie w porządku to musi to być na podłożu psychicznym. Z tego powodu też poszłam do kardiologa celem sprawdzenia. Chociaż tutaj też.. Mogą to być napadowe kołatania i ciężko to wyłapać. Tak lekarz powiedział. Chciałam uzyskać informacje na ile to może być niebezpieczne.

Chociaż ostatnio czytałam że coś takiego jak nerwica w ogóle nie istnieje. Nie ma takiej choroby.

Jak to u Was wygląda? Jak sobie z tym radzicie? Czy ktoś może też miał takie problemy z wizytą u lekarza? 

Edytowane przez truskawka31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi zrobili echo przy migotaniu i częstoskurczu 150 na minutę. Lekarz sobie poradzi. To, że lekarz Ci powiedział, że nie wiem 17 lat to za mało na problemy z sercem to bzdura, bo dziecko mojej znajomej urodziło się z przerośniętą lewą komorą i częstoskurczem, mojej dentystki, dziecko urodziło się z zamienioną tętnicą z żyłą w sercu, wada rozwojowa. No, ale nie zmienia to faktu, że możesz mieć kołatania serca przy lęku, bo to są wyrzuty adrenaliny która ma na pracę serca ogromny wpływ. Nerwica to potocznie zszufladkowane zaburzenia lękowe i one dają też objawy somatyczne typu płytki oddech, nie równa praca serca, gula w gardle, poty, wybudzanie z lękiem w nocy i nad ranem. Już jak się za to zabrałaś to zrób badania i jeśli wszystko wyjdzie ok, no to są somatyczne objawy lęku, który może przybierać różne postacie (maski) i to powoduje, że masz poczucie, że zaraz coś Ci się stanie. Jeśli już będziesz upewniona, że fizyka gra, to zabierz się za chemię, bo Ona kuleje i ingeruje w fizykę:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.09.2023 o 19:39, DEPERS napisał(a):

Mi zrobili echo przy migotaniu i częstoskurczu 150 na minutę. Lekarz sobie poradzi. To, że lekarz Ci powiedział, że nie wiem 17 lat to za mało na problemy z sercem to bzdura, bo dziecko mojej znajomej urodziło się z przerośniętą lewą komorą i częstoskurczem, mojej dentystki, dziecko urodziło się z zamienioną tętnicą z żyłą w sercu, wada rozwojowa. No, ale nie zmienia to faktu, że możesz mieć kołatania serca przy lęku, bo to są wyrzuty adrenaliny która ma na pracę serca ogromny wpływ. Nerwica to potocznie zszufladkowane zaburzenia lękowe i one dają też objawy somatyczne typu płytki oddech, nie równa praca serca, gula w gardle, poty, wybudzanie z lękiem w nocy i nad ranem. Już jak się za to zabrałaś to zrób badania i jeśli wszystko wyjdzie ok, no to są somatyczne objawy lęku, który może przybierać różne postacie (maski) i to powoduje, że masz poczucie, że zaraz coś Ci się stanie. Jeśli już będziesz upewniona, że fizyka gra, to zabierz się za chemię, bo Ona kuleje i ingeruje w fizykę:) 

A taki puls miałaś z powodu choroby czy właśnie na tle nerwowym? Mimo takiego pulsu echo wyszło prawidłowe? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, truskawka31 napisał(a):

A taki puls miałaś z powodu choroby czy właśnie na tle nerwowym? Mimo takiego pulsu echo wyszło prawidłowe? 

Miałem zaburzenia pracy serca przez nadciśnienie i gęstą krew. Echo pokazało przerost lewej komory, przerost prawego przedsionka i niedomykalność zastawki płucnej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×