Skocz do zawartości
Nerwica.com

Lekkie upośledzenie umysłowe


Zacofany888

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, Zacofany888 napisał(a):

Tutaj chciałbym się zapytać czy ktoś z forum ma członka rodziny z lekkim upośledzeniem umysłowym?

Jak tak to jak sobie radzą?

Bo według siebie ja jedyny w swojej rodzinie jestem taki ułom intelektualny

Wiele czynników może przyczynić się do mniejszej wydolności intelektualnej w tym zaburzenia osobowości, niskie poczucie wartości lub depresja.

 

Życzę Ci miłego dnia:⁠-⁠)

John

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie myśl tak. Jesteś ostatnią osobą, która byłaby w stanie realnie ocenić siebie pod kontem np. inteligencji. Co najwyżej możesz sobie wmawiać, że jesteś inteligentny lub nie. Normalni ludzie myślą, że ponad 90% ludzi to idioci także ćwicz myślenie, że jesteś w tej większości.

 

Czym się przejawia u Ciebie ta 'ułomność' o której piszesz?  Bez powodu chyba o sobie tak nie myślisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kawa Szatana napisał(a):

Nie myśl tak. Jesteś ostatnią osobą, która byłaby w stanie realnie ocenić siebie pod kontem np. inteligencji. Co najwyżej możesz sobie wmawiać, że jesteś inteligentny lub nie. Normalni ludzie myślą, że ponad 90% ludzi to idioci także ćwicz myślenie, że jesteś w tej większości.

 

Czym się przejawia u Ciebie ta 'ułomność' o której piszesz?  Bez powodu chyba o sobie tak nie myślisz.

Ale ja się pytam czy ktoś z forum ma w swojej rodzinie kogoś z takim upośledzeniem?

Czym się przejawia? No tym,

 że zawsze miałem bardzo dziwne zachowania, do dziś słabo myślę, od zawsze problemy z koncentracją i pamięcią, rozkojarzenie. Znaczy od jakiegoś czasu przeglądam papiery, to co mi kiedyś wyszło. ADD, zespół Aspergera, podejrzenie lekkiego upośledzenia, Wechsler to obawiam się, że teraz w wieku 26 lat wyszło by mi gorzej niż w wieku 14 lat. Wyszło mi 81. Na teście 6 klasy 11/40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Zacofany888 napisał(a):

Ale ja się pytam czy ktoś z forum ma w swojej rodzinie kogoś z takim upośledzeniem?

Nie wiem. Nie znam każdego z forum.

 

Dalej: "słabo" tzn. jak? Za mało konkretów podajesz. Załóżmy, że nigdy nie korzystałeś z kasy samoobsługowej. Jak uważasz, byłbyś w stanie samodzielnie wywnioskować jak działa taka kasa i tym samym zrobić zakupy? Po tym poznajesz czy ktoś jest inteligentny, ale aby wykorzystać swoją inteligencję w danej sytuacji potrzebujesz jakiegoś minimum wiedzy np. tego że za zakupy trzeba zapłacić. 

 

Koncentrację i pamięć również można ćwiczyć. Ćwiczysz je?

 

Z tym obawianiem się dałbym sobie spokój - obawianie się nie ma nic do rzeczywistości.

 

 

* tak, wiem jakie było pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.08.2023 o 00:39, Kawa Szatana napisał(a):

Nie wiem. Nie znam każdego z forum.

 

Dalej: "słabo" tzn. jak? Za mało konkretów podajesz. Załóżmy, że nigdy nie korzystałeś z kasy samoobsługowej. Jak uważasz, byłbyś w stanie samodzielnie wywnioskować jak działa taka kasa i tym samym zrobić zakupy? Po tym poznajesz czy ktoś jest inteligentny, ale aby wykorzystać swoją inteligencję w danej sytuacji potrzebujesz jakiegoś minimum wiedzy np. tego że za zakupy trzeba zapłacić. 

 

Koncentrację i pamięć również można ćwiczyć. Ćwiczysz je?

 

Z tym obawianiem się dałbym sobie spokój - obawianie się nie ma nic do rzeczywistości.

 

 

* tak, wiem jakie było pytanie.

Nie ćwiczę, tyle kiedyś ćwiczyłem ale nic z tego.

Umiem robić i płacić za zakupy ale wolno mi to idzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×