Skocz do zawartości
Nerwica.com

Kompulsywne kupowanie ubrań a później pozbywanie się ich


Ubraniax

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę Was o pomoc 

Mam problem z kompulsywnym kupowaniem ubrań.

To się zaczyna tak: nie akceptuję siebie i tworzę w swojej głowie jakiś wizerunek. Np przychodzi mi do głowy, że chciałabym wyglądać na rozsądną, poukładaną, spokojną, zrównoważoną osobę. Kupuję więc ubrania, w których myślę że będę tak wyglądać. Ostatecznie w ogóle ich nie noszę tylko rozdaję np koleżankom w pracy, rodzinie.

Lub zdarzyło mi się wyrzucać.

 

Innym razem chcę wykreować zupełnie inny wizerunek swojej osoby, np farbuję, ścinam włosy. Kupuję znów masę ubrań, które mają mi i pomoc w stworzeniu danego wizerunku. Myślę wtedy, że to już ostatni raz, że teraz to już na pewno odnalazłam siebie. Jestem zachwycona. Zachwyt jednak nie trwa długo. Uświadamiam sobie, że to nie jestem ja, to nie mój styl, gust, mimo że w momencie kupowania czułam w 100% że odnalazłam siebie. 

 

 

To zaczęło się już dawno.

I nie tyczyło się tylko ubrań. Dodawałam różne posty na fb, ale później spędzałam godziny na usuwaniu ich gdy stwierdziłam, że już do mnie nie pasują. To samo z usuwaniem kont i zakładaniem ich na nowo. Myślę, że można śmiało już mówić o setkach nowych kont mailowych, facebookow, kont na forach czy innych. Zawsze uważałam, że obecne konto jest "brudne" . I że muszę założyć nowe. Nowe konto = nowe życie.

Nowe ubrania = nowa osobowość. Itd. itd. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć problem z zaakceptowaniem przeszłości. To znaczy pewne wydarzenia z przeszłości chcesz za wszelką cenę wymazać, żeby ich nie było. Coś na zasadzie nieustannego narodzenia się na nowo. I tak oto robi się błędne koło bo żyjesz nowym życiem, popełnisz błąd którego nie akceptujesz i wyznajesz zasadę ,,trzeba zacząć od nowa'' - jest to bardzo męczące dla organizmu. Może po prostu lepiej zaakceptować swoje błędy, coś co nam się nie udawało bo nigdy nie będzie tak że będziemy żyć nieomylnym życiem bez żadnych błędów i całe życie będziemy w stanie nienaruszonym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×