Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wybór studiów, psychologia? A może prawo?


Parramirtia

Rekomendowane odpowiedzi

Domyślam się, że większa część forum raczej znajduje się po etapie kończenia szkoły średniej, dlatego z chęcią usłyszę rady od was, życiowych ekspertów. W tym roku, a właściwie już za pare dni, bede zapisywać się na studia. Pisałam mature z trzech rozszerzeń: angielski, polski i historia. Gdybyście zapytali mnie 4 lata temu co chce robić po liceum, bez zastanowienia odpowiedziałabym: będę aktorką, tak tez odpowiadałam na to pytanie przez większa część swojego życia. W pewnym momencie moja miłość do aktorstwa wygasła i znalazłam się na etapie poszukiwań. W szkole średniej bardzo zainteresowałam się psychologią i jest to jeden z kierunków które rozważam. Choć uwielbiam ten temat, wiem ze może on nie być zbyt dobrym wyborem w moim przypadku i może okazać się zbyt obciążający psychicznie. Z tego tez powodu zrodził się nowy pomysł jakim jest prawo, jednak boje się, ze okaże się dla mnie zbyt nużące + wiem ze jedyną opcją zostanie wówczas praca w Polsce. Moją trzecią opcją jest filozofia, której chciałam poświecić obecny rok, rozwinąć swoje umiejętności miękkie i potraktować ją jako dobry fundament do nauki innych rzeczy w przyszłości, a następnie po roku wyjechać na studia za granice (w tym roku jestem dopiero na etapie zdawania egzaminu językowego). Mam jeszcze pare dni i dalej nie wiem co ze sobą zrobić. Macie jakieś rady? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Parramirtia trudno cokolwiek radzić komuś kogo się nie zna. Nasuwa się masa pytań, które należałoby zadać zanim się na coś zdecydujesz: jakie masz predyspozycje? co lubisz robić? Co Cię interesuje? Jaki zawód chcesz potem wykonywać? Czy studia mają być jedynie drogą do rozwoju czy przygotowaniem do konkretnej pracy? czy odnajdziesz się za granicą - jeśli na taka opcję byś się zdecydowała? Przyznaję, że ta ostatnia opcja mnie osobiście się najbardziej podoba (gdybym nie miał fobii społecznych zapewne mógłbym się na takie coś zdecydować, oczywiście nie teraz, bom już stary). Filozofia jest ciekawym kierunkiem dla poznania świata, studia zagraniczne super w ogóle, podszkolenie języka jeszcze lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×